Türk Telekom Uyardı: “Bu Numara Ararsa Açmayın!

Türk Telekom, şirketlerinden adlarını kullanarak ucuz internet vaadiyle vatandaşları dolandıran sabit numaraya karşı uyardı.

Türk Telekom Uyardı: “Bu Numara Ararsa Açmayın!

Bir süredir  İstanbul  Avrupa Yakası  alan kodlu 0(212)8240514 numaralı sabit telefon hattı Türkiye’nin birçok farklı  yerleşim bölgelerini arayarak vatandaşlara  “taahhüttünüz bitti ucuz internet bağlatalım” vaadiyle vatandaşları arayan   şebekeye  karşı mağdur olunmasın diye  Türk Telekom uyarılarda bulundu. Şebeke üyeleri  kurmuş oldukları profesyonel telesekreter yardımıyla birçok vatandaşın kredi kartı ve banka kartı bilgilerine ulaştı ve Türkiye’de onlarca kişiyi dolandırdı.  Artan şikayetler üzerine harekete geçen şirket  0(212) 8240514 numaralı hattan  gelen aramalara vatandaşların cevap vermemesini istedi.

Şirketin yaptığı yazılı açıklama şöyle:

Türk Telekom adı kullanılarak, şirketimizin müşteri ilişkilerine ait olmayan 0(212)8240514 numaralı hattan abonelerimizin arandığı, taahhütleri hakkında gerçeği yansıtmayan bilgi verildiği ve teklifler sunulduğu tespit edilmiştir.

Şirketimizle ilgisi olmayan, kötü niyetli kişilerce yapılan bu aramalara vatandaşlarımız kesinlikle itibar etmemelidir. Şirketimizin itibarını sarsmayı hedefleyen bu eylemlerle ilgili olarak gerekli tüm hukuki ve yasal süreçleri başlatmış bulunmaktayız.

Türk Telekom olarak müşterilerimizin mağdur olmamaları için konuyu yakından takip edeceğimizi bildirir, resmi müşteri kanallarımız dışında benzer aramalara itibar gösterilmemesini kamuoyunun bilgisine sunarız.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER