Parke Üretim Tesisi Kiraya Verilecek

Yapımı tamamlanan İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği parke üretim tesisinin işletmesi yapılacak ihale ile 3 yıllığına kiraya verilecek.

Parke Üretim Tesisi Kiraya Verilecek

Yapımı tamamlanan İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği parke üretim tesisinin işletmesi yapılacak ihale ile 3 yıllığına kiraya verilecek.

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Nazif Bilginoğlu yaptığı açıklamada yatırımcılara önemli bir kazanç imkanı sağlayacak olan mülkiyeti İl Özel İdaresine ait olan Sarıçubuk mevkiinde bulunan ve 850 m2 kapalı alanlı (çift hazneli ful otomatik programlı beton parke taşı bordür üretimi ile beton santralinin) işletmesinin üç yıllığına kiraya verileceğini kaydetti.

Genel Sekreter Nazif Bilginoğlu yaptığı açıklamada şu bilgileri verdi, “İl Özel İdaremizin görevlerinden biri de yerleşim alanlarında üst yapıya yönelik olarak da ihtiyaçları karşılamak ve bu yerleşim yerlerinin çağdaş yaşanabilir mekanlar haline getirmektir. Bu sebeple yerleşim alanlarının üstyapı ihtiyacını karşılamaya dönük olarak yatırımı gerçekleştirilen, makine ve ekipmanı kurulan, elektrik, su ve diğer altyapısı tamamlanan mülkiyeti İl Özel İdaresi Genel Sekreterliğimize ait olan ve Sarıçubuk Köyü yakınında bulunan şantiyemiz içerisinde kurulan parke üretim tesislerimiz 3 yıllığına kiraya verilecektir. Tesisimizde çift hazneli otomatik makine, 30 m3 beton santrali ve diğer ekipmanlar yer almakta ve saatte 120 m2 parke üretim kapasitesi bulunmaktadır. Tesisimiz sahip olduğu altyapı, depolama ve ulaşım kolaylıkları, şehir merkezine yakınlığı ve tam otomatik üretim teknolojisi ile yatırımcılar için oldukça cazip bir imkân sağlayacak, istihdama katkı sunacak ve yatırımcısına kısa zamanda memnuniyet sağlayacak bir yapıdadır. 20 Ocak 2015 tarihinde 2886 sayılı Devlet İhale Kanunun 51/g maddesi gereğince AÇIK İHALE VE PAZARLIK usulü ile yapılacak olan ihale ilgili ayrıntılı bilgiler idaremizin web sayfasında (www.elazigozelidare.gov.tr ) adresinde yer almaktadır.”

 

 

Güncelleme Tarihi: 31 Aralık 2014, 10:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER