Projeleriniz Artık İzleniyor!

DAP Bölge Kalkınma İdaresi, Elektronik Proje İzleme Sistemiyle yeni dönemde projelerin kabulü için Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından proje kabulüne ve izlenmesine ilişkin bir sistem geliştirdi.

Gerçekleştirdikleri proje İzleme Sistemi ile ilgili açıklama yapan DAP Bölge Kalkınma İdaresi şu bilgilere yer verdi:
“İdaremiz tarafından bugüne kadar Kamu kurum ve kuruluşları tarafından resmi yazı ile gönderilen proje teklifleri alınarak değerlendirilmekte ve hak kazanan kurumlar ile protokoller imzalanarak projeler hayata geçirilmektedir.


Yeni dönemde projelerin kabulü için Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından proje kabulüne ve izlemesine ilişkin olarak bir elektronik sistem hazırlanmıştır. Bu kapsamda 2025 yılı için proje teklifleri ilgili sistem üzerinden elektronik olarak DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığına iletilecektir.


“TALİMATLARA UYGUN İŞLEMLERİN YAPILMASI GEREKİYOR”


Sisteme ilişkin süreç ekte tarafınıza gönderilmiş olup ilinizde proje başvurusu yapmak isteyen kamu kurum ve kuruluşlarının söz konusu talimatlara uygun işlem yapması gerekmektedir.
Sistem üzerinden gönderilmeyen hiçbir proje değerlendirmeye alınmayacaktır.
Bu çerçevede, proje teklif döneminde herhangi bir mağduriyete sebebiyet vermemek için ilgili duyurunun ilinizde yer alan tüm kamu kurum ve kuruluşlarına bildirilmesi ve Uygulayıcı Kuruluşlar tarafından ivedilikle kullanıcı kayıtlarının EK’te belirtilen şekilde yapılması hususunda;
Gereğini rica ederim.
1- https://elis.sanayi.gov.tr/ adresinden e devlet şifresi ile giriş yapılır.
a- Uygulayıcı kuruluştaki ilgili personel ELİS üzerinden “Proje Giriş Yetkilisi” veya “Proje Onay Yetkilisi” kullanıcı talebinde bulunur.
b- Proje giriş yetkilisi kurumun talebine göre birden fazla kişi olabilir.
c- Onay yetkilisi ise Kurumun en üst amiri olacaktır. (İl Müdürlükleri için İl Müdürü, Kaymakamlıklar için Kaymakam, İlçe Müdürlükleri için İlçe Müdürü vb.)
d- Sistem üzerinden onaya gönder linki tıklanarak talep İdareye iletilir.(örnek görsel Ek-2’ de yer almaktadır.)
e- Kullanıcı oluşturma işlemleri bitirildikten sonra Uygulayıcı Kurum/kuruluş tüm personel bilgilerini üst yazı ile Ek-3 ‘de örneği verilen tabloyu ekleyerek İdareye gönderecektir.
f- İdareye talep resmi yazı gönderilmediği takdirde kullanıcı talepleri onaylanmayacaktır.
g- Resmi yazı İdareye ulaştıktan sonra talepler ve resmi yazıda yer alan kişiler karşılaştırılarak işlemler sonuçlandırılacaktır.
2- Kullanıcı talepleri onaylandıktan sonra ilan edilecek proje çağrı dönemlerinde sistem üzerinden teklifler gönderilecektir.
3- Proje teklifine ilişkin süreç Ek-4 yer alan kullanıcı kılavuzunda yer almaktadır
4- Proje çağrı süreçleri internet sitemizde, sosyal medya hesaplarımızda ilan edilecektir.
5- Destek mail adresi: [email protected]

6- İnternet web sayfası ve sosyal medya hesapları:”

14 Nis 2024 - 12:54 - Gündem

Mahreç  Özlem Özçelik


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Günışığı Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Günışığı Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Günışığı Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Günışığı Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.