“Kahrolsun İsrail Yönetimi, Yaşasın Özgür Filistin!”

Kadim Aşiretler Federasyonu, İsrail'in Filistin'e saldırılarına tepki gösterdi

Şavaklılar Derneğî Başkanı ve Kadim Aşiretler Federasyonu Elazığ il Temsilcisi  Naim DOĞAN İsrail'in Gazze ve Filistin'e yönelik saldırılarına basın açıklaması ile tepki gösterdi. Başkan Doğan, İsrail'in tarih boyunca Filistin halkını görmezden gelerek işgal ettiği topraklarda uyguladığı vahşetleri lanetledi.

Şavaklılar Derneğî Başkanı ve Kadim Aşiretler Federasyonu Elazığ il Temsilcisi  Naim Doğan iki asırdır Filistin ve Kudüs'ün İslam toplumunun ve dünyanın gündeminden hiç düşmediğini söyledi. Özellikle de 20. yüzyılda Orta Doğu'nun petrol ve Filistin olmak üzere iki önemli sorun ile ön plana çıktığını belirten Doğan "İsrail'in tarihten gelen bir hakmış gibi temelleri atılırken, bu mukaddes topraklarda tarih boyunca yaşamış olan Filistin halkı görmezden gelindi. İsrail, 1907 tarihli Lahey Sözleşmesi, 1949 Dördüncü Cenevre Sözleşmesi ve işgal altındaki topraklarda uygulanan genel uluslararası insancıl hukuk kurallarına uymak zorundadır. 17 Ekim'de 500'den fazla hasta, yaralı ve sağlık çalışanının hayatını kaybettiği hastane bombardımanı dünya tarihinde sadece siyonist İsrail yönetiminden başka hiç kimsenin işlemeyeceği bir vahşettir. Bu da İsrail yönetiminin nefret, kin, öfke ve ihanet dolu kanlı geçmişine daha da kara bir leke olarak geçmiştir. Kadim Aşiretler Federasyonu olarak bütün bu vahşetleri en güçlü şekilde lanetliyoruz" diye konuştu.

Başkan Doğan’ın açıklamaları şöyle;

 İSRAİL, DÜNYADA ULUSLARARASI HUKUKU EN ÇOK İHLAL EDEN TERÖR DEVLETİ DURUMUNDADIR.

“Neredeyse iki asırdır Filistin ve Kudüs’ün genel olarak sosyal ve siyâsî durumu İslam toplumunun ve Dünya’nın gündeminden hiç düşmedi. Özellikle de yirminci yüzyılda Orta Doğu’nun petrol ve Filistin olmak üzere iki önemli sorunu ön plana çıktı. İsrail’in tarihten gelen bir hakmış gibi temelleri atılırken, Kenan denilen bu mukaddes topraklarda tarih boyunca  yaşamış olan Filistin halkı görmezden gelindi. Günümüzde bölgede büyük bir insanlık dramı yaşanmakta ve bunun tek sorumlusu büyük güçler ve İsrail yönetimidir.  İsrail’in işgal ettiği Filistin topraklarında yeni Yahudi yerleşim yerleri açması, Filistinlilerin mülklerini hukuksuz şekilde ellerinden alması, gasp etmesi,  yıkması, barışçıl gösterilere yönelik orantısız güç kullanımının insani ve hukuki hiçbir dayanağı olamaz.  1948 sonrası sistematik bir yayılmacılık ve etnik temizlik politikası izleyen İsrail, Filistin topraklarını işgal ederken sürekli olarak meşru müdafaa  gerekçesini ileri sürmektedir. Oysa ki meşru müdafaa, ancak toprağı işgal altında olan taraf için geçerlidir. İsrail, 1907 tarihli Lahey Sözleşmesi, 1949 Dördüncü Cenevre Sözleşmesi ve “İşgal Altındaki Topraklar”da uygulanan genel uluslararası insancıl hukuk kurallarına uymak zorundadır. İsrail tarafından halen el konulmuş durumdaki Batı Şeria, Gazze Şeridi, Golan Tepeleri ve Doğu Kudüs, uluslararası genel insani hukuk kapsamında İşgal Altındaki Topraklar’ı oluşturmaktadır. İşgalci olan İsrail, dünyada uluslararası hukuku en çok ihlal eden terör devleti durumundadır.

SİYONİST İSRAİL YÖNETİMİNDEN BAŞKA HİÇ KİMSENİN İŞLEMEYECEĞİ BİR VAHŞET.

 “Son günlerde 7 Ekimde başlayan saldırıları bahane ederek  zaten abluka altında olan ve adeta açık bir ceza evi mahiyetindeki Gazze’de yaşayan iki buçuk milyonu aşkın sivil Filistinliyi; kadın, çocuk, yaşlı, hasta demeden susuz, elektriksiz, gıdasız bırakan ve bununla da yetinmeyerek bombardıman altında tutarak soykırıma maruz bırakan İsrail asla ve asla kabul edilemez bir insanlık suçu işlemektedir. Bunula birlikte 17 Ekimde beşyüzden fazla hasta, yaralı ve sağlık çalışanının hayatını kaybettiği hastane bombardımanı Dünya tarihinde sadece siyonist İsrail yönetiminden başka hiç kimsenin işlemeyeceği bir vahşettir. Bu da İsrail yönetiminin nefret, kin, öfke ve ihanet dolu kanlı geçmişine daha da kara bir leke olarak geçmiştir. Kadim Aşiretler Federasyonu ve Şavaklılar Derneğî olarak bütün bu vahşetleri en güçlü şekilde lanetliyoruz. Bütün dünyanın temel insani, vicdani ve tarihi bir sorumlulukla bu barbarlığa karşı çıkması ve sadece kınamakla yetinmeyip fiili olarak karşı çıkması ertelenemez bir zorunluluktur. Zira Siyonizmin genlerinde kınama, ayıplanma, utanma ve sözünde durma gibi insani ve ahlaki erdemlerden yoksun olduğuna bütün insanlık tarihi şahittir.”

 İNSANLIK TARİH BOYUNCA BU ARSIZ, BASİRETSİZ VE SİYONİST, KAPİTALİST LOBİLERİN KUKLASI YÖNETİCİ MÜSVETTELERİNİ HEP NEFRET VE LANETLE ANACAKTIR. 

“Bununla birlikte İsrail yönetimi bu denli vahşi katliamlar yaparken başta ABD olmak üzere çeşitli emperyalist devlet yöneticilerinin bu insanlık ayıbı vahşetler işlenirken İsrail’e destek ziyaretleri de onları katilin ve katliamların ortağı yapmaktadır. Hepsini lanetliyoruz. İnsanlık tarih boyunca bu arsız, basiretsiz ve siyonist, kapitalist lobilerin kuklası yönetici müsvettelerini hep nefret ve lanetle anacaktır.  Ülkemizde ve Ortadoğu toplumlarında istikrar, barış ve huzur ortamını bozucu; kaos ve kargaşa çıkarmak isteyen her türlü iç ve dış şer odaklarına karşı bilinçli, dirençli ve güçlü olacağız. Bu çerçevede Kadim Aşiretler Federasyonu ve Şavaklılar Derneği olarak sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın bütün mazlum toplumlara umut ve moral veren içten, kararlı, cesur ve istikrarlı duruşuna her türlü desteği vermeye devam edeceğiz.  Kahrolsun İsrail yönetimi ve işbirlikçileri, destekçileri! Yaşasın özgür Filistin ve mazlum toplumlar!..” HABER MERKEZİ

 

23 Eki 2023 - 15:12 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Günışığı Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Günışığı Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Günışığı Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Günışığı Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.