Yavuz’dan Komisyona Maden Daveti

Haber: Faik Akgün - Maden Belediye Başkanı Orhan Yavuz Maden’de yaşanan sorunların net olarak anlaşılabilmesi için Deprem Komisyonu’nun Madeni ziyaret etmesini istedi

 Yavuz’dan Komisyona Maden Daveti

Maden Belediye Başkanı Orhan Yavuz incelemelerde bulunmak üzere Elazığ’a gelecek olan Türkiye Büyük Millet Meclisi Deprem Komisyonu’nun Maden ilçesini de ziyaret etmesini istedi. Komisyonun Elazığ programında Maden ziyaretinin yer almadığını dile getiren Başkan Yavuz Deprem Komisyonu’nu Maden’e davet etti. Yavuz komisyonun Maden’de yaşanan sorunları yerinde görmesinin gerekli olduğunu kaydetti.

Deprem Komisyonumuzun Maden’i Gelip Yerinde Görmelerinin Maden İçin Büyük Bir Avantaj Sağlayacağını Düşünüyoruz” 

 Deprem Komisyonu’nu ilçelerine davet eden Başkan Yavuz, “ Komisyonun Elazığ programında Maden ilçesine ziyaret bulunmuyor.  Ancak Maden ilçemizin ulusal basında konuşulması sorunlarına yönelik çözüm önerileri sunulması elbette ki Maden için çok iyi olacaktır.  Yetkililerin Maden’in yaşamış oldukları sorunları ilk ağızdan duymadıklarını düşünüyorum.   Maden’in taşınma süreci gündemde iken bunu birebir yaşayarak gördüm.  O süreçte birçok bilgi yanlış ulaştırılmıştı.  Maden halkının ne düşündüğünü başta İçişleri Bakanımız olmak üzere birçok yetkili bilmiyordu.  Ancak ne zaman ki gelip bizi dinleme gereğini his ettiler olayın gerçeğini anladılar ve Maden’in yerinde inşasına karar verdiler.  Dolayısıyla Deprem Komisyonumuzun da Maden’i gelip yerinde görmelerini ve yapacakları incelemelerin sonuçlarını TBMM’ de gündeme getirmelerinin bizim için büyük bir avantaj sağlayacağını düşünüyoruz. Buradan sizlerin aracılığı ile komisyonumuzu Maden’e davet ettiğimizi ifade etmek istiyorum. ”dedi.

Yorumlar (0)
22°
az bulutlu
Namaz Vakti 22 Nisan 2021
İmsak 04:01
Güneş 05:30
Öğle 12:27
İkindi 16:11
Akşam 19:13
Yatsı 20:37
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Yeni Sayımız
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@