SİYONİST VE İŞBİRLİKÇİLERİNİN KURDUKLARI OYUNUN ANA HEDEFİ TÜRKİYE VE TÜRK MİLLETİ

İnsanın,

Gerçek insanın,

Hangi dinden olursa olsun gerçek manada inanmış insanın,

Özellikle de son din İslam’ın ana temsilcisi, yani asırlar öncesi bayraktarlığını yapmış ve

halen yapmakta olan aziz bir milletin mensubu insanın,

İnsan gibi insanın olmadığı yerde;

Zulüm vardır.

Vahşet vardır,

Canilik ve kan emicilik vardır.

Tüm bunların olmasını sağlayan ve vesile olan insansızlık ve insanın ana mayası sevgisizlik vardır ki yine ana temel esas inanmamışlık vardır günümüzde yaşadığımız insani noktada ki tüm olumsuzlukların ana kaynağı olan  İsrail’in insanlıktan yoksun oluşu gibi…

Evet;          

Zaman zaman söyler dururuz insan olmak sadece ve sadece fiziki olarak değil ruhen insan olmaktır. Önemli olan da ruhen insan olmaktır zaten.

Bunun yanında insan olmaktan maksat kendini bilmek ve insanca yaşamaktır, günümüz zalimleri ve zalimlikleri ile çoluk çocuk ve yaşlı genç demeden soykırım yaşamışlığını unutup soykırım yapan vahşi ve cani, katil İsrail gibi olmamaktır.

Bu yıl ki Ekim Ayı güz aylarından oluşuyla sadece yaprakların dökülmesini sağlayan değil, tenlerin, yani canlarında zalimlerin zulmüyle gadre uğrayıp birer birer dökülüşünü sağlayan ay oldu.

7 Ekim 2023 tarihinde Hamas’ın İsrail’e, dünyada olmasa da kendi bölgesinde istihbarat alanında bir numara olan İsrail’e,

Vahşiliği ve caniliği tartışılmaz İsrail’e yönelik başlattığı saldırı bölgede başlayacağı belli olan büyük bir savaşın kıvılcımını ateşlemiş oldu.

Hamas tarafından başlatılan bu kıvılcımı bir yerde fırsat bilen ve bu fırsatı kollayan İsrail var gücüyle bu kıvılcımı büyük bir ateşe çevirerek büyük bir harekete başlayıp yıllar önce uyguladığı zulmün daha büyüğünü, hatta soykırıma yönelik bir vahşeti, günlerden öte yıllar önce planladığı insanlık dışı vahşetini başlatıp bölgeyi ateş alanına çevirmeye başladı.

Kabul görür veya görmez bilmeyiz ama biz kendimizce bu işte öyle veya böyle bir anlaşma olduğunu düşünüyoruz. Bu anlaşmanın ana temel esasının da  Türkiye üzerinde oynanmak istenen bir oyun sahneye konulup Türkiye’nin bir girdaba sokularak sahneleşmesi olduğudur.

Malum olduğu üzere 2023 yılı Türkiye’nin 100. yılı. Yani Cumhuriyetin kuruluşu ve bu kuruluş esnasında dayatılan bir takım olumsuz kararların bitip son bulma ve nihayetinde Türkiye’nin gerçek bağımsızlığını elde etme 100. yılı olması hasebiyle kurdukları oyunun devamı adına Türkiye’nin kendilerine bağımlı kalmasını sağlamaktır.

Bu düşüncenin gerçekleşmesinin sağlanması için oldum olası işi gücü Müslümanlara zulm eden İsrail ve kardeşi Abd ve diğer taraftan yıllarca yaşamış oldukları zulümden bitkin düşen bölgenin bazı Müslümanları tahrik edilerek bugün yaşanan zulmün ateşi yaktırılarak başlatmış olundu.

Yine kabul görür mü veya görmez mi bilmeyiz ama Türkiye üzerinde oynanan oyunda Müslüman cephesinde İran’ın da payının olduğunu düşünüyoruz. Anlayacağınız Türkiye; hem Siyonist hem Hıristiyan ve hem de dost gibi görünen sözümüz onlara Müslümanlarca bir oyunun içine çekilmek istenmekte.

Çünkü;

Türkiye ve tüm unsurlarıyla bir bütün olup asırlar öncesinden günümüze kadar İslam’ın bayraktarlığını yapan Aziz Türk Milleti her geçen gün hem teknoloji hem ekonomi ve hem de diğer alanlarda ilerleme kaydedip asli görevini ifaya devam ederek İslam’ın varlığını korumaya ve Müslümanların hamisi olmaya devam etmesi yanında her alanda lider ülke konumuna geçmesidir.

İşte bu sebeptendir ki bu oyunlar Türkiye’nin ilerlemesini ve Türk Milletinin lider konumda olmasını engellemek için oynanmakta ve oyunun asıl amacı da bu.    

Yukarıda ifadeye çalıştığımız üzere İngiltere ve yavruları Abd ile İsrail’in kurdukları oyun içinde oyunun ana hedefi Türkiye.

Bölgemizde oynanan tüm oyun ve yakılan ateşin ana gaye ve temeli Türkiye ve Aziz Türk Milleti’dir.

Türk Milletini tahrik edip bir girdaba sokulmak istenmesinin ana gayesi İslam’ın bayraktarlığını yapmaması ve İslam’ın, dolayısıyla Müslümanların yeryüzünde yok olmasıdır. Dinleri ayrı da olsa hedefleri bir ve aynı olup ortak noktaları haçlı olan Siyonist ve Hıristiyan toplumu ve onlara uşaklık eden Müslüman geçinen Müslümancıklar ve içimizde ki hainlerin amaçları bu. Türkiye ve Türk Milleti’nin yukarıda ifade ettiğimiz üzere ana babaları İngiltere, yavruları Abd ve İsrail ile içimizde olanların dışında dışarıda olup ta dost görünen uşakları bazı Müslümancıklarca bir girdaba sokulmak istendiği bir gerçek.

Hani demişler ya! ‘’Yanlış hesap Bağdat’tan döner’’ diye. Bu ve gibi oyunları kurup büyük bir zulmü Müslümanlara yaşatan zalimler bilmezler ki Aziz Türk Milleti aklıselimdir. Tümüyle olmasa da çoğunluğu insandır hem de gerçek insan. Yine çoğunluğu Müslüman’dır hem de gerçek Müslüman. O nedenle olur olmaz tahriklere gelip insanı, insanlığı tehlikeye atmaz atanların oyunlarına gelip İslam’a ve dolayısıyla Müslümanlara zarar vermez, verenlere karşı dik duruşunu sürdürür.

Bunu bugün yanan ateşin, işlenen mezalim ve soykırımın kıvılcımının atıldığı ilk gün itidal çağrısında bulunup arabuluculuk görevine soyunan Aziz Türk Milleti’nin Cumhurbaşkanı Sn. R. Tayyip Erdoğan ve Cumhur İttifakı ortaklarından Sn. Devlet Bahçeli Bey’lerin sergiledikleri tavır ve bulundukları girişimlerinde görmekteyiz.

Allah; insana, insanlığa ve dolayısıyla Müslümanlara zulm edenleri ve zulm edenlere çanak tutanları, oyun içinde oyun kurup ülkemizi girdaba sokmak isteyenleri Kahhar bi ismi sıfatıyla kahretsin. Bunları şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz.

Bu ateşte, can alıcı ve tarihe büyük bir mezalim olarak kaydedilen bu ateşte hayatlarını kaybedenlere rahmet, yaralılara acil şifalar dilerken Müslüman’ım diyenleri zalimin ürettiği ürünleri acil olmadıkça tüketmemeye, tüketme noktasında boykot etmeye davet ediyor, seferberlik başlatmalarını istirham ediyoruz.

Allah büyük,

Bilen O,

Gören O,

İşleri rayına koyacak olan da yine O.

Ama tedbir ve mücadele şart olduğu gibi kaçınılmazdır.

                               

AYETLER

*Senden önce de hiçbir insana ölümsüzlük vermedik. Şimdi sen ölürsen, onlar ebedî mi kalacaklar? Enbiya:34

*Her can ölümü tadacaktır. Denemek için sizi kötü ve iyi durumlarla imtihan ederiz. Sonunda bize geleceksiniz. Enbiya 35

*İnkâr edenler seni gördükleri zaman, -Rahman’ın kitabını inkâr edenlerin ta kendileri olarak- “İlâhlarınızı diline dolayan bu mu?” diye mutlaka seninle alay ederler. Enbiya: 36

*İnsan, aceleci olarak yaratılmıştır. Size âyetlerimi göstereceğim; benden acele istemeyin. Enbiya: 37

*“Eğer doğru söylüyorsanız, bu tehdit ne zaman gerçekleşecek?” diye soruyorlar. Enbiya:38

*İnkâr edenler, yüzlerinden ve sırtlarından ateşi savamayacakları, kendilerine yardım da edilmeyeceği zamanı bilselerdi (böyle acele etmezlerdi)! Enbiya: 39

*Bilâkis onlara kıyamet ansızın gelecek ve onları şaşkına çevirecek. Artık ne onu geri çevirebilecekler ne de kendilerine süre verilecektir! Enbiya: 40

*Kuşkusuz, senden önceki peygamberlerle de alay edilmişti; ama sonunda o alay konusu ettikleri şey onlarla alay edenlerin tepelerine biniverdi. Enbiya: 41

*De ki: “Azap etmek istediğinde gece gündüz rahmana karşı sizi kim koruyabilir?” Yine de onlar rablerini hatırlamaya yanaşmıyorlar. Enbiya: 42

*Yoksa kendilerini bize karşı savunacak birtakım ilâhları mı var? Onlar ne kendilerini koruyabilirler ne de tarafımızdan destek görürler. Enbiya: 43

*Oysa biz onları da atalarını da nimetlerimizden faydalandırdık. Hatta bu, ömürleri boyunca sürüp gitti. Şimdi bizim yeryüzünü etrafından nasıl eksiltip durduğumuzu görmüyorlar mı? Şu halde üstün gelen onlar mı? Enbiya: 44

*De ki: Ben sizi ancak vahiy ile uyarıyorum. Fakat vicdanı sağır olanlar, uyarılsalar da bu çağrıyı duymazlar. Enbiya: 45

 

           ADAM VAR

Adam var cihanı tir tir titretir

Adam var yalınız kalmaya korkar

Adam var hem ilim-irfan öğretir

Adam var kalemi almaya korkar

     Adam var çirkefe gider bulaşır

     Adam var gönlünde güzellik taşır

     Adam var kovarsın, zorla sırnaşır

     Adam var beklersin gelmeye korkar

Adam var hep güçlü yanında durur

Adam var makama zorla oturur

Adam var devletten lop lop götürür

Adam var iğneyi çalmaya korkar

     Adam var tüm cihan yıkılsa aymaz

     Adam var sözünün eridir caymaz

     Adam var dünyayı yese de doymaz

     Adam var ekmeği bölmeye korkar

Adam var görünce gıpta edersin

Adam var yanından kaçıp gidersin

Adam var acaba adam mı dersin

Adam var bir insan olmaya korkar

     Adam var harabe eder yeniyi

     Adam var zehreder ayı, seneyi

     Adam var köşk eder yıkık haneyi

     Adam var karpuzu dilmeye korkar

Adam var zor demez dağı kucaklar

Adam var içinde ne sırlar saklar

Adam var Azrail’ ayakta bekler

Adam var yatakta ölmeye korkar

Vedat Yılmaz/ Elazığ        

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Dursun Aksoy - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Günışığı Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Günışığı Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Günışığı Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Günışığı Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.