Teknik personele hizmet içi eğitim...

Elazığ Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürlüğü tarafından,

Teknik personele hizmet içi eğitim...
Elazığ Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürlüğü tarafından, teknik personellere meyve ağaçlarında 'budama' konusunda hizmet içi eğitim kursu düzenlendi.

Müdürlükten yapılan açıklamada, 9-12 Ocak tarihleri arasında müdürlüğün teknik personeline meyve ağaçlarında budama konusunda hizmet içi eğitim verildiği bildirildi.

Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Aydagül Sönmez, kursun açılışında yaptığı konuşmada, teknik elemanların birçok görevlerinin bulunduğunu ve bunları yerine getirirken eğitimin vazgeçilmez unsur olduğunu kaydetti.

Tarımsal kalkınmanın temelinde verimliliğin yer aldığını, verimliliğin temelinde ise eğitimin olduğunu ve tarımsal eğitimin Türkiye'de en önemli sorunlardan biri olduğunu vurgulayan Sönmez, "Ne yazık ki bugün bile geri teknoloji ile üretim yapan işletmeler, yetersiz bilgi, iletişim ve bilişim alanında gerilik, donanımsız teknik elemanlarla zaman zaman da olsa karşılaşabiliyoruz. Tarımsal eğitim, bir bütün olmakla beraber, iki şekilde ele alınmalıdır, teorik bilimsel eğitim ve pratik-mesleki eğitim" ifadelerini kullandı.

Düzenledikleri hizmet içi eğitim kursunda meyve ağaçlarında budama konusu modern tarım uygulamalarını içerecek şekilde teorik ve pratik olarak işlendiğini belirten Sönmez, personelin aldığı eğitimin ülke tarımına ve çiftçilere hayırlı olmasını diledi.
Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2012, 13:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER