Zabıta denetimlerini sürdürüyor

Elazığ Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri denetimlerine devam ediyor. Zabıta ekipleri dün kaldırım işgali yapan esnaflara tebligat vermek suretiyle uyarı yapıldı.

Zabıta denetimlerini sürdürüyor
Karabekir, İnönü ve Şehit İdris Doğan Caddesiyle Bosna Hersek Bulvarında kaldırım işgali yapan esnaflara tebligat vermek suretiyle yasal süreyi başlattı. Yasal hükümleri yerine getirmeyip kaldırım İşgali yapan esnaflara kabahatler kanununun 5326’ncı maddesi gereği cezai işlem uygulaması yapılacak.

Elazığ’ın en işlek caddelerinde kaldırım işgali yaparak halkın rahatını kaçıran ve yayaların ulaşımını engelleyen esnafa göz açtırmayan Elazığ Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri denetimlerini müteaddit defalar devam ettirecek. Kaldırım işgali yapan esnafa tebligat sunan Zabıta Müdürlüğü ekipleri yasal süre olan üç gün içerisinde tebligatın gereklerini yerine getirmeyenler hakkında yasal işlem yapmak suretiyle kaldırım işgallerinin önüne geçmeyi planlıyor. Ayrıca Zabıta Müdürlüğü ekipleri caddelerde bulunan seyyar satıcıları da uyarmak suretiyle caddeleri boşaltmaları sağlandı.
 
 
Elazığ Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu konuyla ilgili değerlendirmesinde şunlara değindi: “Elazığ Belediyesi olarak halkımızın modern ve daha rahat bir şehir hayatına kavuşmasını kendimize görev addettik. Halkımızın refahı ve rahatça yürümeleri sağlamak için de kaldırımlarımızın fiziki engellerden arındırılarak ulaşıma elverişli olması gerekir. Elazığ’da kaldırımlarımızın geniş olmasına rağmen halkımızın zorluklar çekerek kaldırımları kullanmaya çalışması bizleri üzmektedir. Kaldırımı işgal etmek suretiyle ulaşımı engelleyen ve caddelerde kötü bir görünüm oluşturarak ürünlerini teşhir eden esnaflarımıza tebligat vermek suretiyle yasal süreyi başlatmış bulunuyoruz. Esnafımız da bu konuda üzerine düşen görevi yerine getirmelidir. En kısa zamanda kaldırımı işgalden vazgeçeceklerine eminiz. Esnafımız da ekiplerimize bu kolaylığı sağlayacaktır. Bin bir güçlükle hayatını kazanmaya çalışan esnafımıza yasal işlem yapmayı ne biz isteriz ne de onların bu zorluklarla karşılaşmasından bir haz duyarız. İnşallah Elazığımız en kısa zamanda kaldırımıyla, yoluyla müreffeh bir seviyeye ulaşacaktır.” dedi.
Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2007, 01:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER