Zabıta'dan Dev Dilenci Operasyonu

Elazığ Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin dilenci operasyonları aralıksız sürüyor.

Zabıta'dan Dev Dilenci Operasyonu
Elazığ Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin dilenci operasyonları aralıksız sürüyor. Özellikle il dışından gelerek, dilenciliği meslek haline getirenler düzenlenen operasyonla yakalandı.

Ekipler şehrin muhtelif caddelerinde dilencilere yönelik bir operasyon gerçekleştirerek 60 kişiyi yakaladı. Düzenlenen operasyonda dilencilerin yanlarında küçük çocukların bulunduğu ve bu çocukları dilendirdikleri belirlendi.

Yapılan sorguda ise dilencilerin özellikle çevre illerden ilimize geldikleri gözlendi. Bugünkü operasyonda 60 dilenci yakalandı ve üzerlerinden çıkan paraya da el konuldu. Dilencilerin sorgu esnasında ki rahat tavırları ise gözlerden kaçmadı.

Elazığ Belediyesi Başkan Yardımcısı Cemil Çiftçi, hemşerilerimizin manevi duygularını istismar eden dilencilere yönelik operasyonların mutat bir şekilde sürdüğünü ve bu tür operasyonların her zaman devam edeceğini ifade etti. Çiftçi, bugünkü operasyonda 60 kişinin yakalandığını ve küçük çocukların bu işe alet edildiğini de sözlerine ekleyerek açıklamasını şöyle tamamladı: “Ekiplerimiz Cuma namazı öncesinde dilencilere yönelik operasyonda çok sayıda bu işi meslek haline getiren kişiyi yakaladı. Dikkatimizi çeken çok önemli bir konuyu değerli hemşerilerimizle paylaşmak istiyorum. Bu dilenciler ilimizin muhtelif mahallerinde ev kiralayarak sadece dilenmektedirler. Kıymetli hemşerilerimizden önemle ricamız üzerlerinde kimlik dahi bulunmayan bu kişilere prim vermemeleridir. Bu dilencilere para vermemelerini vatandaşlarımızdan istirham ediyorum.”

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Elazığ Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu ise şunları söyledi: “Halkımızın milli ve manevi duygularını sömüren ve bunu yaparken de küçücük çocuklarını istismar eden bu tür insanlara değerli hemşerilerimizin prim vermemesi ve yardım yapmamalarını istirham ediyoruz. Bugün gerçekleştirdiğimiz operasyonda çoğunluğu çocuklu ailelerin oluşturması bizleri ziyadesiyle üzmüştür. Bu insanlar Elazığlı olmayıp çevre illerden buraya gelerek bu işi meslek haline getirmişlerdir. Dilencilere yönelik bu tür operasyonlar artık haftanın bir günü ile sınırlı kalmayacak belirli aralıklarla sürekli devam edecek”
Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2012, 17:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER