El-Aziz'in Azizleri yayında

Gazetemiz haber sorumlusu Yücel Çakmak’ın 4. kitabı “El-Aziz’n Azizleri yayınlandı.

El-Aziz'in Azizleri yayında
Elazığ’la ilgili araştırmalar yapan Gazeteci-Yazar Yücel Çakmak, Elazığ’ın tanınmış delilerini bir kitapta topladı. Deli Cevdet, Aliye Bacı, Trafik Memet ve Deli Recep gibi Elazığ’la sembolleşmiş birçok deliye kitabında yer veren Çakmak, onları deli olarak görmediğini onları birer pehlül olarak adlandırdığını belirtti.

Onların günlük hayatımızın birer parçası olduğunu belirten Çakmak, “Onlar mahallemizin birer abidesi olmuştur. Onlar bize Harput’tan miras kalmışlardır. Harput’un yaşamından, kültüründen gelmişlerdir. Her dönem yanı başımızdalar. Birer şehir efsanesidir onlar…
Onlar için şiir yazılmış, Onlar için kitap yazılmış, Onlar için makale yazılmış… Anıları dilden dile yayılmış, birer masal kahramanı gibiler… Ben bu insanları bir kitab içinde ölümsüzleştirdim. Elazığlıların neden hoşgörü ile bu insanlara yaklaştıklarını dile getirdim.” dedi.

“El-Aziz’in Azizleri” adına taşıyan kitap, önümüzdeki Pazartesi gününden itibaren Çayda Çıra Kültür ve Sanat Ürünleri Mağazası’nda satışa sunulacak.
Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2009, 12:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER