'Yöneticilerimizi küresel rekabete hazırlayacağız'

“Vizyoner liderlik eğitim” protokolünün imza töreninde konuşan Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri A.Vahap Yoğunlu, “Elazığ olarak ihracatı ve küresel rekabeti hedefleyen bir iliz. Bu nedenle yöneticilerimizi çağın gerektirdiği ölçüler kapsamında küresel rekabete hazırlayacağız.” dedi.

'Yöneticilerimizi küresel rekabete hazırlayacağız'

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası, Fırat Kalkınma Ajansı (FKA) ve MÜSİAD Elazığ Şubesi arasında  iş insanlarına yönelik olarak  “Vizyoner Liderlik Eğitimi” protokolü imzalandı.
Fırat Kalkınma Ajansı(FKA) Elazığ Yatırım Ofisi’nde Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri A.Vahap Yoğunlu  ve Elazığ MÜSİAD Şubesi Başkanı Hasan Uzun arasında imzalanan ‘Vizyoner Liderlik Eğitimi Protokolü’ ile iş insanlarına  İstanbul Teknik Üniversitesi tarafından eğitim verilecek.  
İmzalanan Eğitim protokolü ile ilgili olarak değerlendirmelerde bulunan FKA Genel Sekreteri A.Vahap Yoğunlu “gerek Elazığ TSO’daki gerekse MÜSİAD Elazığ Şubesi’ndeki iş insanlarımıza yönelik bir eğitim programı yürütmek için işbirliği protokolü imzalıyoruz. Bu protokol ile firmalarımızın yöneticilerine veya yönetici pozisyonundaki kadrolarına liderlik eğitimi verilecektir.  Biz ekonomimizin, sanayimizin ve ticari faaliyetlerimizin rekabetçiliğini arttırmak istiyoruz.  Yöneticilerimizin dünyadaki gelişimi yakalamaları için  iyi bir lider ve iyi bir yönetici olmaları gerekiyor.  Dünya sadece ilimizle yada ülkemizle sınırlı değil.  Biz Elazığ olarak ihracatı ve küresel rekabeti hedefleyen bir iliz. Bu nedenle yöneticilerimizi çağın gerektirdiği ölçüler kapsamında küresel rekabete hazırlayacağız. İşbirliğimizin ilimize ve bölgemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
Yoğunlu’nun ardından değerlendirmelerde bulunan ve eğitim protokolü dolayısıyla çok mutlu olduğunu belirten  MÜSİAD Elazığ Şube Başkanı Hasan Uzun ise “Ben bugün böylesine önemli bir eğitim programı için protokol imzalamaktan çok mutluyum.  İstanbul Teknik Üniversite ile birlikte yürüteceğimiz bu program ile  işletmelerimizin yöneticilerine vizyoner liderlik eğitimi verilecek. Bu projenin oluşmasında Ticaret ve Sanayi Odamız ile Kalkınma Ajansımızın gayretleri ve çabaları takdire şayandır.  Bir işletmede öncelikle yöneticilerin vizyoner olması gerekiyor. Nasıl ki bir ailede sorumlu aile reisi ise işletmelerde de sorumlu kişi yöneticidir.  Bu açıdan baktığımızda bu eğitimin ilimize ciddi katkı sunacağını ve iş adamlarımızın eğitim sonrasında olaylara daha farklı açılardan bakacaklarını düşünüyorum.  Çok güzel sonuçlar elde edeceğimize inanıyorum.” ifadelerini kullandı
“ÖLÜNCEYE KADAR KENDİMİZİ GELİŞTİRMEK TEMEL DÜSTURUMUZ OLACAKTIR”
Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan ise, “ Gelişen bir Elazığ’dan bahsediyorsak bunu nitelikli insan gücü ile sağlayacağız. Bu kapsamda MEGİP Projesi ile ara eleman problemini çözmek ve ilimize nitelikli iş gücü kazandırma noktasında ciddi bir çaba sarf ediyoruz.  Bugün ise işletmelerde yönetici statüsünde olan iş verenlerimize vizyoner liderlik eğitimi verebilme adına bir protokol imzalıyoruz.  Büyüme kalkınma top yekün olacak ve odağında insanla olacaktır. Dünyanın merkezinde insan vardır. İnsanın eğitimini sürdürmesi mezara kadar devam etmektedir.  Ölünceye kadar kendimizi geliştirmek temel düsturumuz olacaktır.  Değişen  dünya ekonomisi ve yönetim biçimi içerisinde  eğitim ile donattığımız Türkiye Cumhuriyeti’nin aziz insanları  endüstri 4.0’ın gereklerini yapmış , endüstri 5.0’ı da kolaylıkla işletmelerine uygulayabilir bir yapıda olmalıdır. Atmış olduğumuz bu imzalarla oluşacak başarı hikayelerinin altlıklarını oluşturuyoruz.   Bu protokol ne kadar doğru tespitler yaptığımızın en güzel yansımasıdır. Ben bu protokolde emeği geçen herkese teşekkür ederken protokolümüzün iş dünyamıza hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2018, 14:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER