“TÜRKİYE’NİN DERTLERİNİ BİLEN TEK PARTİYİZ!”

‘2023’e Doğru Şehir Buluşmaları’ kapsamında Elazığ’a gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, 6’lı Masanın seçimi göremeyeceğini belirterek, projeleri olan ve Türkiye’nin dertlerini bilen tek parti olduklarını söyledi…

ELAZIĞ GÜNCEL 29.09.2022, 17:35 29.09.2022, 22:48 Dilara Mengünoğul

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, Birbirine benzemeyen ve kendi aralarında anlaşamayan insanların, bu anlaşmazlıklar çerçevesinde Türkiye’yi idare etmeye, yönetmeye kalkışmalarının gülünç olduğunu söyledi…

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Genel Merkezinin talimatıyla başlayan ve tüm milletvekili, MKYK ve parti teşkilatlarının üyelerinin seferber edildiği ’2023’e Doğru Şehir Buluşmaları’ programının bu haftaki adresi Elazığ oldu. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, beraberinde AK Parti'li  milletvekilleri ve MKYK üyeleriyle AK Parti Elazığ İl Başkanlığınca düzenlenen "2023'e Doğru Şehir Buluşmaları" programına katıldı.

AMACIMIZ KENTTEKİ VATANDAŞLARI DİNLEMEK

İl Başkanlığında düzenlenen programda konuşan Demiröz, AK Parti'nin kuruluşunun ve siyasetinin merkezinde millet olduğunu söyleyerek, program kapsamında tüm ilçelerde ziyaretlerde bulunacaklarını belirten Vedat Demiröz, bu çalışmanın amacının kentteki vatandaşları dinlemek olduğunu kaydetti. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, 2023 seçimlerinde Elazığ’ın sahada en sevilen insanlarının listede olacağını da belirterek, 6’lı masayı eleştirdi.

AK Parti Genel Merkezi tarafından organize edilen “2023'e Doğru Şehir Buluşmaları” programı Ak Parti Elazığ İl  Başkanlığı'nın koordinasyonunda gerçekleştirildi. Şehir buluşmaları programı kapsamında AK Parti Elazığ İl Başkanlığı binasında basın toplantısı düzenlendi. Toplantıya AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, AK Parti MKYK Üyesi ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut, AK Parti Elazığ Milletvekili Sermin Balık, AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Tolga Ağar, AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Mücahit Yanılmaz, genel merkez tarafından görevlendirilen milletvekilleri, ilçe ve belde belediye başkanları, kadın ve gençlik kolları üyeleri, il genel meclisi ve belediye meclisi üyeleri ve MKYK üyeleri katıldılar.

YILDIRIM; “ÇOK KIYMETLİ BİR MİSAFİRİMİZİ İLİMİZDE AĞIRLIYORUZ.”

AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım toplantıda yaptığı açıklamada, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz’ü Elazığ’da ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek; “Bugün şehir buluşmaları programında bir araya geldik. Çevre illerden milletvekillerim ve MKYK üyelerimle birlikte çok kıymetli bir misafirimizi ağırlıyoruz. Ben kendisine gönülden hoş geldiniz diyorum, sefalar getirdiniz diyorum. Değerli genel başkan yardımcımızı çok yakinen tanıyorsunuz. Birçok özellikleri var. Kendisine has bir özgül ağırlığı var. Ama ben onu bir başka boyutuyla da şöyle hatırlatmak istiyorum. Yaklaşık 45 yıldır reise, Cumhurbaşkanımıza, Genel Başkanımıza yol arkadaşlığı yapmış ve aynı zamanda benim meslektaşım anlamında, yeminli mali müşavir anlamında ve genel merkezde de mali ve idari işler başkanlığı anlamında da ayrı bir özel hukukumuz var. Kendisini bu şehirde ağırlamaktan onur duyuyorum.”dedi.

DEMİRÖZ; “VATANDAŞLARIN BEKLENTİLERİNE KULAK VERECEĞİZ

İl Başkanı Şerafettin Yıldırım’ın ardından konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, Elazığ’ın hem merkezinde hem ilçelerinde dolaşıp milletin sesine kulak verip, dertlerini ve beklentilerini dinleyeceklerini belirterek;  “Bugün Elazığ’da genel merkezin düzenlemiş olduğu bu güzel programda hep birlikte olduk. Bu basın toplantısından sonra inşallah Elazığ’ın hem merkezinde hem ilçelerinde dolaşıp milletin sesine kulak vereceğiz, onları dinleyeceğiz. Onlar neler istiyor genel merkezden, AK Parti’den. 15 seçimdir bize destek veren bu insanların bugün ki duyguları nedir? beklentileri nedir? son gelişmelerde savaş ve pandemiden sonraki gelinen ortamda ekonomik boyut olarak, istiklalimiz olarak ve diğer bütün ihtiyaçlarla ilgili beklentileri nedir bunları dinleyeceğiz ve 2023’ün son virajında parti olarak seçime girerken neler yapmamız gerektiğine karar vereceğiz” ifadelerini kullandı.

ELİNDE PROJELERİ OLAN TEK PARTİYİZ

Milletin derdiyle dertlenen, milletin içinden gelen Ak Partinin bundan sonra da Türkiye’yi yönetmeye devam edeceğinin altını çizen Demiröz;  “Türkiye’yi 20 yıldır yönetiyoruz ve 20 yıl daha yönetmeye talip olan bir partiyiz. Belki 2053, 2071’lere kadar yönetmeye talip olan kurumsal bir partiyiz. Türkiye’nin dertlerini bilen tek partiyiz. Bugün yerel seçimlerde birkaç belediyeyi kaybetmiş olabiliriz ama o belediyelere oy veren insanlar, gelen isimlerin ellerinde tek bir proje olmadığını ve diğer partilerin hiçbir projeyle bu seçimlere girmediğini gördüler. Onlara oy verenler bugün her ortamda pişmanlıklarını dile getiriyorlar. Bu nedenle Türkiye’nin, milletin derdiyle dertlenen, milletin içinden gelen Ak Parti, bundan sonra da Türkiye’yi yönetmeye devam edecek çünkü ülkenin sorunlarını, ne yapılması gerektiğini bilen ve elinde projeleri olan tek partiyiz.”dedi.

SIKINTILARI BİRLİKTE AŞACAĞIZ

Rusya – Ukrayna Savaşındaki yöntem, ilişkilerin geliştirilmesi, her iki tarafla yapılan diyalogların yanı sıra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın feraseti sayesinde Türkiye’nin, Dünya’nın parlayan yıldızı haline geldiğine vurgu yapan Genel Başkan Yardımcısı Demiröz, “Sıkıntılarımız olabilir. Ama bunu birlikte aşacağız. Ekonomik sıkıntılarda Avrupa’nın kasıp kavrulduğunu görüyorsunuz. Enflasyon yüksek. Bunu kabul ediyoruz ama pandeminin verdiği telaşla bütün dünyada aynı işler oldu. Durgunluk gelecek diye  piyasaya herkes para sürmeye çalıştı. Bütün ülkelerde ekonomik yapı bu şekilde oldu. Tabi üretim düştü. Tedarik zincirinde sıkıntılar oldu ve bu sıkıntılar yavaş yavaş önümüze çıkıyor. Ardından bir de Rusya – Ukrayna savaşı ve gelinen nokta hepinizin malumu. Ama Türkiye ve onun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın feraseti sayesinde bu savaştan ve bu pandemiden önce sağlıkla ilgili belki parmakla gösterilecek ülke olduk. Arkasından da savaştaki yöntem, ilişkilerin geliştirilmesi, her iki tarafla yaptığımız diyaloglar bugün Türkiye’yi dünyanın parlayan yıldızı haline getirdi. Hiç kolay değil. Savaşan iki ülke arasındaki heyetleri bir araya getirmek ve onları uzlaştırmak, Afrika gibi geri kalmış ülkelere gıda yardımını ulaştırmak, gıda tedariğinin devam etmesini sağlamak hatta ve hatta esir takaslarını sağlamak kolay işler değil.”dedi.  

AB DERSİNİ ALACAK

İstanbul kadar nüfusu olan Yunanistan’ın kışkırtmalarına aldırış etmemeleri gerektiğini ifade eden Demiröz; “Yunanistan’ın kışkırtmalarına bakmayın. Onlar İstanbul’un nüfusu kadar bir ülke ve sadece kendine verilen borcu ödememek için bazılarına yalakalık yapan kendi istikrarını tehlikeye sokan bir ülke. Biz o oyunlara gelmeyeceğiz. Kimin ne yaptığını, neden kışkırttığını iyi biliyoruz.”diyen Demiröz ; “Avrupa Birliği de artık dersini alacak. Türkiye’siz Avrupa Birliği’nin ne olduğunu pandemi sonrası gördüler, bundan sonra da görecekler. Bu sıra doğalgazla ilgili yaptığı akım kesilme durumlarından dolayı Avrupa’nın içine düştüğü durumu görüyorsunuz. Türkiye bu sorunların hiçbiriyle muhatap olmayacak.”diye konuştu.

EKONOMİDE BÜYÜME DEVAM EDECEK

Ülkede işsizlik sorununun olmadığını iş beğenmemezlik olduğunu bunun da müsebbibinin kendilerinin olmadığına dikkat çeken Vedat Demiröz ekonomide büyümenin devam edeceğini belirterek;  “31 milyona ulaşan çalışan sayımız var. Bizim bölgemizdeki iller olan Antep, Malatya, Erzurum illerimizde organize sanayi bölgelerinde boş yer bulamıyoruz. Her ne kadar işsizlik var deniliyorsa da fabrikalarda işçi arama durumundayız. Bazı arkadaşlarımız iş beğenmiyorsa onun da müsebbibi biz değiliz. Herkes kamuya girmek istiyor. Kamuda çalışmak daha cazip geliyor. İtiraf edeyim Özal dönemindeki kamuda küçülme dönemini sürdüremedik. Kamuyu güçlendirdik, kamuda çalışanlarımızın ücretlerini belli bir noktaya getirdik. Rahatlığı da var tabi herkes 657’nin arkasına sığındı ve kamuya talep çoğaldı. Ben herkesten rica ediyorum çocuklarımızı özel sektöre teşvik edelim. Kamuda yükselmek sınırlı oluyor. Özel sektörde 3-4 yıl asgari ücretle çalışılabilir ama daha sonra önü açık.”dedi.

CUMHURBAŞKANIMIZA, AK PARTİ’YE VE CUMHUR İTTİFAKI’NA GÜVENELİM

Gençlere ve kadınlara değer veren bir parti olduklarını ve en fazla kadın milletvekili olan parti olduklarını aktaran Demiröz; “Cumhurbaşkanımıza, Ak Parti’ye ve Cumhur İttifakı’na güvenelim. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde İnşallah ülkemizi çok çok daha iyi yerlere taşıyacağız. Bugün geçinme endeksi, satın alma paritesi bakımından dünyanın 10’uncu büyük ülkesi halindeyiz. Türkiye dünyada kazanca göre en iyi yaşanabilen 10’uncu ülke konumundayız. Bunu unutmamak lazım. Ülkemizin nereden nereye geldiğini gençler dışında herkes biliyor. Gençlere anlatacağız ve birlik içerisinde İnşallah 2023’te Cumhurbaşkanımızı ve Cumhur İttifakı’nı bu ülkenin yönetimine getireceğiz. Allah nasip etti onunla beraber yol yürüyorum. Bu bir dava. Recep Tayyip Erdoğan’ı 1976’dan beri tanıyorum. Beraber yürürdük de koşardık da... Onu yıllardır tanıyorum. Bütün gücüyle bu ülkeyi seven ve gayret eden bir liderdir.”ifadelerini kullandı.

6’LI MASA SEÇİMİ GÖREMEZ

Toplantıda Millet İttifakı’na da göndermelerde bulunan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz; “Onun yanında bazılar çıkıyor 6’lı masalar, 7’li masalar. İnanın seçime kadar gidemez, mümkün değil. Birbirine benzemez insanların yaptıkları toplantılar, kendi aralarında anlaşamayan insanlar ve bu anlaşmazlıklar çerçevesinde Türkiye’yi idare etmeye, yönetmeye kalkışmak gülünç oluyor. Ancak biz demokrasiye her zaman için saygı gösterdik. Sandıklarda bu millet kimi gösterirse saygı duyarız. Hiçbir zaman için demokrasiye karşı durmadık, durmayız. Yerel seçimlerde de bu millet kimi işaret ettiyse saygı duyduk. İnanın ki o çok demokrat görünenlerin geldikleri belediyelerde yaptıklarını izliyorsunuz. Hiçbir demokrasiye, insanlığa uymayan şeyler yapıyorlar. İnsanlar işlerinden ediliyor, işçiler işten atılıyor. Bazı ithal oylarla verdikleri tavizleri de görüyorsunuz, kimleri çalıştırıyorlar. Bu millete düşmanlık eden, bu ülkeye ihanet eden insanları yanlarında barındırıyorlar.”dedi.  

ELAZIĞ’DA BİRLİK VE BERABERLİK VAR

Elazığ ve Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’ndan da övgüyle bahseden Demiröz; “Bugün Elazığ’ı geziyoruz, belediye başkanımızı kutluyorum. Ondan önceki belediye başkanlarının da başladıkları yerden şimdiki başkanımız devam ediyor. Birlik beraberlik var. Bizim Elazığ Milletvekili olan kardeşlerimin meclisteki çalışmalarını izliyorum. Hepsi bu ülke ve şehir için gayret sarfediyorlar. Onlara destek olalım. Yeni seçimler geliyor. Bazılarımız olacak, bazılarımız olmayacak. Ama şunu herkes bilmeli ki Elazığ’ın sahada en sevilen insanları bizim listelerimizde olacak. Bunu şimdiden ifade edeyim. Sahada, Elazığ’da kimler seviliyorsa eskilerden, yenilerden fark etmez, listelerimizde onlardan oluşacak. Atlananlar veya gözden kaçırılanlar olabilir ama ilmik ilmik gezilerek, işlenerek bu listeler hazırlanacak. Benim sizlerden ve teşkilatımızdan istirhamım genel merkeze ve il koordinatörümüze yardımcı olmalarıdır. Herkes içinden geleni açık açık çok net bir şekilde söylemeli. Arkadan konuşmamalı varsa içindekini ortaya koymalı. Bu şekilde Elazığ’daki vatandaşlarımız kendinden olanları listeye koyarak Ak Parti’nin 2023’deki çalışmalarına destek olmalı. Bunu herkesten talep ediyoruz. Kim ne biliyorsa söylesin. Alanda kim seviliyorsa açıkça söylesin.”sözlerini noktaladı.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 10 Aralık 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Fenerbahçe 13 29
2. Galatasaray 13 27
3. Adana Demirspor 13 24
4. Konyaspor 14 24
5. Başakşehir 13 24
6. Kayserispor 14 23
7. Trabzonspor 13 23
8. Beşiktaş 13 22
9. Alanyaspor 14 17
10. Gaziantep FK 13 16
11. Antalyaspor 12 16
12. Giresunspor 13 15
13. Kasımpaşa 13 15
14. Hatayspor 13 14
15. Karagümrük 13 13
16. Ankaragücü 13 13
17. Sivasspor 14 11
18. İstanbulspor 13 8
19. Ümraniye 13 7
Takımlar O P
1. Eyüpspor 16 37
2. Samsunspor 16 28
3. Rizespor 15 26
4. Pendikspor 15 26
5. Keçiörengücü 15 26
6. Bodrumspor 15 25
7. Boluspor 15 25
8. Manisa FK 15 24
9. Bandırmaspor 15 24
10. Sakaryaspor 16 22
11. Altay 15 21
12. Adanaspor 15 18
13. Göztepe 14 18
14. Tuzlaspor 15 16
15. Erzurumspor 15 14
16. Ö.K Yeni Malatya 16 12
17. Altınordu 15 12
18. Gençlerbirliği 15 7
19. Denizlispor 15 6
Takımlar O P
1. Arsenal 14 37
2. M.City 14 32
3. Newcastle 15 30
4. Tottenham 15 29
5. M. United 14 26
6. Liverpool 14 22
7. Brighton 14 21
8. Chelsea 14 21
9. Fulham 15 19
10. Brentford 15 19
11. Crystal Palace 14 19
12. Aston Villa 15 18
13. Leicester City 15 17
14. Bournemouth 15 16
15. Leeds United 14 15
16. West Ham United 15 14
17. Everton 15 14
18. Nottingham Forest 15 13
19. Southampton 15 12
20. Wolves 15 10
Takımlar O P
1. Barcelona 14 37
2. Real Madrid 14 35
3. Real Sociedad 14 26
4. Athletic Bilbao 14 24
5. Atletico Madrid 14 24
6. Real Betis 14 24
7. Osasuna 14 23
8. Rayo Vallecano 14 22
9. Villarreal 14 21
10. Valencia 14 19
11. Mallorca 14 19
12. Real Valladolid 14 17
13. Girona 14 16
14. Almeria 14 16
15. Getafe 14 14
16. Espanyol 14 12
17. Celta Vigo 14 12
18. Sevilla 14 11
19. Cadiz 14 11
20. Elche 14 4
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@