Şekerdağ ve Milletvekili Erol'a Yoğun İlgi

Elazığ Belediye Başkan Adayı Ali Şekerdağ," Allah’ın izniyle önümüzde hiçbir engel yok"

Şekerdağ ve Milletvekili Erol'a Yoğun İlgi

  Seçim çalışmalarını sürdüren Millet İttifakı Elazığ Belediye Başkan Adayı Ali Şekerdağ ve CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılandı.

     İYİ Parti ve CHP’nin Millet İttifakı adayı olarak Elazığ Belediye Başkan Adayı gösterilen Ali Şekerdağ, seçim çalışmalarını sürdürdü. Seçim çalışmaları kapsamında ziyaretlerde bulunan başkan adayı Şekerdağ’a CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol'da eşlik etti. Milletvekili Erol ile Şekerdağ ziyaretleri kapsamında Fevzi Çakmak Mahallesindeki vatandaşlarla bir araya geldi. Şekerdağ ve Erol'a  vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Ardından ikili Belediye Kültür Merkezine geçerek, Elazığspor kongresini takip etti. Kongrede konuşan Milletvekili Erola, her zaman Elazığspor’un yanında olduklarını ifade ederek bundan sonrada Elazığspor’un yanında olacaklarını söyledi.

Kongre sonrası Başkan Adayı Şekerdağ, Doğukent Mahallesinde düzenlenen konsere katıldı.  Elazığlı saatçı Ömer Çapar’ın verdiği konserde vatandaşlar unutamadıkları bir gün geçirdiler. Şekerdağ, vatandaşlarla bir araya gelerek, seçim ile ilgili projelerini anlattı.

  "Sizlerin başını öne eğdirecek hiçbir şeyin içerisinde olmayacağız"

 Milletvekili Gürsel Erol ile birlikte sırt sırta verip çalıştıklarını aktaran Başkan Adayı Ali Şekerdağ, “Allah’ın izniyle önümüzde hiçbir engel yok. Bize inanın, güvenin. Sizi asla mahcup edecek, incitecek en ufak bir işin içinde olmayacağız. Sizlerin başını öne eğdirecek hiçbir şeyin içerisinde olmayacağız. Buna,Ali Şekerdağ olarak söz veriyorum. Biz Elazığ’ın selamati için bu yol çıktık. Herhangi bir şaibenin içerisinde olmayacağız” dedi.

  "Elazığ'da yeni bir başarı hikayesine, başkanlığa yürüyoruz"

   Milletvekilliğinde başardıklarını ve Elazığ'da farkı oluşturduklarını anımsatan  CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol ise,“Cumhuriyet Halk Partisinden bir milletvekilinin neler yapacağını ve siyaseti nasıl değiştireceğini bütün Elazığ’a kanıtladık. Siyasette başarı seçilmek değil, seçildikten sonra herkesin milletvekili olarak hareket etmek ve herkesin gönlüne girmektir. Çünkü bizim iddiamız bütün etnik kökenden gelenlerin, siyasi düşünceden gelenlerin ve bize oy veren veya vermeyen herkesin milletvekili olacağız ve onları parlamentoda temsil edeceğiz dedik ve o yolda yürüyoruz. Bu çalışmaların sonucunda etnik ve siyasi köken göre oy veren veya vermeyen diye ayrım yapmadığımız için Elazığ’da şimdi yeni bir başarı hikayesine, yeni bir döneme ve yeni bir umuda yürüyoruz. Elazığ belediye başkanlığına yürüyoruz. Türkiye’de CHP ile İYİ Parti arasında bir ittifak var. Burada da Ali Şekerdağ’ı  CHP ile İYİ Partinin ortak adayı olarak çıkardık” diyerek destek istedi.

Başkan Adayı Şekerdağ, Milletvekili Erol'la yoğun tempoda seçim çalışması

Millet İttifakı Elazığ Belediye Başkan Adayı Ali Şekerdağ, CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol ile seçim ziyaretlerini sürüdürürken, gittiği yerlerde iki büyük ilgi ile karşılaştı. 

 İYİ Parti ve CHP’nin Millet İttifakı adayı olarak Elazığ Belediye Başkan Adayı gösterilen Ali Şekerdağ, seçim çalışmalarını sürdürüyor. Seçim çalışmaları kapsamında  ziyaretlerde bulunan başkan adayı Şekerdağ’a CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol'da eşlik etti. Milletvekili Erol ile Şekerdağ,  EL-TÜRK Dernek üyeleri ile bir araya geldi. Özel bir otelde düzenlenen programa katılan Erol ile Şekerdağ, sivil toplum kuruluşları (STK) ile  ilgili projelerini anlattı. Programdan sonra Elazığ Sakatlar Derneğini ziyarette bulundu. Ardından Maden ilçesine geçen Erol ile Şekerdağ, burada vatandaşlarla bir araya geldi. Yoğun bir kalabalık ile karşılanan Erol ile Şekerdağ, seçim ile ilgili projelerini anlattı. 

Üzerimize düşen görevi yapmak adına bu yola çıktık"

31 Mart akşamı Elazığ’da bir güneş doğacağını ve Elazığlıların özlediği o tabloyu  armağan edeceklerini belirten Başkan Adayı Şekerdağ, “Bilindiği üzere 31 Mart'ta hem Türkiye hem il ve ilçelerde yerel seçim yaşayacağız.  Bu seçim, hem Türkiye’yi hem de il ve ilçelerimiz çok yakından ilgilendiriyor. Biz de bu yola doğru yönetim adına hakkı hakça paylaşmak adına çıktık. Biz, insanımıza şehrimizin geleceği ve iyi yönetilmesi adına üzerimize düşen görevi yapmak adına bu yola çıktık. Her konuşmamda ifade ettiğim gibi makam ve mevki için asla çıkmadık. Şehrimizi iyi yönetmek adına bu yola çıktık. Biz, bütün hemşerilerimizin dertleri ile ilgilenmek  ve dertlerine çare olmak adına bu yol çıktık. Rabbim bizi mahcup etmesin. İnanın ki, 31 Mart akşamı Elazığ’da bir güneş doğacak ve Elazığ’ın özlediği o tabloyu sizlere armağan edeceğiz. Sizi mahcup edecek, incitecek asla yanlış bir işin içinde olmayacağız. Hesap verebilir bir yapıyı uygulayacağız. Elimizden geldiği kadar vatandaşımıza itibarlı hale getirmek için üzerimize düşeni yapacağız” dedi.

Ülkenin genelinde 28 gün sonra önemli bir yerel seçim gerçekleşeceğini dile getiren Maden mevcut belediye başkanı Musa Orhan, “ Yaklaşık 28 gün sonra, yerel yöneticiler seçmiş olacağız. Bu süreçte hepinize muvaffakiyet diliyor, ilçemizde bu yarışa birlikte girdiğimiz diğer partilerin adaylarına da canı gönülden başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

 “Siyaset geçicidir önemli olan gönüllere girmektir “

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol ise, “ Siyasette seçilmek başarı değildir. Seçildikten sonra mütevazi olmak lazım. Siyasette başarı, seçildikten sonra size oy versin vermesin herkesin gönlüne girebilmek ve herkesin belediye başkanı ve milletvekili olabilmektir. Ben hepinizin milletvekiliyim. Sizin sorunlarınızı sahiplenmek benim en asli görevim, onları gündeme taşımak ise benim ahlaki sorumluluğumdur. Siyaset, çatışmanın yeri değildir, hizmette rekabetin yeridir. Elazığ’ın her karış toprağı bizim toprağımız, Elazığ’da yaşayan herkes bizim seçmenimiz ve bizim kardeşimizdir. Siyaset geçidir önemli olan gönüllere girmektir. Belediye başkanı sadece kamuyu ve belediye yöneten kişi değildir. Belediye başkanı olduğu belde, ilçe ve ilde insanlar arasında dostluğu, kardeşliği, barışı, hoşgörüyü oturtan kişidir. Ben, bunu belediye başkanı vasıflarından daha önemli görüyorum” ifadelerinde bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER