PSİKOLOJİK DAYANIKLILIK SEMİNERİ

İl Sağlık Müdürlüğü tüm ülkede kutlanmakta olan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100.Yılı etkinlikleri kapsamında ilimizdeki çeşitli okullarda öğrenim gören 12 yaş üstü öğrencilere yönelik Ruh Sağlığı ve Psikolojik Dayanıklılık Semineri düzenlendi.

PSİKOLOJİK DAYANIKLILIK SEMİNERİ

Elazığ Şehit Muammer Faruk Salgar Gençlik Merkezi’nde İl Sağlık Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen etkinliğe Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Abdulkadir Kantarcıoğlu,  Birim Sorumlusu Dr. Birsen Ademoğlu, paydaş kurum yetkilileri ve tüm kurumların ilgili çalışanları katıldı.

Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Abdulkadir Kantarcıoğlu’nun açılış konuşması ve Elazığ Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi’nde görevli Psikolog Veysi Siyah’ın sunumuyla kalabalık bir öğrenci grubuna yönelik gerçekleştirilen seminer sırasında gençlere sosyal, kültürel, zihinsel, sportif ve sanatsal gelişimlerine katkıda bulunmak, kendilerini ifade edebilen bireylerin ortaya çıkmasına yardımcı olmak üzere çeşitli bilgiler verildi.

Bilindiği üzere Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından ülkemizde milli ve manevi değerlere saygılı, görev ve sorumluluk bilinci gelişmiş ve toplumla bütünleşmiş sağlıklı nesiller yetiştirilmesini sağlamak amacıyla 14-25 Mayıs 2019 tarihleri arasında Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ile Gençlik Haftası olarak kutlanmaktadır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER