Yaralı Kediye İlk Müdahaleyi Esnaf Yaptı

Tamer ÖREN - Elazığ’da çatıdan düşüp yaralanan kediye ilk müdahaleyi esnaf yaptı.

Yaralı Kediye İlk Müdahaleyi Esnaf Yaptı

Hayvan katliamlarının  gündemden düşmediği bu günlerde  Elazığlı esnaf örnek bir davranışa imza attı. Olgunlar Mahallesi  Sultan Fatih Caddesinde  6 katlı bir binanın çatısından düşen kediye ilk müdahaleyi esnaf  yaptı.   Cadde üzerinde  kuaförlük yapan  Orhan KARABAŞ düşme sonrası sağ ön ayağı kırılan kediyi daha fazla zarar görmemesi için güvenli bir köşeye taşıyarak   Elazığ Belediyesi Veteriner İşleri müdürlüğünü arayarak yardım istedi.  Belediye ekipleri tarafından  alınan kedi, Fırat Üniversitesi Veteriner fakültesine götürülerek tedavi altına alındı.  

Kedinin düştüğünü fark ettiği an koşarak yanına gittiğini söyleyen  KARABAŞ “ Kedi yürümeye çalışıyordu fakat; ayağı kırıldığı için kımıldamıyordu. Sokak ortasından alıp güvenli bir köşeye taşıyıp 153’ü arayarak yardım istedik. Sağ olsun belediye ekiplerimiz kısa bir süre sonra gelip hastaneye götürdüler. Sonuçta o da bir can taşıyor, onun o çırpınışlarına seyirci kalamazdık. İnsanlık görevimizi yerine getirdik” diye konuştu.

Öte yandan Fırat Üniversitesi Veteriner fakültesinde kedinin gerekli tedavisinin  yapıldığı, sağlık durumunun iyi  olduğu ve   hafta içi hayvan hastanesine teslim edileceği öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2019, 16:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER