Akman; AK Parti'yi Uyardı! Yapamazsanız Beyin Ölümünüz Gerçekleşecek!

31 Mart yerel seçimlerinde AK Parti’nin ciddi bir oy kaybı yaşandığını söyleyen Yeniden Refah Partisi Kurucular Kurulu Üyesi Ahmet Akman, Türkiye'nin temel problemini çözmezlerse AK Partinin önümüzdeki yıllarda ayağa kalkma şansı olmayacağına dikkat çekti.

Akman; AK Parti'yi Uyardı! Yapamazsanız Beyin Ölümünüz Gerçekleşecek!
Akman; AK Parti'yi Uyardı! Yapamazsanız Beyin Ölümünüz Gerçekleşecek!
+2
Haber albümü için resme tıklayın

Akman; AK Parti'yi Uyardı! Yapamazsanız Beyin Ölümünüz Gerçekleşecek!

Seçmenin 31Mart seçimlerinde özellikle 3 ana partiye önemli mesajlar verdiğini söyleyen Yeniden Refah Partisi Kurucular Kurulu Üyesi Ahmet Akman, AK Parti’nin seçim sonuçlarından sonra bitkisel hayatta olduğunu ülkede ki sorunları çözmezlerse 2028 yapılacak olan seçimlerde beyin ölümlerinin gerçekleşeceğini söyledi…

Yeniden Refah Partisi Kurucular Kurulu Üyesi Ahmet Akman, Günışığı - Yeni Ufuk Gazeteleri ve Elazığ Basın ve Medya Cemiyeti Başkanı Nafiz Koca'yı ziyaret etti. Akman ziyarette Günışığı Gazetesi Haber Müdürü Gülçin Turgut’a 31 Mart yerel seçim sonuçlarını değerlendirdi.

31 Mart’ta seçmenin önemli mesajlar verdiğini belirleten Akman, sonuçlara göre AK Parti’nin yerel yönetim anlayışına vatandaşın güvenmediğini Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerinde ise son şans verdiğini dile getiren Akman, CHP’ye ise  yerel yönetimlerdeki gösterecekleri performansa bakacaklarını söyledi.  Ana muhalefetlik görevini ise Yeniden Refah Partisi’ne verildiğini söyleyen Ahmet Akman; Elazığ’da neden kaybettiklerinin nedenlerini sıraladı.

Akman; AK Parti'yi Uyardı! Yapamazsanız Beyin Ölümünüz Gerçekleşecek!

SEÇMEN ÜÇ TANE MESAJ VERDİ

Yeniden Refah Partisi Kurucular Kurulu Üyesi Ahmet Akman, 31 Mart seçimlerinde seçmenin 3 tane ana partiye mesaj vermiş olduğunu söyleyerek, “Cumhuriyet Halk Partisi, AK Parti, üçüncüsü de Yeniden Refah Partisi’ne mesaj verdi.” dedi

BİRİNCİ MESAJ CHP’YE

Birinci mesajın  Cumhuriyet Halk Partisi'ne olduğunu dile getiren Ahmet Akman, “Birinci mesaj; yerel yönetimde Cumhuriyet Halk Partisi’ne… Yerel yönetimlerdeki göstereceğiniz performans, yapacağınız icraatlar, halkın inancına ve tarihine göstereceğiniz saygı, oranında gelecek seçimlerde hem yerel seçim açısından hem de genel seçim açısından sizleri değerlendireceğim. Bu bir açık mesaj.” dedi.

İKİNCİ MESAJ AK PARTİYE

İkinci mesajın AK Parti’ye olduğunu söyleyen Yeniden Refah Partisi Kurucular Kurulu Üyesi Akman, seçmenin artık AK Parti'nin yerel yönetim anlayışına güvenmediğini kaydederek, “AK Parti'nin yerel yönetim anlayışına güvenmiyorum. Yerel problemleri çözebileceğine artık kanaat de getirmiyorum. Yerel yönetimde yapmış olduğunuz tüm usulsüzlükler, tüm adam kayırmalara, yerel imkânların yağmalandığından dolayı ben artık sizin siyasetinize ve kadronuza güvenmiyorum. Yerel yönetim iktidarlığını alıyorum Cumhuriyet Halk Partisi'ne devrediyorum.” şeklinde konuştu.

SON KEZ SİZE BİR İMKÂN TANIYORUM

Cumhurbaşkanlığı seçiminde seçmenin Ak Parti’ye son defa şans verdiğini belirten Akman; “Mayıs'taki Cumhurbaşkanı seçiminde ve meclis seçiminde size iktidarlığı vermiştim. İktidarlığa devam etmesini istiyorum. Ama Gözüm, kulağım, sizde. Her ne kadar size çok güvenmesen bile son kez size bir imkân tanıyorum.” ifadelerini kullandı. 

BİTKİSEL BİR HAYATTASINIZ

AK Partinin Türkiye'nin temel problemlerini çözmezse, gelecek seçimlerde kaybedeceğine  dikkat çeken Akman, “Eğer siz Türkiye'nin temel problemini çözerseniz. Yerel yönetimlerde de yardımcı olursanız. Gelecekte olumlu değerlendirme ihtimali var. Ama yapamazsanız bir dahaki seçimde siz zevaliniz bitmiştir. Yani şu anda siz bitkisel bir hayattasınız. Bunlar yapamazsanız beyin ölümünüz gerçekleşmiş olacaktır. Bir daha ayağa kalkma şansınız yok.” dedi.

ÜÇÜNCÜ BÜYÜK MESAJ YRP’YE

Üçüncü mesajında Yeniden Refah Partisi’ne olduğunu söyleyen Akman, “En büyük mesaj Yeniden Refah Partisi ve bizlere. Şunu diyor: Ben her ne kadar Cumhuriyet Halk Partisi'ne yerel iktidarı vermiş olsam da,  AK Parti'ye iktidarı vermiş olsam da her ikisine de çok güvenmiyorum. Hem Cumhuriyet Halk Partisi'nin geçmiş siyaset anlayışına, AK Parti'nin son 20 yıl içerisindeki siyaset anlayışına da güvenmiyorum.” diye konuştu.

SEÇMEN ANA MUHALEFET GÖREVİNİ YRP’YE VERDİ

Seçim sonuçlarında seçmenin Yeniden Refah Partisi'ne ana muhalefet görevini verdiğini kaydeden Akman, “Yeniden Refah Partisi'ne, Yerel İktidarda Cumhuriyet Halk Partisi'ne, Merkez Hükümeti de AK Parti'ye denetim görevini verdim mesajı verdi. Şayet siz bu görevinizi yerine getirirseniz,  Yerel Yönetimlerde Cumhuriyet Halk Partisi'ni kontrol ederseniz, merkezde AK Parti'yi kontrol ederseniz ve toplumsal talep ve istekleri gündeme getirirseniz ve bunu organize ederseniz önümüzdeki seçim Yeniden Refah Partisi Türkiye'de ki tek parti olacaktır.” dedi.

ELAZIĞ EN GÜÇLÜ OLDUĞUMUZ İLLERDEN BİRİ

Elazığ’da neden kaybettiklerini ikinci parti olduklarını anlatan Akman, “Elazığ en güçlü olduğumuz illerden biri. Elazığ'da Belediye Başkanlığını kazanıp birinci parti olma hedefimiz vardı. Ama maalesef olmadı. Şunu kabul etmemiz gerekiyor. Teşkilatımızın genel merkezimizin hedeflerine ve biz kurucuların hedeflerine uygun bir çalışma sistematiği olmadığı için ve ekip çalışmasında uygun bir yapı olmadığı için maalesef biz burada seçimi kaybetmiş olduk ve ikinci parti olduk.” şeklinde konuştu.

BİZİM TEŞKİLATIMIZ VE ADAYIMIZ GEREKLİ PERFORMANSI GÖSTERMEDİ

31 Mart seçimlerinde Elazığ’da Yeniden Refah Partisi'nin gerekli performansı göstermediğini kaydeden Ahmet Akman, “Yeniden Refah Partisi olarak  13-15 Şubat'ta yapılan tüm anket çalışmalarımızda bizim oyumuz % 17.75'ti. Adayımız Faruk Septioğlu’ndan bağımsız olarak bizim partimizin oyu % 17.75'ti. Bu rakamda şunu gösteriyor, bizim teşkilatımız ve adayımız gerekli performansı göstermediği için biz de yüzde 20’lerde kalmış olduk. Bu partimiz açısından bir hayal kırıklığı oldu.” dedi.

ÖNÜMÜZDEKİ SEÇİMDE BİRİNCİ PARTİ OLMAYI HEDEFLİYORUZ

İl teşkilatından ki değişiklikle önümüzdeki dönem birinci parti olabileceklerini söyleyen Akman, “Önümüzdeki seçimlerde hem teşkilatlanmamızdaki yenilenme ile hem de nitelikli kadrolar ile birinci parti olmayı hedefliyoruz.  Özellikle Yeniden Refah Partisi'nin toplumsal ana muhalefet görevini yerine getirirse, 2028’de birinci parti olacağımıza şüphe bulmamaktadır.” İfadelerini kullandı.

Akman; AK Parti'yi Uyardı! Yapamazsanız Beyin Ölümünüz Gerçekleşecek!

NAFİZ BEY'E VE EKİBİNE   TEŞEKKÜR EDİYORUM

Ayrıca Günışığı Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Nafiz Koca ve Gazete çalışanlarının Elazığ basınında önemli bir yere sahip olduğunu söyleyen Akman, “Özellikle ben Yeniden Refah Partisi  Kurucu Üyesi olarak, Ahmet Akman olarak, Nafiz Bey'e ve Günışığı Gazetesi’ne  teşekkür ediyorum. Dönem dönem Elazığ'daki gelişmeler, Türkiye'deki siyaset anlayışı ile ilgili görüşlerine başvuruyorum. Bu konuda da kendileri görüşlerini söylemekten imtina etmiyor ve bizler için de bir rota belirlemede bir faktör oluyor. O nedenle ben hem Nafiz Bey'e hem Elazığ'ın güzide basın kuruluşu Günışığı temsilcilerine gerçekten müteşekkirim.” dedi.

AMAÇ ELAZIĞ'IN KALKINMASI

Amaçlarının Elazığ’ın tüm ilçelerinde örnek olacak kalkınma hamlesini başlatmak olduğunu belirten Akman,  “Biz her seçim konuşmamda şunu söylüyoruz.  Sivrice, Palu, Ağın, Karakoçan, Kovancılar, ilçelerimiz aya kalkınca Elazığ ayağa kalkacak, Elazığ ayağa kalkınca Türkiye'ye ayağa kalkacak, Türkiye'ye ayağa kalkınca Ümmet ayağa kalkacak ve hep beraber göreceğiz inşallah.” şeklinde konuştu.

Akman; AK Parti'yi Uyardı! Yapamazsanız Beyin Ölümünüz Gerçekleşecek!

KOCA: YENİDEN REFAH PARTİSİ CİDDİ BİR İVME KAZANDI

31 Mart seçimlerinde Yeniden Refah Partisi’nin Elazığ’da ciddi bir ivme kazandığını belirten Günışığı Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Nafiz Koca ise, “Seçim değerlendirmeleriniz hakikaten bizim için kıymetli Sayın Başkanım. Yeniden Refah Partisi bu seçimde ciddi bir ivme kazandı. Önemli olan kazandığı bu ivmeyi geleceğin seçim sonuçlarına endekslemek.” dedi.

PARTİ İÇERİSİNDE AK SAÇLILARA İHTİYACINIZ VAR

Nafiz Koca; Yeniden Refah Partisi’nin yerelde ve genelde ciddi bir yapılanmaya ihtiyacı olduğuna dikkat çekerek, “Bu bağlamda da yerelde ve genelde ciddi bir yapılanmaya ihtiyacımızın olduğunu düşünüyorum. Hünkar Mahfili olarak yola çıktınız. Elazığ'da ciddi bir yapılanmaya ihtiyacınız var. Genelde de parti içerisinde Ak Saçlılara ihtiyacınız var. Bu yapılandırma sonucunda Yeniden Refah Partisinin gelecek vaat edeceğine inanıyorum. Ben yerel seçimlerde elde etmiş olduğunuz bu başarıdan dolayı kutluyorum. Bundan sonraki süreçte de siyasi gidişatınızda da başarılar diliyorum.” şeklinde konuştu.

HABER: GÜLÇİN TURGUT/ GÜNIŞIĞI GAZETESİ 

15 Nis 2024 - 15:16 - Gündem

Mahreç  Günışığı Gazetesi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Günışığı Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Günışığı Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Günışığı Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Günışığı Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.