Süt ve üzüm teknolojileri tanıtım toplantısı yapıldı

Elazığ'da süt ve üzüm teknolojileri tanıtım toplantısı yapıldı.

Süt ve üzüm teknolojileri tanıtım toplantısı yapıldı
Elazığ'da süt ve üzüm teknolojileri tanıtım toplantısı yapıldı.

Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası'nda (TSO) Elazığ'ın tarımsal kalkınması için önem arz eden süt ve üzüm üreticiliği alanındaki yeni gelişmeler ve teknolojik imkanların tanıtıldığı toplantı yapıldı.

Vali Muammer Erol, toplantıda yaptığı konuşmada, Bursa ve Tekirdağ'a gerçekleştirdikleri gezi programında süt ve üzüm üreticilerinin imalat tesislerini gördüklerini ve bu alanda Elazığ'daki en önemli eksikliğin uygun depolama ve sevk zincirinin olmamasının oluşturduğunu kaydetti.

Erol, toplantıda sektörün ihtiyacı olan başta depolama sistemleri olmak üzere sektörün ihtiyaçları konusunda üretim yapan özel bir firmanın yetkilileri ile Elazığ'daki süt ve üzüm üreticilerini bir araya getirdiklerini belirtti.

Daha sonra bir sunum gerçekleştiren Kromel Makine Sanayi Firması yetkilisi Basri Çalışkan ise üzüm ve süt üreticilerinin ihtiyaç duyduğu üzüm suyu, süt ve peynir alanında ıslah, depolama gibi bütün alanlarda AB standartlarında üretim yaptıklarını belirterek, bu alanda Elazığlı üreticilerle de uzun soluklu bir çalışma gerçekleştirmeyi planladıklarını bildirdi.

Toplantıda daha sonra firma yetkilileri ile sektör temsilcileri karşılıklı görüş alışverişinde bulundu.

Toplantıya Elazığ TSO Başkanı Ali Şekerdağ, Elazığ Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Dumandağ, Elazığ Üzüm Üreticileri Birliği ile Elazığ Süt Üreticileri Birliği yöneticileri ile üyeleri katıldı.
Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2012, 23:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER