İL ÖZEL İDARE VE BASKETBOL HEYACANI !

Yaklaşık 30 yıldır basketbol camiasındayım ve beni yakından tanıyanlar kamu görevimiz ve iletişimci yönümüzün yanında, klasman basketbol hakemi olduğumuzu da yakından bilirler.

Son yıllarda Elazığ İl Özel İdaresi Basketbol takımı şehre ayrı bir hava kattı. 

Sporverler ailece gelip maç izliyor büyük heyacana ortak oluyorlar.

Basketbol Erkekler kategorisinde geçmişte  Doğu Anadolu Bölgesinde 2.lige Elazığ Belediyespor’la yükselen ilk şehir olan ve önemli bir başarıya imza atan Elazığ, şimdi bu basketbol heyacanını bayanlar kategorisinde İl Özel İdaresi takımıyla yaşatıyor.

TKBL ( Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi ) yarı final ilk maçını Pazartesi kendi saha ve salonunda nerdeyse tamamen dolu bir seyirci karşısında Urla ile oynayan temsilcimiz kötü başladığı, kötü devam edip kötü bir ilk devre oynadığı maçta muhteşem bir üçüncü çeyrek oynayarak rakibine bu dakikalarda 23-5 üstünlük sağladı ve 14 sayı geriden geldiği maça önce ortak oldu, ardından da seyircisininde harika desteğiyle dördüncü çeyrekte ki mücadelesiyle sahadan 67-61 galip ayrıldı.

Çarşamba günü ikinci maç yine Elazığ’da oynanacak ve muhteşem bir karşılaşma daha izleyeceğimizi düşünüyorum.

Haydi kızlar size şampiyonluk yakışır.
Yolun açık olsun Elazığ İl Özel İdaresi...

YORUM EKLE
YORUMLAR
Muhammet semih kalkanci
Muhammet semih kalkanci - 4 hafta Önce

Elazığı öncelikle kadın basketbolunu kabul ettiği ve desteklediği için sonrasındaysa belediyeye teessüf ediyorum camiada marka olma şansını yitirdiği için sizleride kutluyorum basarilarinizin daim ve yüksek olmasını diliyorum