Sündüs Arslan Akça’dan İmza Günü

Şah İsmail GEZİCİ - Elazığlı şair Sündüs Arslan Akça 3. Şiir kitabı, “ Güvercin Çığlığı” kitabının imza günü düzenliyor. Yazar Akça, 16 Mart Cumartesi günü saat 14.00 te Ataşehir mahallesi Malatya caddesi No.29 da bulunan Dönence Kırtasiyede düzenleyeceği imza gününe tüm şiir severler davetlidir.

Sündüs Arslan Akça’dan İmza Günü

Elazığlı şair ve yazar Sündüs Arslan Akça, Fırat’ın Kızı ve Aşkın Mahrem Elleri isimli şiir kitaplarından sonra Güvercin Çığlığı isimli şiir kitabını da çıkardı. Akça Cumartesi günü düzenleyeceği imza gününe Hemşehrilerini beklediğini belirterek,”

Memleketimde ilk imza günüm olacak. Bunun heyecanı ve duygu yoğunluğu elbetteki oldukça fazla.

  Ömrünün büyük çoğunluğunu doğduğu topraklardan uzakta geçiren bir şairin haliyle dizeleri memleket kokar, özlem tüter.  İlk şiir kitabım 2013 te çıkan Fırat'ın Kızı, ikinci şiir kitabım: 2015'te çıkan Aşkın Mahrem Elleri Ve üçüncü şiir kitabımız da bu yıl ocak ayında çıkan Güvercin Çığlığı, Memleketimde yapacağım bu İlk imza günümde hemşehrilerimi yanımda görmek yüreklendirecektir. Şimdiden çok teşekkür ediyorum.

Sündüs Arslan Akça

1971 yılında Elazığ’ın Keban ilçesinde Dünya’ya geldi. İlk ve Ortaokulu Keban’da tamamladı. Yükseköğrenimini 100. Yıl Üniversitesi Eğitim Fakültesinde tamamladı.

Evli ve iki çocuk annesidir.

Öğretmenlik mesleğine Erzurum’un Horasan ilçesinin Alagöz köyünde başladı. Daha sonra Ankara, Bala, Zile, Niksar ve Tokat’ta Görevine devam etti.

2018 Yılının Temmuz ayında Tokat İbn-i Kemal ilkokulundan emekli oldu. Öğretmenlik mesleğine Tokat Özel İlgim Kolejinde devam etmektedir.

Birçok Antolojide şiirleri yayınlanmıştır. Fırat’ın Kızı ve Aşkın Mahrem Elleri isimli 2 şiir kitabı vardır. Çeşitli edebiyat dergilerinde, gazetelerde ve sanat sitelerinde yazı ve şiirleri yayınlanmıştır. İki İnternet sitesi asanatlar.com ve yerli fikirler.com da düzenli olarak yazı, şiir ve söyleşileri yayınlanmıştır.

İLESEM Üyesidir. Tokat şiirler ve yazarlar Derneğinin yönetim kurulunda Kümbet Dergisi’nin yayın kurulundadır.

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2019, 17:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER