Vali Kaldırım kadim ilçe Maden’de

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, bir takım ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Maden ilçesine gitti

Vali Kaldırım kadim ilçe Maden’de

Zamanının büyük bir çoğunluğunu vatandaşla iç içe geçirerek, onların sorun ve taleplerini yerinde tespit eden ve sık sık devletin sıcak yüzünü vatandaşa hissettiren Vali Kaldırım, salı günü sabah saatlerinde kendisi ile görüşmek isteyen elliyi aşkın vatandaşı valilikte kabul ettikten sonra öğlenden sonra Maden ilçesine geçti. Çarşı merkezinde bulunan esnafları ziyaret ederek temaslarına başlayan Kaldırım, kıraathanelerde vatandaşlarla buluşarak sohbet etti.

1974 Kıbrıs Barış Harekatı'nda şehit olan Deniz Astsb. Adnan Mavidemir ile 1987 yılında trafik kazasında şehit olan Abdulmusa Mavidemir'in ailesini ziyaret eden Vali Kaldırım, devletin her daim şehit ailelerinin yanında olduğunu ifade etti.

“Maden’in hükümet konağını restore ederek tekrar kaymakamlığımızın hizmetine sunacağız”

Temasları sırasında vatandaşlardan sık sık gelen “Eski hükümet konağı tekrar hizmete açılsın” talebini de dikkate alan Vali Kaldırım, şuan atıl durumda bulunan eski hükümet konağını inceledi ve restore edilerek vatandaşın hizmetine sunulacağı müjdesini verdi.

Vatandaşlardan gelen her talebin mutlaka takipçisi olduklarını ifade eden Vali Kaldırım, “Vatandaşlarımızdan gelen her talebi birinci işimiz olarak görerek değerlendirmeye çalışıyoruz. Bu konu hakkında bugün yoğun bir talep aldık. Yerinde inceleyerek neler yapılabilir diye konuştuk. Bu konuyu milletvekillerimizle zaten istişare etmiştik. Kaymakamımız Refik Özsoy’da buranın tekrar hükümet konağı olarak tahsis edilmesi için talep yazısını gönderdi. Geçen yıl tarihi saat kulesinin restorasyonunu yapmıştık. Hükümet konağınıda restore ederek tekrar kaymakamlığımızın hizmetine sunulacağı müjdesini vatandaşlarımıza ilettik.” dedi. 

Ziyaretleri esnasında ilçe sakinlerinden Zülfiye Keskin'in çay davetini de geri çevirmeyerek evine konuk olan Vali Kaldırım daha sonra temaslarını tamamlayarak Maden ilçesinden ayrıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER