Atanamayan Uzmanlar TBBM’de

Atanamayan Uzmanlar Derneği, aralarında AK Parti Elazığ Milletvekili Prof. Dr. Erol Keleş’in de yeraldığı 8 Milletvekiliyle görüşüp sorunlarını dile getirdi.

Atanamayan Uzmanlar Derneği Başkanı Mustafa Gündeşli ve yönetim kurulu üyeleri, Ak Parti Elazığ Milletvekili Erol Keleş de dahil olmak üzere 8 Milletvekiliyle görüşüp sorunlarını dile getirdi.

Atanamayan Uzmanlar TBBM’de

ATANAMAYAN UZMANLAR DERNEĞİ (ATAUZDER) MECLİS GÖRÜŞMELERİNE DEVAM EDİYOR


Uzman Çavuşların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu hükümleri çerçevesinde yapılan atamaları 3269 sayılı Uzman Erbaş Kanununun 5'inci maddesinin son fıkrası ile Uzman Erbaş Yönetmeliği hükümlerine göre yürütülmektedir.

Atanamayan Uzmanlar TBBM’de

Konuyla alakalı açıklama yapan Başkan Gündeşli,“3269 sayılı Uzman Erbaş Kanununun 5'inci maddesinin son fıkrasında;

"Uzman Erbaşların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 92'nci maddesi hükmünden yararlanabilmeleri için en az yedi hizmet yılını tamamlamış olmaları gerekir." denilmektedir.

Atanamayan Uzmanlar TBBM’de


Bu durumda Türk Silahlı Kuvvetleri’nde en az 7 hizmet yılı süresini dolduran ve kendi isteği ile görevinden ayrılan Uzman Çavuşlar Kamu Kurum ve Kuruluşlarının boş Memur Kadrolarına atanma hakkına sahiptirler. 2016 yılından önce göreve başlayan ve 2 yıl görev yapmaya müteakiben bırakmak zorunda kalan Uzman Çavuşlar da hak kaybına uğramıştır. Bu Uzman Çavuşların KAZANILMIŞ HAKLARIDIR. Lakin hak sahibi binlerce Kahraman Uzman Çavuş Kazanılmış Hakları olmasına rağmen yıllardır Kamuda Memurluk Kadrolarına atanamamaktadır. Kamu kurum ve kuruluşları Atanma taleplerine Personel Alımı Yapmıyoruz, Atanabileceğiniz boş kadromuz yoktur, hizmetinize ihtiyacımız yoktur, personel giderlerimiz fazladır vb. şeklinde cevaplar vererek olumsuz yanıt vermektedirler.
Yukarıda söz edilen kanun maddesinde atanma hakkında sadece usul belirtilmiş Vatan ve Millet için sahada canını ortaya koyarak görev yapan Kahramanların Atanma taleplerinin kurumlarca kabul edilmesi yönünde herhangi bir açıklama olmaması nedeniyle ve atama takdirinin Kurumların inisiyatifine bırakılması sebebiyle KAZANILMIŞ HAKKIMIZ olmasına rağmen ATANAMIYORUZ. Yıllarca bu mağduriyetimiz artarak devam ediyor.” Diyerek sitemlerini ve dileklerini dile getirdi.
Eski uzman çavuşların mağduriyetlerini dile getirmek amacıyla çıktıkları bu yolda, bir takım siyasi görüşmeler yapan ATANAMAYAN UZMANLAR DERNEĞİ (ATAUZDER) Genel başkanı Mustafa GÜNDEŞLİ ve yönetim kurulu üyeleri, parti gözetmeksizin 8 Milletvekili ile görüştü. Görüşülen Vekillere teşekkür eden Başkan Gündeşli,


“Vekillerimizin nazik davetleriyle
Olumlu ve ılımlı bir görüşmeler gerçekleştirdik.
Vekillerimiz sorunun çözümü konusunda yardımcı olacaklarını, Bunun bir devlet meselesi ve vefa borcu olduğunu bu mağduriyetin giderilmesi için her türlü desteği vereceklerini belirttiler.


Haklı mücadelemizde sesimizi duyan, bizlere değerli vakitlerini ayırıp bizlerden desteğini esirgemeyen Adalet ve Kalkınma Partisi Elazığ Milletvekili Erol KELEŞ, Adalet ve Kalkınma Partisi Milletvekili Mehmet Ali ÇELEBİ, Adalet ve Kalkınma Partisi Milletvekili Ali KIRATLI, Adalet ve Kalkınma Partisi Milletvekili Ümmü Gülşen ÖZTÜRK, Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili Fevzi ZIRHLIOĞLU, Milliyetçi Hareket Partisi MYK üyesi Turan ŞAHİN, Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili Musa KÜÇÜK, Yeniden Refah partisi Milletvekili Ali YÜKSEL; Vekillerimize desteklerinden dolayı Eski uzman çavuşlar ve aileleri adına binlerce kez teşekkür eder, minneti bir borç biliriz.” Dedi.

19 Oca 2024 - 16:20 - Gündem

Mahreç  Haber Merkezi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Günışığı Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Günışığı Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Günışığı Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Günışığı Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.