Son 12 yılın en çetin kış mevsimi

Elazığ'ı etkisi altına alan yoğun kar yağışı hayatı olumsuz yönde etkiliyor.

Son 12 yılın en çetin kış mevsimi
Elazığ, son 12 yılın en çetin kış mevsimini yaşıyor.

Kentte üç gündür devam eden kar yağışı hayatı felç etti. Şehir genelinde etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle 300'ü aşkın köy yolu ulaşıma kapandı.

Yetkililerden alınan bilgiye göre kar kalınlığı yüksek kesimlerde 1 metre 70 cm'yi geçti. Şehir merkezinde ise kar kalınlığı 25 cm'yi buldu.
Elazığ İl Özel İdare Yol ve Ulaşım Hizmetleri Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler ulaşıma kapanan köy yollarının açılması için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. İl Özel İdaresi Genel sekreteri Nazif Bilginoğlu, çalışmalarda 57 iş makinesi ve 83 personelin 24 saat görev yaptığını söyledi.

Elazığ Belediyesi ekipleri de kent merkezinde karla mücadele çalışmalarına devam ediyor.Çalışmaların 250 kişilik personel, 20 kamyon, 8 adet yükleyici ve 4 adet de greyder tarafından tüm kente aralıksız bir şekilde sürdürüldüğü belirtildi.

Yoğun kar yağışı nedeniyle Baskil İlçesi`ne bağlı Sarıtaş Köyü Bozarmut Mezrası`nda mahsur kalan ve kalp spazmı geçiren 62 yaşındaki Zeynep Döğüş adlı kadın, kar temizlemede kullanılan Özel İdare`ye ait kepçe ile hastaneye ulaştırıldı.

Elazığ'da en yoğun kar yağışı en son 2000 yılı ocak ayında yaşanmış, yüksek kesimlerde kar kalınlığı 1 metreyi geçmişti.
Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2012, 20:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER