Müracaat tarihi uzatıldı

Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında 9. etap ekonomik yatırım projeleri müracaat süresi 23 Ocak 2015 tarihine kadar uzatıldı.

Müracaat tarihi uzatıldı

Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında 9. etap ekonomik yatırım projeleri müracaat süresi 23 Ocak 2015 tarihine kadar uzatıldı.

İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdür Vekili İsmail Gürbüz, yaptığı açıklamada "Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı Kapsamında yürütülecek olan Tarıma Dayalı Yatırımların Desteklenmesi Programı kapsamında Ekonomik Yatırımlar Tebliği 26 Ekim 2014 tarih ve 29157 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak müracaatların 24 Aralık 2014 tarihine kadar kabul edileceği ilimiz yatırımcılarına duyurulmuştu. Ancak 20.12.2014 tarih ve 29211 sayılı Resmi Gazetede 2014/57 sayılı Tebliğ yayınlanarak müracaat tarihi 23 Ocak 2015 tarihine kadar uzatılmıştır" dedi.

İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdür Vekili İsmail Gürbüz, Program çerçevesinde ilimizde;-Yaş meyve sebze tasnif, paketleme ve depolama yatırımları hariç bitkisel ürünlerin işlenmesi, paketlenmesi ve depolanması, Hayvansal ürünlerin işlenmesi, paketlenmesi ve depolanması konusunda sadece ham derinin işlenmesi, Soğuk hava deposu, Çelik silo, Hayvansal orjinli gübre işlenmesi, paketlenmesi ve depolanması, Alternatif enerji kullanan yeni sera ve alternatif enerji üretim tesisleri konularında yapılacak yatırımlar için başvuruların kabul edileceğini bildirdi.

Gürbüz; bu konularda yeni yatırım yapmak isteyenler ile mevcut yatırımlarını geliştirmek isteyen yatırımcıları Elazığ'a yatırım yapmaya davet ettiklerini, hibe desteğinden yararlanmak isteyen yatırımcıların uygulama rehberine uygun olarak hazırlayacakları projelerin veri girişlerini en geç 23 Ocak 2015 tarihi mesai bitimine kadar www.tarim.gov.tr web sayfasından yapmaları gerektiğini hatırlattı .       

Gürbüz, yatırımcıların, www.tarim.gov.tr ile İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü www.elazigtarim.gov.tr internet adresinden ve Kırsal Kalkınma Ve Örgütlenme Şube Müdürlüğünden detaylı bilgi alabileceğini belirtti.

Güncelleme Tarihi: 02 Ocak 2015, 20:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER