Zabıtalar kan bağışladı

Zabıta Haftası ilimizde de çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.

Zabıtalar kan bağışladı
4–11 Eylül tarihleri arasında kutlanan Zabıta Haftası ilimizde de çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.

Kutlama etkinlikleri çerçevesinde Zabıta memurları Kızılay Kan Merkezi’ne kan bağışında bulundular. Toplumun huzur, güven ve sağlığını koruma yönündeki özverili çalışmalarıyla göz dolduran zabıta memurları, kan bağışının artmasını ve insanlarımızın daha duyarlı olmasını sağlamak adına toplumumuza her manada örnek ve öncülük etmek istediklerini belirttiler.

Zabıta Haftası nedeniyle bir takım projeleri de hayata geçiren Zabıta Müdürlüğü “Dilenci Timi” de kurarak şehrimizin dilencilerden tamamen temizlenmesi konusunda büyük bir adım attı. Halkımızın dini duygularının sömürülmesini engellemek adına çalışan Zabıta ekipleri birçok projeyi daha hayata geçireceklerinin sinyallerini verdi.

Elazığ Belediyesi Zabıta Müdürü Cemil Çiftçi yaptığı değerlendirmede şunlara dikkat çekti “Zabıta Müdürlüğü olarak üzerimize düşen sorumluluğun farkındayız. Zabıta Müdürlüğü’ne getirildiğim günden beri birçok projemizin alt yapısını hazırladık bunlardan biri de dilenci timi oluşturmaktı. Bu birim sadece dilencilerin yollarda ve işyerlerinde halkımızı rahatsız etmemesi ve duygu sömürülerinin önüne geçilmesiyle ilgili çalışmalarda bulunacak. Zabıta Haftası nedeniyle bu gün de ekiplerimiz kan bağışı yaptılar ve bu konuda insanlarımızın dikkatlerini çekeceğini umuyoruz. Böylece kan bağışına daha da önem verileceği kanaatindeyiz. Önümüzdeki günlerde Ramazan ayının da yaklaşması nedeniyle denetimlerimiz sıklaşacaktır. Her türlü şartlar altında çalışan zabıta arkadaşlarımın “zabıta haftasını” kutluyor ve çalışmalarında başarılar diliyorum.” dedi.
Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2007, 17:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER