Yaren-i Harput Derneği 2 yaşında

Merkezi İstanbul’da bulunan Yaren – i Harput Derneği, 2. kuruluş yıldönümü nedeniyle, sergi, sohbet ve müzik dinletisi programı düzenlendi.

Yaren-i Harput Derneği 2 yaşında
İstanbul Büyük Şehir Belediyesi ile ortak düzenlenen programda ,resim, fotoğraf ve kitap sergileri, ve yöresel yemek ikramının yer aldı.Programa Elazığ Valisi Muammer Muşmal, AKP Elazığ Milletvekili Feyzi İşbaşaran, Elazığ Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu, Elazığ Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Suat Öztürk, İstanbul Vali Yardımcısı Hürem Aksoy, Küçükçekmece Kaymakamı Osman Ebiloğlu başta olmak üzere çok sayıda davetli katıldı.

İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Cem Karaca Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinlik, Dernek Başkanı Gürkan Özensoy ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Hüseyin Öztürk’ün konuşmasıyla başladı.Açılış konuşmalarının ardından Elazığ Valisi Muammer Muşmal bir selamlama konuşması yaptı.

Program İbrahim Taşel, Süleyman Selmanoğlu, Servet Kabaklı ve Melehat Dündar’ın konuşmacı olarak katıldığı sohbetle sürdü.Programda Yönetmen Ahmet Çelenk, Sanatçı Hüsnü Şenlendirici’ye Sarı Sıcak programından dolayı plaket verildi.Kurtlar Vadisi Pusu ve Şebnem’le Fatih programlarının ödüllerini ise program yapımcıları aldı.Törende Kanal 23 ve Kanal e televizyonlarına da yayınlarından dolayı plaket verildi.

Program, Feti Ahmet Deniz başkanlığındaki Elazığ Musiki Konservatuvarı Derneği ve Sanatçı Esat Kabaklı konseri ve Halk Oyunları ve Folklor Federasyonunun gösterisiyle sona erdi
Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2007, 19:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER