MHP’DEN SERT TEPKİ

Elazığ Valiliğince organize edilen, Hazarbaba Kayak merkezinin açılışına davet edilmeyen İl Teşkilatı, Sivrice Belediyesi ve MHP İl Genel Meclisi Grubunun ortak basın açıklamasında sordu; “Elazığ Valiliği’nin bir tasarrufu mudur? Yoksa organizasyona ev sahipliği yapan Sivrice Kaymakamlığının kasıtlı bir hareketi midir?”

ELAZIĞ GÜNCEL 20.01.2020, 16:55 Günışığı Gazetesi
3456
MHP’DEN SERT TEPKİ

Hazar Baba Kayak Merkezinde düzenlenen açılış törenine başta, Sivrice ilçesinin MHP'li belediye başkanı olmak üzere MHP il genel meclis üyelerinin davet edilmemesi tepkiyle karşılandı.

 MHP İl Teşkilatı, Sivrice Belediyesi ve MHP İl Genel Meclisi Grubu adına yapılan ortak basın açıklamasında bir kasıt olup olmadığı soruldu.

Yapılan abasın açıklamasında, “ 19 Ocak 2020 Pazar günü Sivrice ilçemizde Hazarbaba Kayak Merkezinin açılışı gerçekleştirilmiştir.

İlimizin marka değerine katkısı ve Sivrice İlçemizin ekonomik ve sosyal gelişimine etkisi tartışılmaz olan Hazar Baba Kayak Merkezinin yeni konsepti ile işletmeye açılması şehrimizde sevinçle karşılanmış olumlu bir karşılık bulmuştur.

Bu önemli işletmenin ilimize kazandırılmasında emekleri geçen bütün paydaşlara teşekkür ederiz.

Son dönemde yapılan önemli yatırımlarla yeni bir boyut kazanan işletme ve çevresindeki orman alanının bir ihale ile özel sektöre devri istenmiş ancak partimizin ilgili kurullarının yapmış olduğu girişimler sonucunda bu tesislerin işletmesinin devri engellenmiş, daha evvel işletmenin Sivrice Belediyesi bünyesinde yapılmasının doğru olacağı görüşü defalarca yetkili mercilere iletilmiş, olumsuz geri dönüş alınınca ihalenin iptali ve Sivrice’mizin böylesine kıymetli bir eserinin korunabilmesi için ciddi çaba sarf edilmiştir.

Sonuç olarak da işletme, özellikle yöre insanına istihdam sağlaması amacıyla Kaymakamlık idaresine verilmiş ve bu girişimlerimiz kamuoyu tarafından da takdirle karşılanmıştır.

Gelinen noktada, bahse konu işletmenin Sivrice Kaymakamlığı eliyle işletilmesi için personel alımı yapılmış, Sivrice Kaymakamlığı bu alımlar esnasında da yapılan uyarılara rağmen anlaşılmaz bir tutum sergilemiş, ilçede hiçbir kesimin benimsemediği bir durum ortaya çıkmıştır.

Son tahlilde Elazığ Valiliği riyasetinde Sivrice Kaymakamlığı tarafından planlanan Hazarbaba Kayak Tesisi açılış organizasyonuna işletmenin sınırları içerisinde yer aldığı Sivrice İlçemizin MHP’li Belediye Başkanı Sn.Turgay Gündoğan ve başta tesis işletmesinin bugünkü halini almasında büyük emekleri olan Sivrice’nin MHP’li İl Genel Meclisi Üyesi Sn. Raif Aslan ve İl Genel Meclisi MHP Grubumuza herhangi bir katılım davetinde bulunulmamıştır.

Cumhur ittifakının paydaşlarından olan partimizin Belediye Başkanı ve İl Genel Meclisi Üyelerinin yok sayılarak bu organizasyona davet edilmeyişi, Elazığ Valiliği’nin bir tasarrufu mudur? Yoksa organizasyona ev sahipliği yapan Sivrice Kaymakamlığının kasıtlı bir hareketi midir? Sivrice Kaymakamlığının Hazarbaba Dağı ekseninde yaşanan gelişmeler ve devam eden süreçteki tavrının gerekçesi nedir?

Bu durumun neden ve sonuçlarının ve gerekli açıklamanın ilgili kurumlar tarafından yapılmasını beklediğimizi kamuoyuna ifade etmek isteriz.

Ülkemizin ve şehrimizin, birlik-beraberliğe en fazla ihtiyaç duyduğu bu dönemlerde partimize karşı yapılan bu hareketin hangi amaç ve niyetle yapıldığının takipçisi olacağımızı bir kez daha bildiriyor, konuyu Elazığ Kamuoyunun takdirlerine bırakıyoruz.” Denildi.

BİZİ DIŞLIYORLAR
 

Elazığ Valiliğince organize edilen Hazarbaba Kayak Merkezi açılış programına MHP'li Sivrice Belediye Başkanı Turgay Gündoğan ve MHP İl Genel Meclis üyelerinin davet edilmemesi krize yol açtı.

MHP'li Elazığ İl Genel Meclis Üyesi Osman Dilek, yaptığı açıklamada, kamu hizmetlerinde parti ayrımının yapılmasına tepki göstererek, "Bizi kasıtlı çağırmadılar. Böyle devam ederse tepkimiz sert olur" dedi.

GÖRKEMLİ BİR TÖRENLE HİZMETE AÇILMIŞTI
 

Elazığ'ın Sivrice ilçesinde bulunan Hazarbaba Kayak Merkezi, Pazar günü düzenlenen görkemli bir programla yeni sezon açılışını gerçekleştirmişti. Elazığ valiliği tarafından organize edilen festivalde, konser, DJ gösterileri, karaft etkinliği, yamaç paraşütü, zipline gösterisi düzenlenmişti. Yoğun ilginin olduğu açılışa Elazığ'dan ve il dışından binlerce vatandaş katılarak kayak yapmanın keyfini çıkarmıştı.

MHP'Lİ BAŞKAN TÖRENE DAVET EDİLMEDİ
 

Yüzlerce davetlinin katıldığı programda MHP'li Sivrice Belediye Başkanı Turgay Gündoğan'nın katılmaması dikkatlerden kaçmadı. İddiaya göre, Sivrice Belediye Başkanı Turgay Gündoğan, organizasyona davet edilmedi. Bunun yanında MHP İl Genel Meclis üyelerine de davetiye gönderilmediği ortaya çıktı.

MHP'DEN SERT TEPKİ GELDİ

MHP İl Genel Meclis Üyesi Osman Dilek, Sivrice Belediye Başkanı Turgay Gündoğan'ın açılış programına davet edilmemesine tepki gösterdi.

Dilek, Günışığı Gazetesi'ne yaptığı açıklamada,  " Biz son dakikada meclis başkanını aradım. Böyle bir organizasyonun ve davetin olup olmadığını sordum, dediler ki biz davetiye aldık. Böyle bir organizasyon var dediler. Fakat biz davet edilmemiştik. Bizim bu girişimimizden sonra kendi kendimizi davet ettirmiş gibi olduk. Vali özel kalemi bizim meclis başkanımız görüşüyor. Vali beyin özel kalemi, geniş kapsamlı bir davetiye yapmadıklarını, bunun için davetiye gönderilmediğini söylüyor. Biz de tamam dedik. Davet edilmediğimiz yere gitmeyiz. Geç saatlerde bizi arayıp davet eder gibi oldular. Sivrice belediye başkanıyla görüştüğümüz zaman Belediye başkanının da davet edilmediğini öğrendik. Bizim bu organizasyona davet edilmeyişimiz Elazığ adına bizi üzmüştür. Bizim il genel meclis üyemizin ve Sivrice belediye başkanımızın emekleri olmuştur. Bu emeklere istinaden davet edilmeyişi bizi derinden üzmüştür. Çünkü Kayak merkezinin finansal işleri il özel idareden gidiyor. Oranın bir paydaşı olarak davet edilmek bizim hakkımızdı diye düşünüyorum.  Oraya davet edilmemizin kime ne kaybettireceğini merak ediyorum. Her şeyde bizi ciddiye almıyorlar gibi bir durum zuhur ediyor. Bu da bizleri üzüyor. Biz ciddiye alınmayacak kurum, kuruluş değiliz. Bizim emeklerimiz, çalışma şeklimiz ortada. Biz orada haksız veya farklı bir talepte de bulunmuyoruz. İlçenin seçilmişlerini davete icabet ettirmiyorsunuz.  Bu doğru bir şey değil. Güven sarsılmasına sebebiyet vermiştir. Kasıtlı bir dışlanma var mıdır, yok mudur? Bunu kamuoyuna sunuyoruz. Bunda dört, beş çeşit anlam çıkar. Herhalde dışlanmış gibi oluyoruz.

Kayak Merkezine personel alındı. Kimlerden alındığını biz biliyoruz. Kimlerin oraya alındığını biz biliyoruz. Nelerin yapıldığını biliyoruz. Bu işin takipçisiyiz. Bizim buradaki düşüncemiz devletimizin kurumlarını, kurumlarının başındaki insanları yıpratmak değildir.   Bu süreç içerisinde orada bizim muhtarlarımız bizzat çağrılarak tehdit edildi. Mazbatalarının alınacağı söylendi. Hizmet ağları geri çekilmek istendi. Tabi reaksiyon tepki gösterince, bu devlet hepimizin devleti. Siz sınıf ayrımı yapamazsınız. Herkese eşit davranmak zorundasınız.  Devletin sunduğu imkanları siz kişiler üzerinde kullanamazsınız. Kullandırtmayız. Bunu kullanmaya teşebbüs edenler bizi üzüyor, bizi sıkıntıya sokuyor. Bizim temennimiz burada devletin ali menfaatleri ve yöre halkının menfaatleri göz önünde bulundurularak oraya güzel bir hizmetin sunulmasıdır. Bu güzel hizmetlerin gitmesi için biz üzerimize ne düşüyorsa katkıları sağladık, sağlamaya da devam edeceğiz.

"BÖYLE DEVAM EDERSE TEPKİMİZ SERT OLUR"

Bir ilçede kayak merkezinin açılışı var. Siz o ilçenin seçilmiş belediye başkanını etkinliğe davet etmiyorsunuz. Bunu nasıl anlatacağız, bunu nereye koyacağız? Bunun adına dışlanmamı dersiniz, adına ne derseniz deyin. Bu durum belediye başkanını da üzmüştür, Sivrice halkını da üzmüştür. böyle bir şey olamaz. Vali Beyin bu durumdan haberi var mıdır, yok mudur? Kaymakam bey davetiye noktasında bu işin neresindedir? Bir sürü insan davet etmişlerdi. gönül ister ki daha çok insanların katılımı olsaydı. Benim Pazar günü misafirlerim vardı. Davet edilmiş olsaydım misafirlerimi alıp giderdik oraya. Biz kamu mallarında hassasız. Kamu malları ortaktık. Gelirleri de giderleri de ortaktır. Gelirleri halkın hizmetine sunulması için kullanılmadır. Bunun için gerekli adımları atmaya çalışıyoruz. Bu eylem Elazığ nezdinde bizleri üzmüştür. Eğer bu işler böyle devam ederse, yani dışlanmaya mahal, ciddiye almamaya mahal verecek şeyler olursa tepkimiz sert olur.  Bu devlet hepimizin devleti,  Burada hizmette ayrım yapılmaması lazım. milletin dışlanmaması lazım. Dışlanma hissettiğimiz an müdahale ederiz.  Hazarbaba Kayak merkezi kişilere özel değil. Biz burada bir şeyler hissediyoruz. Zamanı geldiğinde her şey konuşulur. Bizim neden davet edilmediğimizi ben biliyorum. Arkadaşlarımız da biliyor. Her şey ortada, aşikar.  Biz Hazar Baba Kayak Merkezinin daha önceki işletmeciden alınıp, ihale yapılıp, ihale sürecindeki bizim dik duruşumuz, Sivrice'deki iki tane kahraman muhtar kardeşimiz, il genel meclis üyemiz Raif Aslan'ın aslan gibi dik duruşları sayesinde o ihaleyi biz kamu yararına görmedik. Bir sürü tehdit, şantaj, aklınıza ne gelirse oldu. Biz dedik ki orayı Köylere Hizmet Götürme Birliği nezdinde açılış yapılsın. Daha sonraki süreçlerde belediye devreye girsin. Belediye de halkın belediyesi. Halkın seçtiği belediye başkanı, Sivricelilerin hizmetine sunulması için belediyeye tahsis edilmesi noktasında görüşlerimizi beyan ettik. Bundan herhalde bir rahatsızlık duyuldu. Rahatsızlık duyulmaması lazım, Diğer yerlerde bu tür hizmetlerde biz parti ayrımı yapmıyoruz. Hazarbaba Kayak Merkezinin Sivrice Belediyesine geçmesi noktasında herkesin katkı sağlaması gerekiyor. Biz bu işi takip edeceğiz. Davet noktasında bir kasıt var mıdır yok mudur bizdeki kanaat mevcuttur. Bizi kasıtlı çağırmadılar.

Yorumlar (6)
Firdes Altundas 2 yıl önce
Hazar Baba Kayak Merkezinin işletmesi Sivrice Belediyesine verilmeli yapılan hasretin mantıklı bir açıklaması yok Ilçenin Seçilmiş Belediye Başkanı açılışa çakılmalıydı bu ayrimciliga girerki bunun hiç kimseye bir harı olmaz ilçe hepimizin ve hepimizin yapılan bu haksızlığın yenilir yutulur yanı yok umarım ki gerekli merciler üzerine düşeni yapmakta gecikmez
Gökhan Çelik 2 yıl önce
Vali kanyon işini bitirdi kayağa geldi sıra yazık memlekette istihdam yaratın işletme fabrika açın firmaları davet edin elazığın sorununu bilmeyen mülki amirler
Mahmut 2 yıl önce
Eyy mhp kendine gel kullanıldığının farkına var artık
Mert 2 yıl önce
Nafiz abe daha dün cumhur ittifakı var diyenler bunlar değil mıydı.il encümenini dislipline gönderdiler.etme kulum bulursun
tuncay 2 yıl önce
ittifak dediniz her şeye eyvAllah dediniz şimdi de yok öyle yok böyle. şikayet etmeyin bence
Kasım MOLLA 2 yıl önce
Bu tesis, şahıs malımı yoksa devlet tesisi mi? Devlet tesisi ise evet MHP haklı,hatta tesisin bulunduğu belediye ev sahibi demektir.Eger şahıs malı ise burada tasarruf işletme sahibinindir, istediğini çağırır,kimseye karşı sorumluluğu mecburiyeti yoktur.Of püf edenler okursa akıllı bi yorum yaparak, isabet etmiş olur.Vesselam.
30°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Selçuk Öztürk ve yönetimi “İstifa” Etmeli mi, Etmemeli mi?
Selçuk Öztürk ve yönetimi “İstifa” Etmeli mi, Etmemeli mi?
Namaz Vakti 28 Eylül 2021
İmsak 04:41
Güneş 06:03
Öğle 12:21
İkindi 15:48
Akşam 18:30
Yatsı 19:47
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Fenerbahçe 7 16
2. Trabzonspor 7 15
3. Altay 7 15
4. Beşiktaş 7 14
5. Hatayspor 7 13
6. Konyaspor 7 13
7. Alanyaspor 7 13
8. Kayserispor 7 11
9. Karagümrük 7 11
10. Galatasaray 7 11
11. Sivasspor 7 9
12. Adana Demirspor 7 9
13. Antalyaspor 7 8
14. Gaziantep FK 7 8
15. Başakşehir 7 6
16. Kasımpaşa 7 6
17. Malatyaspor 7 6
18. Göztepe 7 5
19. Giresunspor 7 2
20. Rizespor 7 1
Takımlar O P
1. Ümraniye 7 19
2. Ankaragücü 7 15
3. Erzurumspor 7 15
4. Eyüpspor 7 13
5. Bandırmaspor 7 12
6. Tuzlaspor 6 11
7. Samsunspor 6 10
8. Kocaelispor 6 10
9. Manisa FK 7 9
10. Menemenspor 7 8
11. Gençlerbirliği 7 8
12. Boluspor 6 7
13. İstanbulspor 6 7
14. Altınordu 7 7
15. Adanaspor 7 6
16. Denizlispor 7 6
17. Balıkesirspor 6 6
18. Bursaspor 7 5
19. Ankara Keçiörengücü 6 4
Takımlar O P
1. Liverpool 6 14
2. Man City 6 13
3. Chelsea 6 13
4. M. United 6 13
5. Everton 6 13
6. Brighton 6 13
7. West Ham 6 11
8. Aston Villa 6 10
9. Brentford 6 9
10. Arsenal 6 9
11. Tottenham 6 9
12. Watford 6 7
13. Leicester City 6 7
14. Wolverhampton 6 6
15. Crystal Palace 6 6
16. Southampton 6 4
17. Newcastle 6 3
18. Leeds United 6 3
19. Burnley 6 2
20. Norwich City 6 0
Takımlar O P
1. Real Madrid 7 17
2. Real Sociedad 7 16
3. Sevilla 6 14
4. Atletico Madrid 7 14
5. Rayo Vallecano 7 13
6. Barcelona 6 12
7. Real Betis 7 12
8. Valencia 7 11
9. Osasuna 7 11
10. Athletic Bilbao 7 10
11. Villarreal 6 8
12. Mallorca 7 8
13. Celta de Vigo 7 7
14. Espanyol 7 6
15. Cádiz 7 6
16. Elche 7 6
17. Levante 7 4
18. Granada 7 3
19. Deportivo Alaves 6 3
20. Getafe 7 0
Yeni Sayımız
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@