Yaşar: 'Çok çalışmamız gerekiyor'

İş başı eğitim programında konuşan Elazığ TSO Meclis Başkanı Ahmet Yaşar ekonomik sıkıntılara değinerek, “Bu durumdan çıkmamızın tek yolu çok çalışmaktır. İşimizi en iyi şekilde yaparsak ülkemiz yaşadığı bu durumdan çok rahat bir şekilde çıkacaktır. Çok çalışmamız gerekiyor.”

Yaşar: 'Çok çalışmamız gerekiyor'

Elazığ TSO Meclis Başkanı Ahmet Yaşar İş-Kur ve SMM Tekstil arasında yapılan işbirliği ile düzenlenen “İş başı eğitim programı” kapsamında verilen eğitimleri başarı ile tamamlayan kursiyerlerin sertifika takdim törenine katıldı. Sertifika takdim töreni öncesinde değerlendirmelerde bulunan Başkan Yaşar  kursiyerlere iş hayatı ile ilgili  önemli tavsiyelerde bulundu.  
Ahmet Yaşar, “Helal rızık hepimizin amacı olmalıdır. Rızkımızı kazanırken de işini en iyi yapan insanlar olmamız gerekmektedir. Bunun içinde özveri ve samimiyet içinde olmamız gerekiyor. Özveri ve samimiyeti işlerine yansıtan insanların elde ettiği başarıları çok iyi biliyoruz. Banka şubesinde güvenlik görevlisi olarak işe başlayıp banka müdürlüğüne kadar yükselen onlarca insan tanıyorum. Aynı şekilde  bankada müdür olarak işe başlayıp  işine ve şirketine olan özverisi ve samimiyeti doğru işlemediği için  bulunduğu konumu kaybeden onlarca insanın da olduğunu biliyorum” ifadelerini kullandı.
“BU DURUMDAN ÇIKMAMIZIN TEK YOLU ÇOK ÇALIŞMAKTIR” 
Kursiyerlere hedeflerinin olması yönünde tavsiyelerde bulunan Yaşar, “Şuanda işin başındasınız. Bu noktadan sonra hepinizin hedefleri olması lazım. Çalışmış olduğunuz şirketlerdeki pozisyonlar sizler için oluşturulmuş makamlardır. Bu pozisyonları hedeflemeniz lazım. İşlerinizi en iyi yapma düsturuyla hareket ederek yaparsanız; hem sizler için, hem şirketiniz için hem de ülkemiz için çok güzel gelişmeler yaşanacaktır. Bildiğiniz üzere ülkemiz şu sıralar zor günlerden geçiyor. Bu durumun bir sonucu olarak hep bir yerlerden yardımlar bekliyoruz. Bu durumdan çıkmamızın tek yolu çok çalışmaktır. İşimizi en iyi şekilde yaparsak ülkemiz yaşadığı bu durumdan çok rahat bir şekilde çıkacaktır. Çok çalışmamız gerekiyor. Ama bu çalışmayı devletten, siyasilerden ya da yurt dışından beklersek,  gelen paralar, borç para olarak gelir faizi ile birlikte gider.  Bir şeyler üreterek elde ettiğimiz para ise bizim olmaktadır.  Biz Elazığ’da böylesine üreten bir tabloyu özlemiştik.” dedi.
SMM Tekstil’de düzenlenen programa İş Kur İl Müdürü Abdullah Balcı, FKA Genel Sekreteri A.Vahap Yoğunlu, OSB Yöneticileri, Tuhafiyeciler Odası Başkanı Mithat Ulaş ile SMM Yöneticileri katıldı. 

Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2018, 17:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER