Özel Öğrencilerimiz Unutulmaz Anılar Biriktirdi

Tamer ÖREN - Özel eğitim alan öğrencilerin sosyalleşmesine bu tür programların olumlu katkı yaptığına dikkat çeken Elazığ Özel Eğitim Meslek Lisesi Müdür Yardımcısı Hülya YILDIRIM “ Bir haftalık süre içerisinde öğrencilerimiz hayatın tadını hissettiler. Unutamayacakları anılar biriktirdiler” dedi.

Özel Öğrencilerimiz Unutulmaz Anılar  Biriktirdi

Milli Eğitim ve Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından   özel eğitim alan öğrencilerin toplumsal hayata adapte olabilmeleri amacıyla bu yıl 3.’sü düzenlenen ve Elazığ’dan özel eğitim meslek lisesinden bir grup öğrencinin de katıldığı gençlik kampı sona erdi. Düzenlenen kampla birlikte özel eğitime ihtiyacı olan öğrencilerin sosyal ve kültürel aktiviteler yoluyla akranlarıyla birlikte toplumsal hayatın merkezinde olabilmelerini amaçlandığını söyleyen   Elazığ Özel Eğitim Meslek Lisesi Müdür Yardımcısı Hülya YILDIRIM “ Farklı kentlerden gelen öğrencilerin kendi kültürlerini birbirlerine aktarmaları, halk oyunlarından tutun da sokak oyunlarına kadar yeniden anımsamaları ve yaşamaları, hatta bizleri de bu oyunlara dahil edip mutluluklarına bizleri de ortak etmeleri çok güzeldi” diye konuştu.

Okul ortamında alışılmış teorilerden tatil havasında pratiğe dönüşüp eğlenirken öğrenme modelinin eğitime ne kadar da olumlu etkisinin olduğunu bir kez daha gördüklerini ifade eden  YILDIRIM “ Özel Eğitimin özel öğrencilerinin sosyalleşmesine katkı sunacak, moral ve motivasyonunu arttıracak, bu tür programların eğitimde kaliteyi arttırdığı kesin. Onun için özellikle ve hasleten bu tür programları eğitim müfredatlarına dahil eden ve birlikte uygulama modeliyle çeşitli başarılara imza atan Milli Eğitim ve Gençlik Spor Bakanlığı yetkililerine sonsuz şükranlarımı arz ediyorum” diye kaydetti.

Düzenlenen kamp hakkında bilgiler veren  YILDIRIM “ Gençlik kampı Kastamonu ilinin  Yolkonak Gençlik Kampında gerçekleştirildi. Kampa farklı illerinden gelen hafif zihinsel engelli ve işitme engelli öğrenciler katıldı. 28 Mart-02 Nisan 2019 tarihleri arasında erkek öğrencilerimiz, 03-08 Nisan 2019 tarihleri arasında da kız öğrencilerimizin katıldığı kampta, 113’ü erkek, 115’i kız olmak üzere 228 öğrencimiz yer aldı. Kamp süresince öğrencilerle atölye çalışmaları, sanatsal ve sportif faaliyetler yapıldı ve çeşitli turnuvalar düzenlendi. Ayrıca Kastamonu il gezisi kapsamında birçok tarihî ve turistik yerler gezen öğrencilerimiz, mutlu bir kamp sürecini doyasıya yaşadılar” diyerek sözlerini tamamladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER