YAPILAN SALDIRI ORGANİZE BİR EYLEM

Tamer ÖREN - CHP Elazığ İl Başkanı Zeki KAPLAN, CHP Genel Başkanı Kemal KILIÇDAROĞLU’na yapılan saldırıyı kınayarak “ Yapılan saldırı bir provokasyon ya da protesto değildir.

Organize bir eylemdir. Güvenlik zafiyetine sebep veren İçişleri Bakanı Süleyman SOYLU ve Ankara Valisi Vasip ŞAHİN derhal istifa etmelidir” dedi.

CHP Elazığ il Başkanı Zeki KAPLAN bir grup partili Elazığ Öğretmenevi önünde bir basın açıklaması yaparak CHP Genel Başkanı Kemal KILIÇDAROĞLU’na yapılan saldırıyı kınadı. CHP’li gruba İyi Parti Elazığ İL Başkanı Mevlüt OR, Saadet Partisi Elazığ İl Başkanı İbrahim HACIBEKİROĞLU ve Demokrat Parti Elazığ İl Başkanı Feyyaz KOÇGAZİ’de destek verdi.

Protesto değil, organize bir yelem

Yapılan saldırının sıradan bir protesto olmadığını dile getiren KAPLAN “Sıradan bir provokasyon da değildir. Son derece organize bir eylemdir. Bu hain saldırı, ülkemizin demokrasisine, birlik ve beraberliğine ve iç huzuruna karşı yapılmıştır” dedi.

Azmettiriciler belli

Saldırının azmettiricilerinin belli olduğunu savunan KAPLAN “ Adına gazete denen bir takım paçavralarda kimler partimizi ve üyelerimizi hedef gösteriyse, bir takım kanallarda kimler genel başkanımıza idam tehdidinde bulunduysa partililerimizin şehit cenazelerine alınmamasına kimler talimat verdiyse, meydanlarda Ulu Önder ATATÜRK’ün iki büyük eserimden biri dediği partimize kimler ağza alınmayacak hakaret ve tehditlerde bulunduysa bu saldırının altyapısını hazırlayanlar onlardır” diye konuştu.

SOYLU ve ŞAHİN istifa etmeli

Saldırının arkasındaki gücün ve azmettiricilerin derhal yargı önüne çıkarılması gerektiğini söyleyen KAPLAN “Bu girişimin failleri bellidir. Bu güvenlik zafiyetine sebebiyet verenler, saldırının büyümesine seyirci kalanlar hakkında derhal işlem yapılmalıdır. İçişleri Bakanı Süleyman SOYLU ve Ankara Valisi Vasip ŞAHİN daha önce sarf etmiş oldukları sözler dikkate alınarak derhal istifa etmelidir” diye kaydetti.

AKAR, “mesajı verdiniz” demekle ne demek istedi?

Milli Savunma Bakanı Hulusi AKAR’a da bir soru yönelten KAPLAN “Genel başkanımızı linç etmek isteyen, o evi yakın! Diye bağıran hainlere dönüp “mesajlarınızı verdiniz” demekle ne demek istemiştir, bu organize güruh ne mesajı vermiştir?” diyerek basın açıklamasını sonlandırdı.

HACIBEKiROĞLU “Failler en ağır bir şekilde cezalandırılmalı”

Yapılan menfur saldırıyı ülkenin bekasına sıkılan bir kurşun olarak nitelendiren Saadet Partisi Elazığ İl Başkanı İbrahim HACIBEKİROĞLU “Bu saldırıyı es geçemeyiz. Biz parti olarak söyle söyleye dilimizde tüy bitti. Siyasi partiler birbirinin düşmanı değil rakibidirler. Ülkemiz şuan karıştırılmak isteniyor. Perdenin arkasındaki büyük fotoğrafı görmek lazım. Irak, Libya, Suriye’den sonra Türkiye karıştırılmak isteniyor. Hükümetin failleri bulup en ağır ceza ile cezalandırması gerekiyor. Bu tür olaylara kesinlikle bir daha mahal bırakılmamalıdır. Sayın cumhurbaşkanı ülkenin birlik ve beraberliği ile alakalı bizleri de rahatlatıcı bazı cümleler kullanmıştır. Fakat; iktidarın diğer ortağı hala aynı keskin dili kullanmaktadır. Bu tür açıklamalar ülkenin menfaatine değil zararınadır. Seçim süresince partimize atılan yalan ve iftiraları sayın cumhurbaşkanın dediği gibi biz geride bırakıyoruz. Ülkenin meselelerini çözme noktasında birlik ve beraberliğe çok büyük ihtiyaç vardır. Yapılan yanlışlardan kesinlikle ders alınmalıdır” diye aktardı.

OR “Bu tür saldırılar ülkeye zarar veriyor”

CHP Genel Başkanı Kemal KILIÇDAROĞLU’na yapılan saldırının ülkenin birlik ve bütünlüğünü zedeleyecek bir noktada olduğunu kaydeden İyi Parti Elazığ İl Başkanı Mevlüt OR “ Bu organize çete mi diyelim veya birilerinin kışkırtması mı diyelim Ülkenin huzuru için yapılan saldırının faillerinin en kısa sürede yakalanıp devlete teslim edileceğinden kimsenin şüphesi yok. Bizler bu ülkenin birliğine beraberliğine inanan kişileriz. Bırakın bir genel başkanı her Türk vatandaşı şehit cenazesine katılabilir. Bunda bir beis yoktur. Bu tür saldırılar ülkeye zarar veriyor” ifadelerini kullandı.

KOÇGAZİ “Kimse birliğimizi bozamayacak”

Partileri olarak KILIÇDAROĞLU’na yapılan saldırıyı kınadıklarını dile getiren Demokrat Parti Elazığ İl Başkanı Feyyaz KOÇGAZİ “ Bizim Türk milleti olarak kanımızda böyle bir şey yok. Birlik beraberliğimizi kimse bozamayacak. Millet olarak yükseleceğiz ve yükselmeye de devam edeceğiz. Kimse boş çabalar içine girmesin. Burada nasıl birliksek bundan sonra da böyle kalacağız” diyerek sözlerini tamamladı.

Basın açıklamasının ardından toplanan grup olaysız bir şekilde dağıldı.

Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2019, 16:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali soylu
Ali soylu - 1 ay Önce

bu adamlar nasıl bir araya gelmiş hayret doğrusu,CHP ile iyi partiyi anlıyorum da sakallı sahtekarlar nasıl bunlara katılmış şaştım doğrusu..:)

SIRADAKİ HABER