Suriyeliler İle Esnaf Arasında Kavga 2 Yaralı

Elazığ’da yaşayan Suriye uyruklular ile esnaf arasında çıkan kavgada iki kişi yaralanırken esnafa ait iş yerlinin çamları kırıldı Mahalleli sokağa döküldü. Yolu trafiğe kapatan mahalle sakinlerini güvenlik güçleri sakinleştirdi.

Suriyeliler İle Esnaf Arasında Kavga 2 Yaralı

Olay, merkeze bağlı Rüstempaşa Mahallesi Aksaray caddesinde meydana geldi. İddiaya göre, Suriyeli bir grup ile Rüstempaşa ve Sarayatik mahallesi sakinleri arasında henüz bilinmeyen nedenle tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesi üzerine, mahalle sakinleri ile Suriyeliler arasında çıkan kavgada 2 kişi yaralandı. Olaya tepki gösteren mahalle sakinleri yolu trafiğe kapattı. Kavganın büyümesinin ardından iki tarafta bir birlerine ait iş yerinin camlarını kırdı. Olay yerine İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı çok sayıda ekip sevk edildi. Polisin araya girmesiyle birlikte kavga, daha fazla büyümeden sona erdi.

Mahalle esnafı ile Suriyeliler arasında tartışma çıktığını ifade eden Sarayatik Mahalle Muhtarı Aytaç Şahinoğlu, “Basit bir kavgayla başlayan olay diğer Suriyeli guruplarının gelmesi ve müdahil olması sonucunda büyüdü. Sarayatik Mahallesinde topluca arkadaşımıza saldırmışlar. Bu şekilde vatandaş kayıtsız kalamaz. Biz Türkiye de birlik beraberlik içerisinde yaşıyoruz. Biz Suriye ye girdik orada savaşıyoruz. Bu yaptıkları hareketler çok yanlış hareketler. Valimiz Belediye Başkanımız konuya el atmaları lazım. Biz bunlara burada kardeş olarak baktık. Olacak gibi değil yaptığı hareketler yanlış hareketler. Biz onlara değer verdik. Onlar küçücük olayları büyütüyorlar” dedi.

HUZURU BOZANLAR KAMPLARA GÖNDERİLSİN

Vatandaşlar huzuru bozan Suriyelilerin tespit edilerek kamplara gönderilmesini istediklerini ifade ederek, “ Geçtiğimiz aylarda Sanayi mahallesinde benzer olaylar yaşandı. Elazığ’ın bir çek semtinde benzer olaylar yaşanıyor. Bizlerin merhametli davranışlarına, bağrımıza basmamıza karşın gördüğümüz muamele kabul edilir gibi değil. Dünya bunları kabul etmezken biz kucak açtık gelin görün ki içlerinde bulunan kötü niyetliler huzuru bozmak için uğraşıyorlar, Hiç tasvip etmeyeceğimiz hadiseler ile karşı karışa kalabiliriz. Yetkililerden acil önlem alınmasını bekliyoruz. Huzuru bozan kişilerin tespit edilerek ilimizden gönderilmesini istiyoruz. Kamplara gönderilsinler.” Diye konuştular.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Murat
Murat - 5 gün Önce

Bu daha iyi günlerimiz. Hem şikayetçi olun hem AKPye oy vermeye devam edin. Daha beter olun inşAllah.

SIRADAKİ HABER