POPÜLİST SİYASET YAPIYOR

Milletvekili Sermin Balık, CHP Milletvekili Gürsel Erol’un Tunceli’de yaşadığı problemler nedeniyle Elazığ’a geldiğini iddia etti.

ELAZIĞ GÜNCEL 26.03.2019, 15:55 27.03.2019, 10:54 Günışığı Gazetesi
1039

Ak Parti Elazığ Milletvekili Sermin Balık Günışığı gazetesine  ziyarette bulundu. Balık CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol’un Ak Parti’nin tek milletvekili çıkaramadığı il olan Tunceli’den vekil çıkarmak için yaptığı yatırımların yarısının Elazığ'a yapılmadığı söylemlerine verdiği cevapta Erol’un popülist siyaset yaptığını söyledi.

Ak Parti Elazığ Milletvekili sorulan soruya verdiği cevapta, şunları söyledi, “Ben sayın vekilin tüm konuşmalarını çok popülist buluyorum. Artık popülist siyaset yapmak eskide kaldı. Kendisi de bundan önceki dönemde Tunceli milletvekiliydi, Tunceli’de yaşadığı problemler yüzünden Elazığ’a geldi. Seçilemeyeceği düşünülerek Elazığ’a geldi. Ancak o dönemde kurulan ittifak yüzünden seçildi. Elazığ’da 42 yıl sonra ilk defa bir milletvekili seçildi ve ne yazık ki popülist bir siyaset yapıyor. Şu bir gerçek ki iktidarın gücünü küçümsememek lazım. Biz Elazığ’da çok büyük hizmetler yaptık, elbet teki Tunceli’ye hizmet gitmeli, Türkiye’nin her alanına hizmet gitmeli, çünkü ne yazık ki kayyumlar olmadan önce Doğu ve Güney Doğuda çeşitli partilerin elinde olan, millete yapılması gereken hizmeti dağa yapan, çukurlar açan, hendekler açmaya harcanan paraların biz ilk defa bu dönemde kayyumlarla şehirlere hizmet olarak geri döndürüyoruz.” Dedi.

Kayyumlarla Birlikte Yatırımlar Geldi

Ak Parti Elazığ Milletvekili Sermin balık Kayyum atanan belediyelerle birlikte bu illere yatırımlar geldiğini belirterek,İşte Hakkari’de hava alnı yapımında defalarca yüklenici firmanın araçları yakıldı, defalarca bu sürece sekteler vuruldu iş uzadı. Güneydoğu’da Üniversiteler yaparken yine hakikaten çok büyük zorluklar yaşadık, hizmetin gelmesi engellendi, Devletin sıcak elinin hissedilmesi engellendi. Devlet ile millet arasına bir duvar örülmeye çalışıldı ve ilk defa bu illere kayyumlarla birlikte hizmet gitti, Tunceli’ de bu illerden biri elbette ki onlara da bu hizmet gitmeli ancak bu Elazığ’a daha az hizmet geldi iftirasını doğrulamaz. Rakamlar ortada yapılan hizmetler ortada dolayısıyla ben lafa değil doğrulara bakarım. Doğrularda zaten rakamlarla ortada bunu provoke etmeninin spekülasyon haline getirmeye gerek yok.” Diye konuştu.

Muhalefet Olduğunuzda Sözler Verirsiniz Ama Tutmak Zorunda Değilsiniz

Balık, Elazığ’a yapılan hizmetlere dikkat çekerek, muhalefet olmanın özelliğinin verilen sözlerin tutulmasının zorunluluğunun olmadığını belirterek,” Elazığ’a yapılan hizmetlerle yola çıkmak lazım, biz anlatıyoruz, onlarda anlatsınlar projelerini açıklasınlar. Şöyle bir gerçek var biz yaptığımız her şeyi, söylediğimiz her şeyi gerçekleştirmek zorundayız. Muhalefet olmanın böyle bir kolaylığı var. Muhalefet olduğunuzda sözler verirsiniz ama tutmak zorunda değilsiniz. Ama ben verdiğim her sözün arkasında durmak zorundayım, gerçekleştirmek zorundayım. Sayın Cumhurbaşkanımız verdiği her sözü gerçekleştirmek zorunda, biz bu güne kadar Elazığ’a verdiğimiz her sözü gerçekleştirdik, istediğimiz her talep karşılık buldu ve Elazığ’a kamuda çok ciddi yatırımlar getirdik o yüzden de popülist siyaseti değil, Elazığ’ı daha ileriye götürecek siyaset yapmak zorundayız. Vekilimizde inşallah bundan sonraki süreçte bu söylemlerde bulunacaktır eminim. Biz yapmak istediğimiz şeyleri vaade ediyoruz, yamaktan çok uzak olan şeyleri değil.” Diye konuştu.

AK KAPI KÜSKÜNLERE AÇIKTIR

Ak Parti Elazığ Milletvekili Sermin Balık Yeni Ufuk ve Günışığı Gazetesi Genel Yayın yönetmeni nafiz Koca’yı ziyaret etti.

Milletvekili Sermin Balık seçim çalışmaları kapsamında 4 milletvekili ve partililerle birlikte sıkmadık el girmedik gönül bırakmayacaklarını ifade ederek,” İlde mümkün olduğunca sıkılmadık el gidilmedik ev, girilmedik gönül bırakmamaya çalışarak seçim çalışmalarımıza devam ediyoruz. 4 milletvekili, il başkanı belediye başkan adayı teşkilatlarımız hakikaten böyle hep birlikte çalışıyorlar. Yalnız bu yanlış anlaşılmasın biz kapıları çalışıp yalnızca broşür vermiyoruz, biz insanların gönüllerin eğirmeye gayret ediyoruz. Gönüllerine girerken de daha önce yaptığımız hizmetleri ve yapacaklarımızı anlatarak gönüllerine girmeye çalışıyoruz.” Dedi.

Adayımızın Çok Ciddi Projeleri Var

Milletvekili Balık, Ak Parti Belediye başkan adayı Şahin Şerifoğulları’nın çok ciddi projeleri olduğunu belirterek,” Belediyecilik alanında da belediye başkan adayımız Şahin Şerifoğulları’nın çok ciddi projeleri var. Biz onun her projesini takip edeceğiz ve arkasında olacağız Hükümet olarak ve 4 milletvekili olarak. İnşallah bundan sonraki süreçte Elazığlı daha şanslı, daha iyi bir süreç yaşayacak. Devlet yatırımları ve kamu yatırımları zaten kendi ortalamasında ki üçüncü şehir Elazığ dolayısıyla kamuda bir eksiğimiz olmamasıyla birlikte özel sektörünün de canlanmasıyla birlikte inşallah en büyük sorunlardan bir olan işsizlik sorununu da çözmüş olacağız. Bizim en büyük amacımız Organize sanayilerinde kuracağımız teknik liselerle özellikle ara elaman sıkıntısını gidermek, çünkü Elazığ’da bana göre en büyük sorun işveren ile işsizleri biz bir araya getiremedik, ya da işverenlerin eleman bulmadıkları ama insanların da iş bulamadıkları bir süreç yaşıyoruz. Bunu teknik liselerle ve İŞKUR’un yaptığı kurslarla inşallah biz bunları da giderme gayreti içerisindeyiz.” Diye konuştu.

AK Kapı Küskünlere Açıktır

Balık, küskün ve kızgınların olabileceğini, ancak Ak kapının bu küskün ve kızgınlara açık olduğunu ifade ederek,” Elazığ bu süreçte hakikaten şanslı bir sürece girdi. Hepimizin birlik ve beraberlik ve uyum içeresinde çalıştığımız bir süreç. Hepimizin amacı milletimize daha iyi hizmet getirmek. Tabi siyaset hedeflerle olur, bizim hedeflerimiz var bunu her yerde söylüyoruz. Seçim bölgelerinin tamamında belediyecilikte çığır açmak Ak Parti belediyeciliğinin devam ettiği yerlerde daha ileriye götürmek, biz belediyecilikte iyi olduğumuzu düşünüyoruz bizde hizmet kervanına ayak uyduramayanlar hemen bakıyorsunuz bir müddet sonra bu kervandan ayrılıyorlar. Siyaset uzun soluklu bir süreç, bunu biz biliyoruz. Bu gün küskünlerimiz kızgınlarımız olabilir ama küskünlükler, kızgınlıklar ihanete dönmediği müddetçe bizim Ak Parti kapımız, Ak gönüllülere açık olacak bundan sonraki süreçte de. Biz büyük bir aileyiz, Ak neferlerle büyük bir sevda ile yola çıktık. Sevdamız Türkiye Vatan ve bayrak sevdası, Bizim hep Elazığ’a olan sevdamız Ben Elazığ’da doğdum büyüdüm, Elazığ benim için çok özel bir şehir nefes alabildiğim belki de tek yer, o yüzden de Elazığ’a hepimizin bir vefa ve sevda borcumuz var. İnşallah biz bu süreçte o vefa borcumuzu yerine getireceğiz.” Diye konuştu.

Yorumlar (4)
Ali Akın 4 yıl önce
Sayın vekil senin ağzından düşürmediğin ölmek var kaybetmek yok sözlerinden iyidir sayın Erol hiç değilse birleştirici yapıcı bir siyaset yapıyor sizler gibi halkı kutuplaştırıcı siyaset yapmıyor sayın Erol Elazığ da örnek siyaseti getirdi sizler gibi halka tepeden bakmıyor
Ferhat aydemirel 4 yıl önce
Hadi bu adam popülist maaşının yarısını Elazığspor’a yarısını öğrenci bursuna artı ger alan da elini sıkmadıgı bir Elazığlı kaldığı siz ne iş yaptınız soruyorum sayın vekil Elâzığ A senin ne yararın oldu
Doğru 4 yıl önce
Yaw sende hiç utanma yokmu. Sen kim Gürsel erol kim. Elazığdaki tüm akp liler gürselin neyse..?
zulfu 4 yıl önce
Sermin balik denilen sahis gecen secim de yakup balık ailemizden degildir diye millete mesaj atip ozur diledi dune kadar nerdeydin simdi elazig diyorsun 5 sene yaptin bu memlekette vekillik naptin danismanin maasinin yarisini almaktan baska ne yaptin bugun turban takip ciktin milletin karssina belediye baskan adayiniza koltuk sozu verdiğiniz ortada once vekil adayi simdi belediye baskan adayi eger oda olamazsa sursuru muhtar adayi yapacaksınız yada il baskani yapin ama elazigin sesinden abisinden gürsel eroldan uzak dur haddine degil senin laf söylemek 4 duvar arasinda oturacagina mercedes lere binip gezecegine sokakta biraz yurude ayakkabilarin eskisin
Namaz Vakti 07 Ekim 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Başakşehir 7 17
2. Adana Demirspor 8 17
3. Konyaspor 8 17
4. Galatasaray 8 17
5. Trabzonspor 8 16
6. Beşiktaş 8 15
7. Fenerbahçe 7 14
8. Kayserispor 8 12
9. Kasımpaşa 8 12
10. Gaziantep FK 8 11
11. Alanyaspor 8 9
12. Giresunspor 7 8
13. İstanbulspor 7 8
14. Karagümrük 7 6
15. Antalyaspor 7 6
16. Ankaragücü 7 4
17. Sivasspor 8 4
18. Hatayspor 7 4
19. Ümraniye 8 2
Takımlar O P
1. Keçiörengücü 7 14
2. Eyüpspor 7 14
3. Sakaryaspor 7 12
4. Pendikspor 7 12
5. Bodrumspor 7 11
6. Manisa FK 6 11
7. Boluspor 6 11
8. Bandırmaspor 6 11
9. Samsunspor 7 10
10. Rizespor 6 9
11. Tuzlaspor 7 9
12. Göztepe 7 8
13. Adanaspor 7 7
14. Gençlerbirliği 6 6
15. Erzurumspor 6 6
16. Altay 7 6
17. Altınordu 6 3
18. Ö.K Yeni Malatya 7 3
19. Denizlispor 7 2
Takımlar O P
1. Arsenal 8 21
2. M.City 8 20
3. Tottenham 8 17
4. Brighton 7 14
5. Chelsea 7 13
6. M. United 7 12
7. Newcastle 8 11
8. Fulham 8 11
9. Liverpool 7 10
10. Brentford 8 10
11. Everton 8 10
12. Leeds United 7 9
13. Bournemouth 8 9
14. Aston Villa 8 8
15. West Ham United 8 7
16. Southampton 8 7
17. Crystal Palace 7 6
18. Wolves 8 6
19. Leicester City 8 4
20. Nottingham Forest 8 4
Takımlar O P
1. Barcelona 7 19
2. Real Madrid 7 19
3. Athletic Bilbao 7 16
4. Real Betis 7 15
5. Atletico Madrid 7 13
6. Osasuna 7 13
7. Real Sociedad 7 13
8. Villarreal 7 12
9. Valencia 7 10
10. Rayo Vallecano 7 10
11. Celta Vigo 7 10
12. Mallorca 7 8
13. Girona 7 7
14. Getafe 7 7
15. Real Valladolid 7 7
16. Espanyol 7 5
17. Sevilla 7 5
18. Almeria 7 4
19. Cadiz 7 4
20. Elche 7 1
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@