ELAZIĞ VE SÜPER LİG

İlimiz adına gurur duyuyorum. Sportif ve sosyal alanda yaptıkları çalışmalar ile çocuklarımızın fizyolojik, psikolojik ve sosyolojik yönlerini geliştiren, onları geleceğe emin adımlarla hazırlayan İl Özel idaresi Spor Kulübünün değerli yönetimini ve tüm ekibini kutluyorum.    
                                                                           ***
Gerek sosyal sorumluluk projeleri ile gerekse de futbol, tenis ve basketbol branşlarında yetiştirdiği çocuk ve gençlerimizin bilişsel, duyuşsal ve sosyal yönlerine olumlu yönde ciddi katkılar sundular ve sunmaya devam ediyorlar...
                                                                           ***
Kurulduğu günden itibaren sürekli yukarıya doğru ivme alan, inişli-çıkışlı bir grafik sergilemeyen, planlı, programlı sistemli kulüp çizgisinde olan, il özel idaresi spor kulübünün bir de profesyonel bir takımı var.
                                                                           ***
 Bu takım 2018-2019 sezonunu normal şartlarda ikinci tamamlamış olup, direk süper lige çıkmayı sanşsızlıklarla kaçırmıştır. Play off maçlarında çeyrek final ve yarı final maçlarını namağlup geçip, adını finale yazdırarak emin adımlarla süper lige doğru ilerliyor.
                                                                           ***
İlimizin sosyo- kültürel yapısının tanıtılmasında önemli bir görev üstlenebilir. Yeter ki tam anlamıyla destek olup bu başarılı ekibi tam anlamıyla kullanabilelim. Burası gerçekten çok önemli, doğu illerinde özellikle de kadınların olduğu bir ekip ve de en üst seviyede yarışıyorsa nelerin ve neyin değiştiğinin göstergesidir.
                                                                           ***
Ülkemizde kitleleri arkasından sürükleme açısından futboldan sonra en çok izlenen ve takip edilen branş basketboldur. Hatırlayalım!!!Elazığspor’un süper ligde olduğu yılları, ulusal basında nasıl bir yer tuttuğunu; Beşiktaş, Galatasaray, Fenerbahçe gibi takımların bu aziz şehire tekrardan geleceklerini düşünmek bile heyecan verici...
                                                                             ***
Gelin hep birlikte tüm şehir, Perşembe ve Cumartesi evimizde üst üste oynayacağımız bu iki müsabakada takımızın yanında olalım. Saat:15.00’da Özel İdare Spor Kompleksindeki spor salonununda başlayacak olan bu final maçlarında takımızı destekleyelim. 
                                                                            ***
Seyircimizin desteğine ihtiyacı olan periler, seride durumu 2-0 yaparsa büyük avantajı kapıp, İzmir’de 14 Mayıs’ta oynanacak maçta belkide süper lige yükselen ekip olacağız. Bu şehir ikinci kez farklı bir branşta ligin en üst seviyesi olan süperligi görecek inşallah...
                                                                          ***
Bu başarı hikayesinde emeği olan geçmişteki teknik kadro ve yöneticilere de teşekkür etmeden geçmeyelim... Ve bu gururu bugün bizlere yaşatan İl özel idaresinin başta Genel Sekreteri Sayın Mehmet Sabuncu’ya, her zaman dile getiriyorum. Reklamdan uzak, görünmez kahraman kulüp başkanı Sayın Sabahattin Uçar’a ve basketbol şube sorumluları M.Can Çağlar ile Vedat Demirbağ’a ve tüm yöneticilerine, teknik kadroya final maçında hem başarı ve teşekkürlerimi sunuyorum.

YORUM EKLE