YANILMAZ’ın Yaptığı Hatayı ŞERİFOĞULLARI Yapmasın

Mücahit YANILMAZ kadar Elazığ’ın bütçesini billboardlarda kullanan bir başka belediye başkanı olmadığını söyleyen Saadet Partisi Elazığ İl Başkanı İbrahim HACIBEKİROĞLU “ Makam aracına binmiyorsun diye millet seni takdir ediyor. Milletin seni takdir edeceği işlere imza atmaya devam et. Billboard belediyeciliğiyle bu işler olmaz” diye konuştu.

YANILMAZ’ın Yaptığı Hatayı ŞERİFOĞULLARI Yapmasın

İlimizin tecrübeli siyasetçilerinden Saadet Partisi Elazığ İl Başkanı İbrahim HACIBEKİROĞLU, 31 Mart sonrası ülke gündemi hakkında gazetemize değerlendirmelerde bulundu. 

 Kim kazanacağı kadar oy almışsa hakkını teslim edin

Elazığ yazılı ve görsel medyasının şehrin hakkını savunduğu için yerel basını  kutlayarak sözlerine başlayan  HACIBEKİROĞLU “Bir ülkede medya samimi olarak görevini yaparsa o ülke yüzde 70 düzelmeye doğru gider. Bu yüzden ben Elazığ’ın görsel ve yazılı medyasını kutluyorum. 15 gün önce Türkiye mahalli idareler seçimini geride bıraktı. Mazbatasını alıp da görevinin başında olan arkadaşlarımı tebrik ediyorum ve kutluyorum. Başta İstanbul olmak üzere Türkiye’nin bazı yerlerinde de hala seçim tartışmaları devam ediyor. Kim olursa olsun bu ülkenin vatandaşı bu seçime girmişse ve toplum bu kişiye gerçekten kazanacağı kadar oy vermişse o kişiye o hakkı teslim etmek gerekir. Dolayısıyla partizanlıktan uzak durmak gerekiyor” diye kaydetti.

Seçim Bitti Beka Bitti

31 Mart yerel seçimleri öncesi  iktidar ve ortağı tarafından ülkede bir beka sorunu varmış algısı oluşturulduğuna  dikkat çeken  HACIBEKİROĞLU “ Fakat  estirilen hava mahalli seçim değil de 3. Dünya Savaşı’na giriliyor havası vardı. Kimisine sen PKKlısın kimisine sen vatan hainisin kimisine sen bendensen iyi insansın benden değilsen sen kötü insansın deniyordu. Bunun yüzünden insanlar çok gerildi. Bunların dışında bir de biz gelirsek ülkenin beka sorunu ortadan kalkar, biz gelmezsek ülkede beka sorunu yaşanacak havaları estirildi. Seçim bittiğinden beri ne Recep Tayyip ERDOĞAN’ın ne de Devlet BAHÇELİ’nin ağzından bir beka kelimesi duymadık. Sanki bu adamlar seçime has olarak bu olayı gerçekleştirip oylarını alıyorlar ve ondan sonra millete bakıp gülüyorlar. Bu doğru bir siyaset değildir, bu çirkef bir siyasettir” diye aktardı.

Türkiye’nin her seçim bölgesinde aday çıkardık

Biz Saadet Partisi olarak Türkiye’nin 1389 noktasında belediye başkan adayı çıkardıklarını hatırlatan  HACIBEKİROĞLU “ Sonra bize kalkıp siz HDP ile iş birliği yapmışsınız diyorlar. Cumhurbaşkanı İstanbul’da Saadet  Partisi’nin adayı yok diyordu sonra da çıkıp Saadet Partisi bize oy kaybettirdi diyor. Hani Saadet Partisi’nin adayı yoktu. Yani bunlar doğru sözler değildir” diye ifade etti.

1940’lardaki yokluk kuyruğu 2019’da geri geldi

İktidar tarafından  seçim mitinglerinde  kendilerine oy verildiği takdirde ülkede her şeyin güllük gülistanlık olacağı vaatleri verildiğini vurgulayan başkan İbrahim HACIBEKİROĞLU “ Zamlar yağmur gibi yağıyor ve işsizlik oranı 14.7’ye çıktı. Hani her şey düzelecekti. Şu anda Maliye Bakanı Amerika’da diplomasi yürütüyor ve para arıyor. Türkiye’de ekonomi çökmüş durumda, 1940’larda olan yoksulluk kuyruğundayken şuanda da insanımız domates ve patates kuyruğunda.

Şerifoğulları billboard belediyeciliğinden uzak dursun

Mücahit  YANILMAZ kadar Elazığ’ın bütçesini billboardlarda kullanan bir başka  belediye başkanı olmadığını söyleyen  HACIBEKİROĞLU “ Ben Şahin ŞERİFOĞULLARI’na buradan seslenmek istiyorum. Arkadaşım ben seni tebrik ediyorum ve kutluyorum. Ama sen Elazığ’ın derdine derman ol. Billboard belediyeciliği ile bir yere varamazsın bak Mücahit Yanılmaz varamadı. Makam aracına binmiyorsun diye millet seni takdir ediyor. Milletin seni takdir edeceği işlere imza atmaya devam et. Billboard belediyeciliğiyle bu işler olmaz” diye konuştu.

Atatürk’e bu imkan verilmedi

17 yıldır bu milletin bu iktidara hem oy verdiğini hem de arkasında durduğunu vurgulayan HACIBEKİROĞLU “ Bu iktidara sunulan imkan verilen güç  Mustafa Kemal ATATÜRK’e verilmedi, 17 yıldır millet hem oy verdi hem de oylarının arkasında durdu. Demokrat Partisi’ne bu imkan verildi ve sonu iyi olmadı.

Esnaf sıfırı tüketmiş durumda

 2018 yılında 428 bin adet çekin sahipleri tarafından ödenemediğini ve karşılıksız çıktığının altını çizen   HACIBEKİROĞLU “2019’un 3 ayında dönen çek sayısı 74 bin. Hakikaten durum çok korkunç. Ekonomik olarak Türkiye çok büyük sıkıntılar yaşıyor ve bu arkadaşlar bu işi beceremiyorlar. Ben bir siyasi partinin il başkanı olarak milletin iradesine saygı duymam gerekiyor. İnsanımız gidip Adalet ve Kalkınma Partisi’ne oy verdi. Evet onlara iyi bir derste verdi ama sonuçta oy da verdi” ifadelerini kullandı.

Ak Partili Belediyeler Borç Batağında

Ülkede 15 gündür beka sorunu söyleminin ortadan kalktığını vurgulayan HACIBEKİROĞLU “ Şu anda 10 milyon işsiz var ve her gün büyük şirketler iflas ediyor. Sen milletin ihtiyaçlarına deva olmaya çalış. Bu millet niye işsiz, ben niye her şeyi dış ülkelerden alıyorum, bu ülkede niye öğretim yok bunları oturup bir düşün. Biz insanların dertlerine göre politika yapmak zorundayız. Siz 103 binle geçen seçim Elazığ’ı aldınız, bu seçim 73 bin ile aldınız. 30 bin oy kaybetmişsiniz. Ülkede  Sanayi şehirlerini kaybettiniz. Millet sizi ikaz etti sizin bundan ders almanız gerekir. Ama ben bunlara baktığım zaman da bu arkadaşların ders alacak bir durumları da görünmüyor. Bakın bugün aldığımız belediyelerle ilgili diyorlar ki biz onları denetim altına alacağız. Sen Ak Parti’nin belediyeleri rahat yolsuzluk ve hırsızlık yapsın diye denetimleri kaldırdın. Bizim zamanımızda her ay müfettişler geliyordu. Belediyeleri borç batağına batırmışlar. Dolaysıyla bundan sonra denetim yapacağız diyorlar ama bir insanın ahlakını bozduktan sonra tekrar düzeltmek zor iştir. Zararın neresinden dönersek kardır diye düşünüyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2019, 16:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER