ÖGESEN faliyetlerine başladı

Genel Merkezi Ankara’da olan kısa adı ÖGESEN olan Öğretim Elemanları Sendikası Elazığ’da faaliyetlerine başladı.

ÖGESEN faliyetlerine başladı

Genel Merkezi Ankara’da olan kısa adı ÖGESEN olan Öğretim Elemanları Sendikası Elazığ’da faaliyetlerine başladı.

ÖGESEN Elazığ İl Temsilcisi ve Bölge Sorumluluğu görevini üstlenen Prof.Dr. M.Ferit Gürsu, yaptığı açıklamada, akademisyenliğin hak ettiği değeri alabilmelerini sağlamak amacıyla kurulduklarını belirterek; “4688 sayılı “Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunu” hükümleri çerçevesinde “Eğitim, Öğretim ve Bilim Hizmetleri” kolunda; öğretim elemanlarının özlük haklarını korumak, iyileştirmek, her çeşit mobbing ile mücadeleye destek olmak, eğitim ve öğretim çalışmaları yapmak, günümüz ve gelecekte akademisyenliğin hak ettiği değeri alabilmesini sağlamak amacı ile kurulmuştur.” dedi.
 
Sendikaları hakkında bilgiler veren Gürsu, “Sendikamız, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu özüne bağlı kalarak her türlü ayırımcılığa, kayırmaya, her tür mobbingge ve akademik özgürlüğün kısıtlanmasına karşı top yekün mücadele edecek ve toplumda akademisyenlerin hak ettiği saygınlığı yeniden kazanmasını sağlayacaktır.” dedi.
 
ÖGESEN’in ; Öğretim Elemanları tarafından kurulduğunu ve hiçbir siyasi ve ideolojik görüşe bağlı olmadığını açıklayan Prof.Dr.Gürsu sendikanın tüm organlarının öğretim elemanlarından oluştuğunu belirtti.
Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2014, 12:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER