Zillet İttifakı Yancılığı Teşvik Ediyor

Tamer ÖREN - Millet ittifakını, sayın cumhurbaşkanının ‘illet’ genel başkanlarının da ‘zillet’ ittifakı diye tabir ettiğini belirten MHP Genel Başkan Yardımcısı Edip Semih YALÇIN “Bu ittifak politikada çıkarcılık, stepnecilik ve yancılığı teşvik etmektedir” dedi.

Zillet İttifakı Yancılığı Teşvik Ediyor

MHP Elazığ İl Teşkilatının yeni hizmet binasının  açılışı gerçekleştirildi. Açılışa, MHP Teşkilatlardan Sorumlu  Genel Başkan Yardımcısı  Edip Semih YALÇIN  MHP Adana Milletvekili Sibel ERSOY, İzmir Milletvekili Hasan KALYONCU, Gaziantep Milletvekili  Sermet ATAY, MHP Elazığ İl Başkanı Semih IŞIKVER, MHP Elazığ Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Bilal ÇOBAN,   Ak Parti Elazığ İl Başkanı Ramazan GÜRGÖZE, MHP  Malatya, Bingöl, Tunceli, Gümüşhane il başkanları ve yüzlerce parti mensubu katıldı.

MHP Teşkilatlardan Sorumlu  Genel Başkan Yardımcısı  Edip Semih YALÇIN düzenlenen basın toplantısında cumhur ittifakının önemine vurgu yaptı. YALÇIN “ Yeni ayrılıkçı planların hayata geçirilmesini önlemeyi hedefleyen cumhur ittifakı birlik ve bütünlüğümüze, beka ve egemenliğimize kast eden düşmanlarımıza ve onların yerli iş birlikçilerine karşı vücuda gelen muazzam toplumsal refleksin politika cephesine yansımasıdır. Cumhur ittifakı MHP ve Ak Parti’nin birlikte ortaya koyduğu tutarlı sorumlu uzlaşmacı politikaların ürünüdür. Bu sebeple her iki müteşebbis partinin tabanı hem de halkın kararlı ekseriyeti tarafından benimsenip desteklenmiştir. Cumhur ittifakı Türk demokrasisinin  katline, toplumsal barışın ortadan kaldırılmasına  PKK’nın siyasi kanadı HDP ile FETÖ’nün kripto artıklarının el altından sürdürdükleri ayrılıkçı kampanyalara karşı; önleyici bir tedbir, caydırıcı birleştirici ve milli dinamizmi artırıcı  bir çerçevedir” diye konuştu.

Cumhur ittifakı Milli Mücadele Ruhunu  Taşıyor

Cumhur ittifakının  milli mücadele dönemindeki birlik ve beraberlik ruhunu taşıdığını vurgulayan YALÇIN “Cumhur ittifakı  tesis edilirken parti ve kişi çıkarlarının önünde milli öncelikler ve beka faktörü esas alınmıştır. Cumhurbaşkanlığı ve genel seçimlerde yakalanan ivmenin sürdürmeyi ülkenin geleceği ve bekası açısından fayda sağlayacağı hakikati ise yerel seçimlerde cumhur ittifakı ile yola devam edeceği yeni bir uzlaşma zemini oluşturulmuştur. Türkiye’nin yarınlarını garanti alacağından şüphe bulunmayan bu büyük ve tarihi projenin başarısından rahatsız olan çevreler CHP’nin öncülüğünde oluşturulan işbirlikçi bir cephede yoluna devam etmektedir. İşbirlikçi cephe farklı bir ittifaktır. Toplumda kargaşa ve ayrımcılığı temsil etmektedir.

Sayın Cumhurbaşkanının ‘İllet’ Genel Başkanımızın da ‘Zillet’ Diyor

Sayın cumhurbaşkanının ‘illet’ genel başkanımızın da ‘zillet’ dediği bu ittifak  politikada çıkarcılık, stepnecilik ve yancılığı teşvik etmektedir. Başında CHP’nin çektiği bu ittifak başında hüsranı görünce telaşa düşmüşlerdir. Son günlerde cumhur ittifakına yönelik yalanlar uydurma iftiralara gidilme çabası ise bu sebeplendir. Cumhur ittifakının birçok önde olduğu seçim bölgesinde  zorda olduğu iddiaları kasıtlı olarak öne sürülmüştür. Cumhur ittifakının sarsılmasını ve yıkılmasını hedef alan bütün bu gayretler çaresiz, ümitsiz algı çalışması olmaktan öteye geçemeyecektir. Milletimiz zilletçi ve illetçilerin geçmişte belediyelerin imkanlarını bölücü terör örgütü adına hortumlayan hainlerin yeniden işbaşına gelmesi bile cumhur ittifakı adaylarını kazanmasından evla gördüklerinin farkındadır” diye konuştu.

Basın açıklamasının ardından  YALÇIN ve beraberindeki heyet  konferans salonunda teşkilat mensuplarıyla bir araya gelerek basına kapalı 31 Mart yerel seçimleri için yapılacak olan çalışmalar hakkında  istişare toplantısı gerçekleştirdiler.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali Akın
Ali Akın - 3 ay Önce

Sizden olmayana illet, zillet, hain, terörist derseniz insanları birbirine düşürürsünüz en büyük kötülüğüde ülkeye yaparsınız bunu refarandumdada 24 haziran dada yaptınız

SIRADAKİ HABER