Vali Yırık’tan Tedirgin Edici Vaka Artışı Uyarısı

Denetime çıkan Elazığ Valisi Erkaya Yırık Elazığ’da vaka sayılarında tedirgin edici şekilde yükselme yaşandığını belirtti

Vali Yırık’tan Tedirgin Edici Vaka Artışı Uyarısı

Haber: Faik Akgün

Elazığ Valisi Erkaya Yırık, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları ve ilgili kurum müdürleri, İçişleri Bakanlığı'nın "Dinamik Denetim Modeli Faaliyetleri"  genelgesi kapsamında, esnafları ziyaret ederek denetimde bulundular. Denetimler sırasında açıklamalarda bulunan Elazığ Valisi Erkaya Yırık Elazığ’da Korona Virüs vaka sayısında artış olduğunu ifade etti. 

“Son 3-4 Gündür Vaka Sayılarımızda Tedirgin Edici Yükselme Mevcut…”

Elazığ Valisi Erkaya Yırık, Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları ile birlikte korona virüs tedbirleri kapsamında alınan tedbirleri yerinde görmek amacıyla Köfteciler sokağında incelemelerde bulundu.
Ziyaretlerde vatandaşların sorunlarını da dinleyen  Vali Erkaya Yırık, vaka artışlarına dikkat çekti. Vali Yırık, “Vatandaşlarımızın kalabalık alanlarda mekanlarda çokça bulunduklarına şahit oluyoruz. Biz bu sürede geldiğimiz dikkati bundan sonrada korona virüsün hala etkisini hala öldürücülüğünü hala bulaşıcılığını koruyor olmasından hareketlen vatandaşlarımızın aynı dikkat ile aynı itina ile aynı bilinçle bu hususlara devam etmesi gerekiyor. Son 3-4 gündür vaka sayılarımızda tedirgin edici yükselme mevcut. Buradan tüm vatandaşlarımıza istirham ediyorum, eğer ihtiyaçları yoksa hafta sonu dahi olsa evlerinden çok fazla çıkmamalarını, yoğun alanlarda bulunmamalarını hassaten istirham ediyorum. Çünkü önceden çok olumsuz tablolar yaşadık. Vatandaşlarımız, esnaflarımız iş yerlerini açamadı ve gidecek yerlerine gidemediler. Taziye ve cenazeler, belirli bir kısıtlama ve birinci derecedeki yakınlarla gerçekleştirildi. Bunları da göz önünde tutarak yaşadığımız acı tecrübeyi bundan sonra da devam etmemesi düşüncesiyle vatandaşlarımızın bu normalleşme sürecine kontrollü bir şekilde devam ettirmeleri gerekiyor. Bunlara dikkat etmediğimiz sürece rakamlar artabilecek. Ümit ediyoruz ki, ilimiz sarı renkte kalmakla birlikte alacağımız diğer tedbirlerle, inşallah mavi ve beyaz renge bürünür. Ama gelinen noktada rakamın yükselmekte olduğunu söylemek isterim. Böyle olursa eski acı günleri tekrar görme riskimiz de devam eder. Onun için vatandaşlarımızdan istirham ediyorum, herkesin diğer insanları da düşünerek herhangi bir vebal altında kalmadan bu musibetin el birliğiyle olumlu ve mutlu bir şekilde sonuçlanmasını arzu ediyorum” diye konuştu. 

Yorumlar (2)
Yücel Tatar 1 ay önce
pazartesi pazarında tezgahlar kaldırımın 2 m önüne kuruluyor bunu gören düzeltecek ne bir zabıta ne yetkili var...!
ALİM 1 ay önce
sayın göreli kulluk kuvvetlilerine tüm görevlilerine önemle görevlerini layıkıyla yapsınlar, çarşıda pazarda bizzat gördüğüm iki görevliden birinin maskesi çenesinin altında diğeri düzgündü, maskesi düzgün olmayan maskesize nasıl uyarıda bulunur. trafik görevlerini layıkıyla yapsınlar ilçe minibüslerinin çoğu 25 kişiyi bindiriyorlar, birde maskesizlere laf geçilmiyor. cami görevlileri görevlerinin layıkıyla yapmıyorlar, secade yok, mesafeye riayet çok az, çoğu maske çenede, bir kısmı maskesiz imam her vakitte genel uyarıda bulunmalı bunmuyor, cemaat imamı uyarınca imam kızıyorlar deyip geçiştiriyor. çoğu insanlar cadde ve sokakta sigarayı ve çerezi bahane edip maske çenenin altında bu konuda görevlileri göreve davet ediyor, sabırla yazımın okunduğundan dolayı teşekkür ve saygılarımı arz ediyorum.
22°
az bulutlu
Namaz Vakti 22 Nisan 2021
İmsak 04:01
Güneş 05:30
Öğle 12:27
İkindi 16:11
Akşam 19:13
Yatsı 20:37
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Yeni Sayımız
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@