Sadece Yarış Severleri Değil Tüm Halkımızı Bekliyoruz

Elazığ Hipodromuna ilişkin açıklamalarda bulunan Müdür Muhammet Demirçelik, hipodromda sadece at yarışlarının gerçekleşmediğini belirterek birbirinden güzel sosyal etkinliklerin yapıldığını ve yeni sezonda tüm Elazığlıları hipodroma davet etti.

Sadece Yarış Severleri Değil Tüm Halkımızı Bekliyoruz
Sadece Yarış Severleri Değil Tüm Halkımızı Bekliyoruz
Haber albümü için resme tıklayın

Elazığ Hipodromunun sosyal bir yaşam olduğuna dikkat çekerek hipodrom alanında vatandaşların güzel vakit geçirdiğini kaydeden Müdür Muhammet Demirçelik “Vatandaşlarımız ata binebilir, yürüyüş yapabilir, piknik yapabilir.”dedi.


Elazığ Hipodrom Müdürü Muhammet Demirçelik, Elazığ Basın ve Medya Cemiyeti Başkanı ve Yeni Ufuk-Günışığı Gazeteleri Genel Yayın Yönetmeni M.Nafiz Koca’yı ziyaret etti. Ziyarette 17 Nisan Çarşamba günü yeni sezon açılışını yapacaklarını söyleyen Müdür Demirçelik, Günışığı Gazetesi Haber Müdürü Gülçin Turgut’a; Hipodromda yapılan etkinlere ilişkin açıklamalarda bulundu. En büyük temennisinin Elazığ Halkının hipodromda güzel zaman geçirmesi olduğunu dile getiren Müdür Demirçelik, çeşitli etkinliklerle başlayacak olan sezonun ilk önemli koşusu olan Elazığ Belediye Başkanlığı Koşusu ve Engelli bireylerin yaşadıkları zorluklar konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla Elazığ Hipodromu'nda empati parkuru hayata geçirileceğini söyledi.

Sadece Yarış Severleri Değil Tüm Halkımızı Bekliyoruz


SEZON BAŞLIYOR
2024 İlkbahar-Yaz Yarış Sezonu Elazığ’da, 17 Nisan Çarşamba günü başlayacağını söyleyen Elazığ Hipodrom Müdürü Muhammet Demirçelik, “17 Nisan itibariyle Elazığ Hipodromu sezonu başlıyor. Bu yıl bizde iki sevinç var. Bu sene hem Elazığ Belediye Başkanlığı koşusu var. Hem de bu yıl İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile beraber organize ettiğimiz Empati Parkuru var.” dedi.

BU YIL BİZDE İKİ SEVİNÇ VAR
Açılış günü Elazığ Belediye Başkanlığı Kupası Koşusu olduğunu ve Elazığ İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte Empati Parkuru Projesi’ni hayata geçireceklerini belirten, Müdür Demirçelik, “Sezona Elazığ Belediye Başkanlığı Kupası Koşusuyla başlıyoruz. Diğer bir önemli projemiz biliyorsunuz Türkiye Joker Kulübü'nün Atla Terapi Merkezi sosyal alandaki dokumatifiydi. Doktor raporuyla uygun görülen çocuklarımız gelip burada Atla Terapi hizmeti alıyorlardı ve tedavilerine destek sağlıyorduk. Fakat sadece engelli kardeşlerimize bu desteği sağlamakla bitmiyor, engelli bireyler için farkındalık yaratmak gerekiyordu. İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile beraber empati parkuru organize ettik. İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Yiğit Bey'e de teşekkür ediyoruz.” dedi.

Sadece Yarış Severleri Değil Tüm Halkımızı Bekliyoruz


EMPATİ PARKURU


Engelli bireylerin yaşadıkları zorluklar konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla böyle bir proje hazırladıklarını söyleyen Müdür Demirçelik, “Empati parkuru engelli bireylerin yaşadığı zorlukları anlatmak için bir farkındalık parkuru. Bu parkur içinde bedensel, işitsel ve görme engelliler için ayrı ayrı parkurlar oluşturuldu. Okullardan gelecek öğrencilerimize farkındalığı bu parkurda yaşatacağız. Özel günlerde engelli dostlarımızı hatırlıyoruz ama biz Türkiye Jokey Kulübü olarak 365 gün engellilerin hatırlanması ve farkındalık yaratılması gerektiğini düşünüyoruz. Milli Eğitim Müdürümüzle beraber bu parkuru hazırladık. Onlar da fikir verdiler, fikir noktasında yardımcı oldular. Bu parkurda o çocuklar engelli kardeşlerimizin yaşadığı zorlukları gördükçe farkındalık kazanacaklar. O çocuklar yarın mimar olacaklar, mühendis olacaklar, değişik kurumların başında olacaklar ve engellilerle alakalı bir inşaat yaptıkları zaman işte orada bir engelli asansörün olması gerektiği, engelliler için rampa olması gerektiği veya bir AVM'de engelliler için park edilmesi gereken yere araç park etmemesi gerektiğini deneyimleyerek öğrenecekler.” şeklinde konuştu.

Sadece Yarış Severleri Değil Tüm Halkımızı Bekliyoruz


HEM BÖLGEMİZ AÇISINDAN HEM İLİMİZ AÇISINDAN ÇOK ÖNEMLİ


Atla Terapi Merkezi'nden sonra, Empati Parkuru'nda Elazığ için önemli bir hizmet olduğunu söyleyen Müdür Demirçelik, “Bu hem bölgemiz açısından hem ilimiz açısından çok önemli. Bazı ihtiyaçlarımız oldu parkuru oluştururken, Elazığ Belediye Başkanımız Şahin Şerifoğlu Bey'e çok teşekkür ediyoruz. Mustafa Pirinç vasıtasıyla bazı dokunuşlarda bulundular onlarda. Zaten amacımız Türkiye Jokey Kulübü, kamu yararına bir dernektir. İlde bulunan mahalli idareler, bizler, İl Milli Eğitim Müdürlüğü hep beraber bu işi yaparak şehrimize bu hizmeti katmaktı. Atla Terapi Merkezi'nden sonra, Empati Parkur'u da Elazığ için önemli bir hizmet olacaktır.”dedi.


SOSYAL YAŞAM ALANLARIMIZI DA HER GEÇEN GÜN GELİŞTİRMEYE DEVAM EDİYORUZ


Projede desteği olan herkese teşekkür eden Müdür Demirçelik, “17 Nisan Çarşamba günü 14.00'da Empati Parkurumuzun açılışı. Akşam 20.00'de Elazığ Belediye Başkanlığı koşumuz var. Geri dönüşüm parkımız bulunmakta, tıbbı aromatik eğitim parkımız, atla terapi merkezimiz bulunmakta, açık hava tiyatrosu bulunmakta. Yarış severlerimizi bekliyoruz. Yarış bizim birinci önceliğimiz ama aynı zamanda alanımız her zaman söylediğimiz gibi bir sosyal yaşam alanı. Sosyal yaşam alanlarımızı da her geçen gün geliştirmeye devam ediyoruz. Hipodromumuzu yarış severlerimiz için açıktır, yarış izlemek tüm halkımıza açıktır. Ama sadece yarıştan ibaret değildir. Sosyal alanlarımız var. O nedenle binlerce, hatta on binlerce diyebileceğim misafir grubu ağırladık. Bu sene inşallah böyle çok coşkulu bir şekilde hipodrom alanlarımızda halkımızı, insanlarımızı ağırlamak istiyoruz.” İfadelerini kullandı.

Sadece Yarış Severleri Değil Tüm Halkımızı Bekliyoruz

HİPODROMDA VATANDAŞIN İLGİSİNE ÇEKECEK OLAN ÖZEL TASARIMLAR


Sosyal anlamda vatandaşların güzel vakit geçirecekleri yerler oluşturduklarını söyleyen Müdür Demirçelik, “Bunun dışında Elazığ Hipodromu'ndaki ekibime teşekkür ediyorum. Çok kaliteli bir ekiple çalışıyoruz. Hipodromda özellikle Atla Terapi Merkezi'nde, at figürüyle özel tasarlanmış oturma grupları, saatler, at heykellerinde yapılmış havuzlar inşa ediyorlar arkadaşlarımız. Hala çalışmalarımız devam ediyor. Umarım yetiştireceğiz. Görselliğe önem vermemizin en büyük amacı insanlar geldiklerinde keyif alsınlar, bu alanları kullansınlar. İnsanların artık fotoğraf çektirebilecekleri, kahvaltı edebilecekleri, piknik yapabilecekleri, aynı zamanda ata binecekleri, çocuklarına empati parkuruyla, geri dönüşün parkuruyla farkındalık kazandırabilecekleri bir alan olması en büyük temennimizdi. Şu an ufak ufak adımlar atıyoruz. İnşallah çok daha geliştireceğiz.” dedi.


NAFİZ KOCA: HİPODROM'A FARKLI BİR FARKINDALIK KAZANDIRDI


Günışığı Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Nafiz Koca ise Elazığ Hipodrom Müdürü Muhammet Demirçelik’in başarılı çalışmalara imza attığını söyleyerek, “Hipodromla alakalı Sayın Müdürüm, 17 Nisan'da yapılacak olan etkinlikle ilgili bizleri bilgilendirdiler. Biz öncelikle teşriflerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Sayın Müdürümü Elazığ'daki bürokratlardan ayrı tutuyoruz. Geldiği günden beri Elazığ'ın gözde bir kurumu olan Hipodroma farklı bir farkındalık kazandırdı. Çünkü Elazığ Hipodromu açılışlarda yetkililerin gittiği bir görsellik verdikleri bir kurum olarak bilirdik. Ama şimdi Elazığ Hipodromu at yarışlarının haricinde çok güzel sosyal etkinliklerine ve çok güzel geri dönüşümlere sebebiyet veren etkinliklerle gündemde.” dedi.


HİPODROM GÖZDE BİR KURUM HÜVİYETİNE BÜRÜNDÜ


Koca, Hipodromun hem fiziksel açısından hem de içerisinde gerçekleştirdikleri sosyal etkinlikler açısından Elazığ'da kendisini gözde bir kurum hüviyetine büründürdüğünü kaydederek, “Bu konuda müdürümüzü tebrik ediyoruz. Hipodromu sadece yarışlarla değil, o atların eğitimde kullanıldığını müdürüm bahsetmişti. Osmanlı döneminde, atlarla psikolojik ve mental hastalıkları olan bireylerin tedavi edildiğini, ve günümüzdeki akıl hastanelerinin yine bu tür adlarla terapi merkezlerinden geldiğini biliyoruz. Sayın Müdürüm, bugünlerde Milli Eğitim'le iş birliği halinde güzel bir proje gerçekleştiriyorlar. Bu bağlamda hem Milli Eğitim Müdürümüze ,hem de Sayın Hipodrom Müdürümüze bu katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz.” şeklinde konuştu.


DIŞ ÇEKİM YAPIP DÜĞÜN ALBÜMLERİNİ SÜSLEYECEĞİ ÇOK GÜZEL ORTAM


Elazığ Hipodrom’nun görselliğinin çok güzel olduğunu, özel günleri ölümsüzleştirmek içinde en doğru mekan olacağını söyleyen Koca, “17 Nisan’da yapılacak olan Belediye Başkanlığı Koşusu’nda Elazığ Basını olarak belediye başkanımızla orada olacağız. Sayın Başkan da oraya geldiğinde hipodromun farklı güzelliklerine şehadet edeceğinden o hipodromun Elazığ'da tanıtımı ve Elazığlıların hipodromundan nasıl istifade etmeleri gerektiğinde de gerektiği konusunda da bilgi sahibi olacaklarını düşünüyorum. Çünkü orada çok güzel sosyal etkinlikler, sosyal piknik alanları ayrıca düğün derneklerde izdivaç yapan genç bireylerin zaman zaman böyle Sivrice, Hazarbaba vesaire gibi yerlere yerler arayıp dış çekim yapıyorlar. Ama hiç uzağa gitmelerine gerek yok gençlerimizin. Hipodromda çok güzel dış çekim yapıp düğün albümlerini süsleyeceği çok güzel ortamlar var. Yeni evlenecek olan gençlerimize de böyle bir ufuk çizmiş olalım. Ben sayın müdürüme Elazığ'a sunmuş olduğu katkılarından dolayı hipodroma kazandırmış olduklarından dolayı da hem bir Elazığlı Gazeteci olarak hem de Elazığlı olarak teşekkür ediyorum.” dedi

03 Nis 2024 - 14:10 - Gündem

Mahreç  Günışığı Gazetesi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Günışığı Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Günışığı Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Günışığı Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Günışığı Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.