Müftü gençleri uyardı!

Üniversite öğrencileri ile bir araya gelen Elazığ İl Müftüsü Peyami Güngör, gençlere önemli tavsiyelerde bulundu.

Müftü gençleri uyardı!

 Elazığ İl Müftüsü Peyami Güngör, “Gençler özentiden, kötü alışkanlıklardan, şeytani nefsi arzulardan ve zararlı medya görüntülerinden uzak durmalıdır. Gençler dini ve ahlaki yönden eğitimlerini geliştirmeli ve kitap okuma alışkanlığı kazandırılmalıdırlar.” dedi.

Elazığ İl Müftüsü Peyami Güngör, Üniversite Camiinde Fırat Üniversitesinde öğrenim gören öğrencilerle “Üniversitenin Kalbinde Buluşalım” konulu sohbette bir araya geldi.

Gençlere tavsiyelerde bulunan İl Müftüsü Peyami Güngör, “Gençlik, kendini beğenme, varlığıyla gurur duyma dönemidir. Gençlik, çalkantı ve fırtına dönemidir. Gençler özentiden, kötü alışkanlıklardan, şeytani ve nefsi arzulardan, zararlı medya görüntülerinden uzak durmalıdır. Gençler dini ve ahlaki yönden eğitimlerini geliştirmeli ve kitap okuma alışkanlığı kazandırılmalıdırlar. Genelde mutsuz olan gençler ailede huzursuzluklardan gelmektedir. Bunun için aileler olarak onlara gerekli huzurlu ortamı sağlayıp, iyi yetişmelerine zemin hazırlamaktır.” dedi.

Gençleri camiye gelmelerini tavsiye eden Gürgör, “Cami, gençlere huzur ve emniyet içinde yaşamayı verir. Cami, gençlere ilim, irfan yolunda öncülük ederek, ona manevi hazzın tadını yaşatır. Cami, iyi arkadaşlıklar, sıcak ve samimi ortamlar tahsis eder. Gençlik hayatın kalbidir, camiler de şehirlerin kalbi. Her konuda en iyi karar verme dönemi gençlik dönemidir. Gençlik sosyal hayatın en yoğun yaşandığı yıllardır. Cami, sosyal bütünleşmenin, kardeşliğin yaşandığı mekanlardır. Cami, yaratıcımıza kul olmakla yaşanan gerçek özgürlüğün tadına vardırır. Cami, hedef veren, aynı gaye etrafında bizleri toplayan mekanlardır” şeklinde konuştu. 

 

Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2014, 18:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER