UMUDUNUZU BÜYÜTÜN!

CHP lideri Kılıçdaroğlu, temel atma töreninde yaptığı konuşmada “Gençlerden tek isteğim var. Sizler ne kadar iyi eğitim alırsanız Türkiye'nin istikbali o kadar güçlü olacaktır. Umutsuzluğa kapılmayın, umudunuzu büyütün. Kucaklaşın ve Türkiye'nin sorunlarına kilitlenin. Demokrasiyi getirecek olan sizlersiniz." diye konuştu.”

ELAZIĞ GÜNCEL 20.09.2022, 18:15 20.09.2022, 19:05 Dilara Mengünoğul
313

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Elazığ’da yaptırılan Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin temeli törenle atıldı. Temel atma töreninde açıklamalarda bulunan Genel Başkan Kılıçdaroğlu, Elazığ’a yakışır bir okul olacağını söyledi.

HABER: GÜLÇİN TURGUT – ÖZGÜR YILDIRIM

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Elazığ’a yapılacak okulun temeli CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun katıldığı törenle atıldı.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Partisinin Grup Toplantısını yapmak ve İBB tarafından yaptırılacak olan Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin temel atma törenine katılmak amacıyla beraberindeki heyet ile birlikte 20 Eylül Salı günü Elazığ’a geldi. 

Genel Başkan Kılıçdaroğlu, CHP Milletvekilleri ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Sürsürü Mahallesi’nde yapılacak olan Gazi Meslek Teknik Anadolu Lisesi’nin temel atma törenine katıldı. 24 derslikli Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin temel atma törenine CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun yanı sıra İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP Genel Başkan Yardımcıları Ali Öztunç ve Muharrem Erek, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, CHP İstanbul milletvekilleri Gürsel Tekin ve Mahmut Tanal, CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, CHP Tunceli Milletvekili Polat Şaroğlu, CHP Elazığ İl Başkanı Çağlar Duran ve parti üyeleri katıldı.

Yetkililerin temel atma töreninde olması gerektiğine dikkat çeken Kılıçdaroğlu, ”Yetkililerde burada olsaydı.  Elazığ’a hizmet geliyor. Ama baskıdan ve korkudan gelemiyorlar. Allah nasip eder ise iktidar olduğumuzda ne iktidar ne muhalefet diyeceğiz herkesi kucaklayacağız” dedi.

Gençlerin gelecek olduğunu vurgulayan Kılıçdaroğlu, gelecekte Türkiye'yi yönetecek olanların gençler olduğunu dile getirdi.

Kılıçdaroğlu; "Sizler ne kadar iyi eğitim alırsanız Türkiye'nin istikbali o kadar güçlü olacaktır. Gençlerden tek isteğim var; umutsuzluğa kapılmayın, umudunuzu büyütün. Kucaklaşın ve Türkiye'nin sorunlarına kilitlenin. Demokrasiyi getirecek olan sizlersiniz." dedi

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol ise , “Muhalefetteyken bunları yapıyorsak iktidardayken neler yapacağımızı düşünün” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’da temeli atılan okulun Cumhuriyet Halk Partisi’nin okulu olmadığını milletin ve  devletin okulu olduğuna vurgu yaparken; “Ne mutlu bize ki Elazığ’a böyle bir hizmeti yaptık ”diye konuştu.

EROL: MUHALEFETE OLDUĞUMUZ HALDE ELAZIĞ’A BELEDİYE BAŞKANLARIMIZ YETİŞTİ VE EL ATTI

Temel Atma törenine ev sahipliği yapan Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, “Elazığ’da 20 belediye var 20 belediyenin 20’side cumhur ittifakı bizim en son seçime kadar 20 belediyenin 20’sinde 1 tane belediye meclisimiz bile yoktu. Yani bırakın belediye başkanlığını ilk defa millet ittifakından bu seçimde yalnızca şehir merkezinden 4 tane belediye meclisi seçtik. Yani etki alanımız bu Elazığ’da. Ama düşününki Ak Parti en güçlü olduğu ilde yaşanan sorunlar karşısında aciz ve çaresiz kalırken eğitim hayatına katkı verecek okulları yapmazken biz muhalefete olduğumuz halde Elazığ’a, belediye başkanlarımız yetişti ve el attı. Bu ne demek? Bu şu demek muhalefetteyken bunları yapıyorsak iktidardayken neler yapacağımızı düşünün.” dedi. 

“DEPREM SONRASI 30 MİLLETVEKİLİMİZ ELAZIĞ’A GELDİ”

24 Ocak 2020 depreminin ardından Cumhuriyet Halk Partisi’nin 30 Milletvekilinin Elazığ’a geldiğini hatırlatan Erol; “Deprem sonrası 30 Milletvekilimiz yerinde inceleme yapmak için Elazığ’a geldi. İnceleme yapıldığı süreçte AK Parti Milletvekilleri ‘CHP milletvekilleri gezmeye gelmişler biz isteriz ki Elazığ’a bir okulda biz yapacağız sözünü versinler.’dediler.” İfadelerini kulandı.

“1 DEĞİL 3 OKUL YAPTIRMA KARARI ALINDI”

Milletvekili Erol, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu arayıp, AK Parti Vekillerinin beklentilerini ilettiğini söyleyerek; “Ben hemen genel başkanımızı aradım.  Elazığ’da böyle bir beklenti var. İzniniz olursa İstanbul, Ankara ve İzmir Büyükşehir belediye başkanlarımızı arayarak bu talebi iletebilir miyim? Genel başkanımız da bize talimatı verdi. Aradık belediye başkanlarımızı. ‘Genel başkanımızın talimatıyla Elazığ’a hizmet etmek bizim için gururdur’ dediler. 1 değil 3 okul yaptırma kararı verildi.” diye konuştu.

“BÖLGEDE ÖRNEK OKUL OLARAK GÖSTERİLECEK BİR OKUL KAZANDIRDILAR”

Yapılacak okulun 10 okul kapasitesinde olduğunu ifade eden Gürsel Erol; “ Yapılan okul, Milli Eğitim Bakanlığı’nın bütçesinin dahi yetmediği en büyük boyutta. İstanbul Büyükşehir Başkanımız Ekrem İmamoğlu’na gönülden teşekkür ediyorum. Elazığ’a 10 okul kapasitesinde, bölgede örnek okul olarak gösterilecek bir okul bize kazandırdılar. Ben başta Sayın Ekrem İmamoğlu’na ve yine İstanbul Belediye Başkanı bürokratlarına, proje aşamasında destek veren teknik kadroya ve aynı zamanda İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin AK Parti Belediye Meclis Üyeleri, İyi Parti Belediye Meclis Üyelerine, MHP Belediye Meclis Üyelerine, Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Meclis Üyelerine herkese teşekkür ederim. Genel Başkanımız Sayın Kılıçdaroğlu’na ayrı bir teşekkürüm var. Bu bölgede yaşanmamış heyecanı yaşattınız bize. Hem okulun temel atma töreninde hem de bugün grup toplantısını yaparak Elazığ’a yeni müjdeler yeni hedefler gösterdiğiniz için size de ayrıca teşekkür ederim.”dedi.

İMAMOĞLU: “ELAZIĞ HALKIMIZIN MİSAFİRİYİZ”

Elazığ’da 24 derslik Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin yapımına üstlenen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ise, yaptığı konuşmada;  “Çok değerli Genel Başkanımız ve Genel Başkan Yardımcılarımız, Kıymetli Cumhuriyet Halk Partimizin Meclis Başkan Vekilleri, milletvekillerimiz, siyasi partilerin çok değerli temsilcileri , yöneticileri, kadın kollarımız genel başkanı ve heyeti burada.  Gençlik kollarımız burada. Biz bugün Elazığ’da ve Elazığ halkımızın misafiriyiz. Onların güzel duygularıyla birlikte burada olmaktan onur duyuyorum. Elazığ halkı hanımefendilerine beyefendilerine ve tabii ki bu okulun gerçek sahibi olan kıymetli öğretmenlerimize ve sevgili gençlerimize sevgiyle saygıyla selamlıyorum.” dedi.

“HER ACIYI BİRLİKTE TEDAVİ EDEBİLİR VE ÜSTESİNDEN GELEBİLİRİZ”

Kardeşçe yaşamanın büyük bir güzellik, huzur olduğuna vurgu yapan Ekrem İmamoğlu, “Bu coğrafyada kardeşçe yaşamanın ne kadar büyük bir güzellik huzur manevi tatmini ifade etmek zor. Her şeyden önce büyük bir milletiz. Bu toprakların kıymetini bildiğimiz takdirde üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir acı yok. Her acıyı birlikte tedavi edebilir ve üstesinden gelebiliriz. Elazığ depremin hemen ardından burada yaptığımız ziyarette birlikte süreci tartışıyor ve bu konuda neler yapabiliriz diye kendi içimizde konuşuyorduk.” dedi.

GENEL BAŞKANIMIZIN ÖNERİSİ MUTLU OLDUK “

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Elazığ’da okul yaptırma önerisinden mutlu olduklarını ve hemen süreci başlattıklarını belirten İmamoğlu, “Değerli milletvekilim, değerli dostum Gürsel Erol beni aradığında ve genel başkanımızın bu değerli süreci bizlere yol açan önerisi ve talimatı olduğunda çok mutlu olduk. Sürecin bürokratik süreçleri vardı. Öncelikli olarak Milli Eğitimin bize izin vermesi gerekiyordu. Yazışmaları yaptık izin geldikten sonra meclisimizden oy birliği ile kararımızı çıkardık. İstanbul Büyükşehir Belediyesi bütün Meclis Üyelerinize, bütün parti gruplarına, huzurunuzda yürekten teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

“GAZİMİZİN MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN İSMİNİ TAŞIMASI ONUR VERİCİ”

Üç okulun burada yapılacak olmasının heyecanını yaşadıklarını belirten İmamoğlu, “Deprem sonrası okullarda eğitimle ilgili yaşanan sıkıntıyı giderme noktasında İstanbul yanı sıra Ankara ve İzmir  Büyükşehir Belediyeleri ile birlikte üç okulun burada yapılacak olması  hepimizin harekete geçmesi bizi çok heyecanlandırdı. Yapacağımız okulun kalite ve nitelik açısından üstün bir kavrama sahip olması gerektiğini düşünüyorduk. Yapacağımız okulun kalite ve nitelik açısından üstün bir kavrama sahip olması gerektiğini düşünüyorduk. Dün gaziler günüydü. Atamıza mareşal unvanının verildiği günün yıldönümünde gazilerimize kucaklaştık alileriyle buluştuk. Bugünde Gazimizin Mustafa Kemal Atatürk’ün ismini taşıyan Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin temelini atmak büyük bir gurur. “ dedi.

ŞEHRE YAKIŞIR BİR OKUL YAPMA ARZUSUYLA YOLA ÇIKTIK”

Okulun detaylarına değinen Ekrem İmamoğlu, “Nitelikli bir projeyle, ismine yakışır, Elazığ’a yakışır bir de genel başkanımızın liseyi okuduğu bir şehre yakışır bir okulu yapma arzusuyla yola çıktık. 24 derslik mesleki atölyeleri 30’a aşkın laboratuvarları var. Konferans salonlarından diğer dersliklerine varıncaya kadar. Örneğin konferans salonu 330 kişilik. Çok amaçlı bir spor salonu var. Açık spor sahaları var. Projenin alanı 24 bin 500 metre kare ama 10 bin metrenin altında bir tabana oturmasıyla, peyzaj alanını 16 bin metrede tuttuğumuz mimarisiyle kente güzel bir tasarımı kazandıran ve buraya gelen her öğrencinin ‘ben güzel bir okula gidiyorum hakkını vermeliyim’ diyebileceği duyguyla geleceği bir okul tasarladık.” İfadelerini kullandı.

“ BU OKULDAN ÜLKEMİZİ GURURLANDIRACAK ÖĞRENCİLER ÇIKACAK”

Okulu gün gün takip edeceği sözünü veren İmamoğlu, “Okulu olabildiğince hızlı bitirip bir an önce bu gençlerimizin okulları ile buluşması için yakından takip edeceğim. Bunun sözünü Elazığ halkına veriyorum. İnanıyorum ki bu okuldan hem bizleri hem ailelerini Türkiye’yi gururlandıracak gençlerimiz çıkacak.” dedi.  

“GENÇLERİMİZ KARDEŞÇE YAŞAMANIN KIYMETİNİ BİLİYORLAR”

Ekrem İmamoğlu konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi; ”Ülkemizin her gencinin aslında geleceği çok parlak çok zeki bir genç kitlemiz var yeter ki bu ülkenin makam ve mevki sahipleri gençlerin umutlarını yükselsinler. Tersini yapmasınlar. Bu makam ve mevki sahipleri bu milleti, bu toplumu, bu gençliği kutuplaştırmasınlar. Kendi siyasi yöntemleri ile yollarıyla ile aldatıcı bir dile toplumu maruz bırakmasınlar. Topluma bu kadarı yetiyor. Başka bir şeye ihtiyaç yok gerisini ben eminim ki bu toplum bu ülkenin güzel gençleri hallederler. Onların ruhlarında görüyorum ayrımcılık yok, kayırmak yok, dışlamak yok.  Türkiye’nin hangi ortamına gidersek gidelim gençlerimiz bize sarılıyorlar ilk söyledikleri ise iş isterim, aş isterim demiyorlar. Adalet istiyoruz başkanım diyorlar. Ne kadar milli bir duygu. Dolayısıyla gençlerimiz kardeşçe yaşamanın kıymetini biliyorlar. Her ne kadar festivaller engellense de gençler eğlenmeyi bir arada olayı da biliyorlar.”

“BİZ İSTANBUL’UZ, ÜLKEMİZİN HER YERİNİ DERT EDİNİYORUZ.”

“İlk başladığı günden itibaren hiçbir siyasi tartışmaya mahal vermeden, özenli yürüterek, sağolsun bu konuda Elazığ’daki süreci değerli Milletvekilimiz, değerli dostum Sayın Gürsel Erol çok iyi yönetti. Sayın Genel Başkanım ‘Başından beri Siz İstanbul’sunuz, Türkiye’nin her yerinde ki dertleri dert edineceksiniz.’ dediniz bizde dert ediniyoruz. Hangi şehire gidersek gidelim, asla bir siyasi münazaranın parçası olmadan hizmetlerimizi yapmaya gayret ediyoruz.  Hatta ben gittiğimiz her yerden şu daveti yaptım. İstanbul’un kapısı her siyasi partili belediye başkanına açıktır. Ne yazık ki ilk başlarda bize randevu veren belediye başkanları sonradan vermemeye başladılar. İnanın biz bazı taleplerini gizli de olsa yaptırıyorum. Çünkü onlara bir zara gelsin istemiyorum. Bunlara ne gerek var.”

“HEPİMİZ BU ÜLKE İÇİN ÇALIŞIYORUZ.”

“Ben mesela bugün burada şunu arzu ederdim. Gönlümdeki söylemesem o daha kötü. Tamam değerli halkımız burada ama bu şehrin yöneticilerinin, bu şehrin eğitimle ilgili yöneticilerinin, bu okulun öğrencileriyle hep birlikte kol kola açmamızın kime ne kötülüğü var ne mahsuru var. Bugün ülkenin başında olan yarın bu ülkenin muhalefeti olacak. Halbuki bu ülkenin her siyasi partisi İktidarından, muhalefetine bu ülke için çalışmıyor muyuz? Bu ülke için çalışıyoruz.”

“BAZI ŞEYLERİ ANLAMAK İÇİN İLLA Kİ BÜYÜK ACILAR YAŞAMAYA GEREK YOK.”

“Şu yaptığımız okul Cumhuriyet Halk Partisi’nin okulu mu? Değil, milletimizin okulu. Devletimizin okulu, ne mutlu bize ki, Elazığ’a böyle bir hizmeti yapıyoruz. Buna vesile olduğunuz için teşekkür ediyorum değerli milletvekilim. Sonuçta bu ülke hangi acıyı yaşarsa yaşasın, ilk günden itibaren paylaşmanın, bir arada düşünmenin, sonuca ulaşmanın örneğini hep birlikte yaşadık.  Tabiki bazı şeyleri anlamak için illa ki büyük acılar yaşamaya gerek yok.  Bu bakımdan Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin hayata geçirilmesinde bende Sayın Gürsel Bey ve onun nezdinden bütün Elazığ’da ki arkadaşlarımın ve dostlarımın, il başkanımızın gösterdiği emeğe yürekten teşekkür ediyorum. Elazığ’da bürokraside bize katkı sunan ve yol gösteren herkese teşekkür ediyorum. İzin veren bakanlığa teşekkür ediyorum.”

“İKTİDAR OLDUĞUMUZDA BÜTÜN MUHALEFETİ DAVET EDECEĞİZ.”

“Bu okulumuzun gençlerimize umut, geleceğimize ışık olmasını diliyorum. İnşallah yüklenici firma işine hızlı devam edecek. Biz titizlikle yolumuza devam edeceğiz. Genel Başkanım bir kez daha gelip bu okulu açacağız. Ama iktidar olduğumuzda sizle beraber geldiğimizde siz bütün muhalefeti davet edersiniz eminim. Hep birlikte açılışını yapmak dileğiyle, hepinizi sayıyla ve sevgiyle selamlıyorum.”

KILIÇDAROĞLU: “DEPREM BİZİ BİR ARAYA GETİRDİ “

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu konuşmasında Elazığ’da yaşanan deprem sonrası Elazığ’a geldiklerini ifade ederek, “Acıları dinledim, Büyükşehir Belediye Başkanımızla geldim. Vatandaşlarımızı dinledim. Onların acılarını nasıl giderebiliriz diye. Yardım kampanyaları açtık. Bu yardım kampanyaların sadece Cumhuriyet Halk Partisi değil, bütün partiler açtılar. Çünkü deprem bizi bir araya getirdi. Çünkü acıları gidermek için bir arada ortak mücadele etmek zorundaydık. Okul yıkılmıştı evet, Sayın Başkan Sayın İmamoğlu, ben burada Ticaret Lisesi’nde okurken, bizim binamız yoktu.  Daha sonra kentin üst tarafında o zamanki adıyla Devrim Ortaokulu’nda okudum.” Dedi.

“BASKIDAN VE KORKUDAN GELEMİYORLAR”

Genel Başkan Kılıçdaroğlu yetkililerinde temel atma töreninde olması gerektiğine dikkat çekerek, ”Yetkililerden de insanlar burada olsaydı.  Elazığ’a hizmet geliyor. Ama baskıdan ve korkudan gelemiyorlar. Allah nasip eder iktidar olduğumuzda ne iktidar ne muhalefet diyeceğiz herkesi kucaklayacağız.  Bu millet artık bıktı kavgadan. Neden kucaklaşmıyoruz Allah aşkına. Aynı topraklarda yaşıyoruz. Vatan bizim vatanımız, Bayrak bizim bayrağımız. Siyasi görüşlerimiz farklı olabilir ama bu kavga nedeni değil ki. Bu bir hizmet aracıdır. Hizmet için biz düşüncelerimizi ifade ediyoruz.”diye konuştu.

“GENÇLER ADALET İSTİYORLAR.”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Adalet konusunda kendisinin neler düşündüğünü herkesin bildiğini ifade ederek, “ Adalet konusunda benim neler düşündüğümü sadece Türkiye’de ki 85 milyon değil. Dünya’da aklı eren herkes biliyor. Devletin de bir adaleti olduğunu adaletsiz bir dünya inşa edilmeyeceğini ve adalet olmadan da evlatlarımızın doğru dürüst bir iş bulamayacağını da biliyoruz. O nedenle gençler adalet istiyorlar. Eğer Matematikte Türkiye 7’si sözlü sınavda eleniyorsa, bir sorunumuz var demektir. Hakimlik-Savcılık sınavında 2. Olan eğer eleniyorsa bir sorunumuz var demektir. Bunları bitireceğiz. Gençlerimizden şunu istiyoruz. Okuyun, soru sorun, merak duygunuzu büyütün.” Dedi.

“ÇABA GÖSTEREN GÜRSEL EROL”

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu okul yapımında çaba gösterenin Milletvekili Gürsel Erol olduğunu belirterek, “Bu konudaki çaba gösteren arkadaşımızı da açıkça ifade edelim. Elazığ Milletvekilimiz Sayın Gürsel Erol, evet çaba gösterdik. Okulların yapılması gerekiyordu. Milli Eğitim Bakanlığı’nın kapasitesi yetersizdi. Ama biz gönüllüydük yapmak istiyorduk. Bu konuda deneyimimizde vardı. Örneğin Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tekirdağ’ın bütün ilçelerine okul yaptı ve Milli Eğitim Bakanlığı’na anahtarı teslim etti.  Her Belediye Başkanı şunu ister. Benim bulunduğum kentteki okul güzel olsun, öğrenciler okullarına güzellikle gitsinler. Okulun sosyal alanları olsun. Kütüphanesi olsun, spor salonları olsun. Çünkü gençler orada yeri geldiğinde okuyacaklar, müzik yapacaklar, enerjilerini boşaltacaklar ve evlerine huzur içinde dönecekler. Anne, babalarda diyecekler ki; ‘Benim çocuğum, Elazığ’ın en iyi lisesinde okuyor.’ Dolayısıyla anne, baba ve öğrenciler bu güzellikleri beraber yaşayacaklar.” diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından Genel Başkan Kılıçdaroğlu ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile birlikte, CHP Genel Başkan yardımcıları ve milletvekilleri butona basarak Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin temeline ilk harcı attılar.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 06 Ekim 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Başakşehir 7 17
2. Adana Demirspor 8 17
3. Konyaspor 8 17
4. Galatasaray 8 17
5. Trabzonspor 8 16
6. Beşiktaş 8 15
7. Fenerbahçe 7 14
8. Kayserispor 8 12
9. Kasımpaşa 8 12
10. Gaziantep FK 8 11
11. Alanyaspor 8 9
12. Giresunspor 7 8
13. İstanbulspor 7 8
14. Karagümrük 7 6
15. Antalyaspor 7 6
16. Ankaragücü 7 4
17. Sivasspor 8 4
18. Hatayspor 7 4
19. Ümraniye 8 2
Takımlar O P
1. Keçiörengücü 7 14
2. Eyüpspor 7 14
3. Sakaryaspor 7 12
4. Pendikspor 7 12
5. Bodrumspor 7 11
6. Manisa FK 6 11
7. Boluspor 6 11
8. Bandırmaspor 6 11
9. Samsunspor 7 10
10. Rizespor 6 9
11. Tuzlaspor 7 9
12. Göztepe 7 8
13. Adanaspor 7 7
14. Gençlerbirliği 6 6
15. Erzurumspor 6 6
16. Altay 7 6
17. Altınordu 6 3
18. Ö.K Yeni Malatya 7 3
19. Denizlispor 7 2
Takımlar O P
1. Arsenal 8 21
2. M.City 8 20
3. Tottenham 8 17
4. Brighton 7 14
5. Chelsea 7 13
6. M. United 7 12
7. Newcastle 8 11
8. Fulham 8 11
9. Liverpool 7 10
10. Brentford 8 10
11. Everton 8 10
12. Leeds United 7 9
13. Bournemouth 8 9
14. Aston Villa 8 8
15. West Ham United 8 7
16. Southampton 8 7
17. Crystal Palace 7 6
18. Wolves 8 6
19. Leicester City 8 4
20. Nottingham Forest 8 4
Takımlar O P
1. Barcelona 7 19
2. Real Madrid 7 19
3. Athletic Bilbao 7 16
4. Real Betis 7 15
5. Atletico Madrid 7 13
6. Osasuna 7 13
7. Real Sociedad 7 13
8. Villarreal 7 12
9. Valencia 7 10
10. Rayo Vallecano 7 10
11. Celta Vigo 7 10
12. Mallorca 7 8
13. Girona 7 7
14. Getafe 7 7
15. Real Valladolid 7 7
16. Espanyol 7 5
17. Sevilla 7 5
18. Almeria 7 4
19. Cadiz 7 4
20. Elche 7 1
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@