NOKTA ulusal marka olma yolunda

Nokta Marketler Genel Müdür Yardımcısı Mesut Mamur ve Nokta Marketler Halkla İlişkiler Sorumlusu Esra Nergiz gazetemizi ziyaret etti.

NOKTA ulusal marka olma yolunda

Elazığ’ın bağrından çıkan ve kısa sürede büyüyüp gelişen NOKTA Alışveriş Marketler Zinciri, Ulusal marka olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

Elazığ’da 19 Şubesiyle market sektöründe en iyiler arasında bulunan Nokta Marketler Zinciri, 2017 yılından itibaren Türkiye’nin birçok şehrinde şube açacak.
 
Müjdeyi Nokta Marketler Genel Müdür Yardımcısı Mesut Mamur ilk kez günışığı’na açıkladı.
 
Mamur gazetemize yaptığı açıklamada, “Sektörde emin ve sağlam adımlarla ilerliyoruz. Hizmet, kalite ve müşteri memnuniyeti açısından Elazığ’da güvenilir bir marka olduğumuza inanıyoruz. Bu güveni ulusal düzeye taşımak istiyoruz. İnşallah 2017 yılından itibaren yurt geneline yaygınlaşmayı hedefliyoruz. “ dedi.
 
İSTİKRARLI BİR ŞEKİLDE BÜYÜYORUZ
Nokta Marketler zincirinin çalışmaları ve hedeflerine ilişkin açımlamalarda bulunan Mamur, şöyle konuştu: “Faaliyetlerine 1995 yılında başlayan Nokta Marketler Elazığ’da 19. Şubesini açmıştır.  Nokta Marketler zincirinin ana ilkesi, temel gıda ve tüketim malzemelerinin mümkün olan en uygun fiyat ve en yüksek kaliteyle tüketiciye ulaştırılmasıdır. Nokta market, mağaza sayısı ve cirosunu istikrarlı bir biçimde artırma politikasını sürdürmüştür. Nokta market, başta müşterileri ve tedarikçileri olmak üzere tüm paydaşlarıyla kurduğu güvene dayalı ilişkiler ve çalışanlarının kusursuz hizmet anlayışıyla faaliyetlerine devam etmektedir. Bölgesindeki ününü, sürdürülebilir kalite anlayışındaki taviz vermeyen yapısının yanı sıra, herkesin takdirini toplayan, müşteri memnuniyetine önem veren kalıcı hizmet anlayışı ile kazanmıştır. Kurmuş olduğu teknolojik alt yapısı, çağdaş mağazaları, sahip olduğu tecrübeli insan kaynağı ile yenilenerek ve büyüyerek müşterilerine hizmet vermeye devam edecektir.”
 
KALİTE, TAZELİK, TEMİZLİK VE HİJYENE ÖNEM VERİRİZ
Mağazalarda satılan tüm ürünlerin üretiminden, müşterilere ulaştığı sürece kadar, kalite, tazelik, temizlik ve hijyeni esas aldıklarını belirten Mamur, “Tüm mağazalarımızda güler yüzlü ve eğitimli personelimizle müşterilerimize kaliteli hizmet veririz. Bol çeşidimizle alış verişi keyfe dönüştürürüz. Yüzde yüz müşteri memnuniyeti için hep hazırız. Çalışanlarımızın kendilerini geliştirmelerine yardımcı olur ve bu gelişimi sürekli kılmaya çalışırız. Emek ve başarıya saygılıyız. Şirketimizin sürekli gelişimi için gereken kurumsal kültür değişimlerini gerçekleştiririz. Başarının ancak ekip çalışmasıyla elde edilebileceğine inanırız. Başarıda çalışma ortamının önemini biliriz. Bilgi, düşünce ve davranışların etkin bir biçimde aktarılması için uygun iletişim yöntem ve tekniklerini kullanırız. Koşulsuz Müşteri Mutluluğu ilkemizle bulunduğumuz bölgenin en iyi marketi olmayı hedefleriz. İşimizi en iyi yaparak, önce şehrimizin sonra ülkemizin ekonomisine daha çok katkı ve daha fazla insana istihdam için, sürekli büyümek isteriz.” diye konuştu.
 
YÜZYILIN MARKETLER ZİNCİRİ
Nokta Marketler olarak yüzyılın marketler zincirine imza atmak istediklerini vurgulayan Mamur, “Kaliteli ve özgün marketlerimizde, müşterilerimize aile sıcaklığında bir alışveriş keyfi sunarak müşteri bağlılığını artırmak, Çağdaş ve yenilikçi yönetim anlayışımızla, tüm kaynaklarımızı verimli kullanarak sürekli gelişmek ve hedef pazarlarda tercih edilen bir marka olmak, Yeteneklerin geliştirildiği, katılımın ve ekip çalışmasının özendirildiği bir ortamda, çalışan memnuniyetini artırmak, İşbirliği içinde olduğumuz kuruluşlarla, karşılıklı katma değer yaratan iş ortaklıkları kurmak ve devamlılığını sağlamak, Topluma ve çevreye kattığımız değeri sürekli şekilde artırmak temel misyonumuzdur” dedi.
 
ULUSAL MARKETLERLE YARIŞIYORUZ
Müşteri memnuniyetine büyük önem veren Nokta Marketler zincirinin en çok talep edilen ve istenilen ürünleri satışa çıkardığını belirten Mamur, “Biz marketlerimizde her yörenin yerel ürünlerini mümkün olduğunca bulundurmaya çalışıyoruz. Bunu da müşterilerimizin talepleri doğrultusunda yapıyoruz. İnsanlarımızın rahatça ulaşabilecekleri her türlü ürün mağazalarımızda mevcuttur. Marketlerimizi fiziki olarak büyütüyoruz. İç ve dış dizaynlarını yeniliyoruz. Çalışanlarımıza çeşitli dönemlerde hizmet içi eğitimler veriyoruz. Marketlerimiz ciddi bir gelişme içerisinde.  Şuan hizmet ve kalite açısından ulusal marketlerle yarışır durumdayız. Bugün itibariyle Nokta Marketler zinciri müşterilerimizin en rahat ettiği markettir.” dedi.
 
SUAT ÖZTÜRK ELAZIĞ İÇİN BİR ŞANS
Nokta Marketler Yönetim Kurulu Başkanı Suat Öztürk’e de teşekkür eden Mesut Mamur, “Suat Öztürk Bey, tam bir Elazığ sevdalısı. Elazığ için çok büyük bir şanstır. Elazığ için neler yapabilirimin gayreti içerisindedir. Bu açıdan kendisine teşekkür ediyorum” dedi.
Açıklamasında Elazığ halkına da seslenen Mamur, vatandaşların yerel marketleri desteklemeleri çağrısında bulundu.
 
 
Güncelleme Tarihi: 24 Aralık 2014, 18:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER