Sivrice'de Paraşüt Şenliği

Elazığ’ın Sivrice ilçesinde 1. Geleneksel Bisiklet Yarışı ve Yamaç Paraşütü Şenliği düzenlendi.

BÖLGESEL 15.06.2014, 18:49 15.06.2014, 18:49
6820
Sivrice'de Paraşüt Şenliği

 Vedat YETİK- Sevda DEMİR

Elazığ’ın Sivrice ilçesinde 1. Geleneksel Bisiklet Yarışı ve Yamaç Paraşütü Şenliği düzenlendi.

Sivrice Belediyesi ve Genç Elazığlılar Derneğince organize edilen programda yurdun çeşitli şehirlerinden gelen 36 bisiklet yarışçısı 56 km’lik Hazar Gölü parkurunda pedal çevirerek kıyasıya yarıştı. Bisiklet yarışında Gaziantep’ten gelen yarışmacılar Abdulsamet Tatlı ve Mustafa Şahan yarışı birincilikle tamamladı.

Program kapsamında ayrıca Hazarbaba Dağında yamaç paraşütü heyecanı vardı. Çeşitli şehirlerden Sivrice İlçesine gelen 25 profesyonel paraşüt pilotu yaklaşık 780 metreden uçarak şenliğe büyük renk kattı.

“İLÇEMİZE BİR TURİZM DEĞERİ DAHA KAZANDIRDIK”

Programda konuşan Sivrice Kaymakamı Sultan Doğru, Elazığ’ın bir tarih, kültür ve turizm memleketi olduğunu, Elazığ’ın turizm ayağını da Sivrice oluşturduğunu belirterek, “Bizim her yıl yaptığımız geleneksel uluslararası su sporları şenliği, dağ doğa yürüyüşünde, su sporları, yürüyüş sporları yapılmakta. Aynı zamanda kayak etkinlikleri de yapılmakta. Bugün burada değerli belediye başkanımız ve genç Elazığlılar dernek başkanımız sayesinde bundan sonra artık geleneksel olarak yamaç paraşütü ve bisiklet şenliği de ilçemize kazandırılmış bulunmakta.” dedi."