BİR İLDEK KONSEYİ TOPLANTISI DAHA BAŞARI İLE TAMAMLANDI

31. İLDEK Konseyi Toplantısı 19-21 Ekim 2023 tarihleri arasında Munzur Üniversitesinde çok başarılı bir şekilde tamamlandı. İLDEK Konseyi toplantılarına ilk defa bu kadar üst düzey bürokrat katıldı. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, RTÜK, RATEM, İLAD, YÖKAK, il protokolü, iletişim fakültesi dekanları, rektörler, Kültür Bakanlığı, Yargıtay, Tunceli Cumhuriyet Başsavcılığı, Valilik ve burada daha isimlerini sayamayacağım kadar farklı kurum ve kuruluş temsilcileri hep bir araya geldik.

Munzur Üniversitesi bu organizasyon için gerekli tüm süreci çok başarılı bir biçimde maddi ve manevi destekledi. Doğal güzellikleri ile ünlü Tunceli ilinde Munzur üniversitemiz bünyesinde çok değerli hocalarımız ile bir arada olmanın mutluluğunu yaşadık.

Munzur Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kenan Peker ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Taner Şengün, 31. İLDEK Konseyi toplantısına muhteşem bir ev sahipliği örneği sergilediler. Munzur Üniversitesinin Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nuran Cıkcıkoğlu Yıldırım, Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erdal Açıkses ve Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Aslıhan Açıkses, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Aksoy, Rektör Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Zülkif Yalçın, İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Kemal Deniz, Fakülte Sekreteri Yunus Başarır, iletişim fakültesi öğrencileri, bizleri hiç yalnız bırakmayan Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Demet Demiralp, Dr. Öğr. Üyesi Serkan Gündoğdu ve diğer personel ile bir arada olmak çok güzeldi. Önceden planlanmış bir toplantı nedeniyle Endonezya’da bulunması gereken Rektör Prof. Dr. Kenan Peker Hocamızın değerli eşleri Dr. Öğr. Üyesi Esra Peker hocamız da toplantı süresinde hiç yanımızdan ayrılmadı ve bizlere destek sağladı.

Maltepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Edibe Sözen hocam, İLDEK’e destek vermek için çok yoğun programına rağmen ve iki defa biletini değiştirmek zorunda kalarak aramıza katılmasının bendeki motivasyonunu kelime ve cümlelerle tarif etmem mümkün değil. Allah herkese Edibe hocam gibi elemanlarını desteklemek için her türlü fedakarlığı yapan rektörler nasip eder inşallah.

YÖKAK Başkanı Değerli hocam Prof. Dr. Ümit Kocabıçak, çok yoğun işleri olmasına rağmen, İLDEK’e olan desteğini göstermek ve dekanlarımıza akreditasyon konusunda bilgilendirme yapmak için aramıza katılması, dekanlarımızın akreditasyon sürecine büyük motivasyon sağladığına eminim. İyi ki varsınız değerli hocam.

İLAD başkanı Prof. Dr. Aysel Aziz hocamız, zaten hem paydaşımız hem de hocalarımızın hocası ve İLDEK Konseyinin göz bebeği. Bu toplantılarımıza bizzat katılmak için her türlü fedakarlığı yapan rol model bir insan.

İLAD Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Nalan Büker hocamız da akreditasyon bilgilendirme çalışmalarını Prof. Dr. Aysel Aziz hocamızla ile yürüterek, bizlere destek verdi.

Gene çok önemli bir paydaşımız olan RTÜK, iki RTÜK Üyesi ile (Orhan Karadaş ve Nurullah Öztürk) bize destek olduklarını göstermek için yoğun işlerini bir kenara bırakıp toplantımıza katıldılar. Her türlü iş birliğine hazır olduklarının üzerini çizdiler. Aramızdaki bir protokole işlerlik kazandırmak için bizi motive ettiler.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Erzincan Bölge Müdürü Metehan Akkaya aramızda idi.  Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından Nur Özkan Erbay, Doğukan Türkmenoğlu, Mehmet Birgül, Doğahan Giritlioğlu, Selin Tavazar da çalışmalarımıza katkı sağladılar.

RATEM ile ilişkilerimiz çok daha ilerledi ve paydaşlarımız arasında yer alan RATEM, 19 Ekim akşamı yemeğine de sponsor oldu. RATEM Başkanı Aydın Şerbetlioğlu ve Yönetim Kurulu Üyesi Yusuf Gürsoy her zamanki gibi İLDEK Konseyinin bu toplantısında da bizi yalnız bırakmadılar. RATEM’in düzenlediği panele Yönetim Kurulu Üyesi Zafer Beyaz, TV100 Program Yapımcısı Kübra Par, Kültür Turizm Bakanı Uzmanı Serpil Yıldırım, Yargıtay 7. Ceza dairesi Üyesi Erdoğan İshakoğlu ve Munzur Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Kemal Deniz panelist olarak destek verdiler.

Pertek Belediye Başkanı Sayın Ruhan Alan, misafirlerimize bir tekne tahsis ederek Keban Barajı üzerinde tur atılmasını sağladı. Doğu insanının temel karakterinden biri olan misafirperverliğini göstermek için tüm imkanlarını seferber etti. Gezi sürecince bizlerle birlikte oldu.

İLDEK Konsey toplantılarında alınan kararlar, öneri mahiyetinde tüm paydaşlara gönderilmekte ve ildek.org sayfamızda yayınlanmaktadır. Bu toplantı ile İLDEK Yürütme Kurulunun asıl ve yedek üyeleri de aşağıdaki şekilde belirlendi.

Prof. Dr. Ümit Arklan, Süleyman Demirel Üniversitesi, İletişim Fakültesi Dekanı, Konsey Başkanı

Prof. Dr. Asaf Varol, Maltepe Üniversitesi, İLDEK Yürütme Kurulu Daimî Üyesi

Prof. Dr. Ali Soylu, Pamukkale Üniversitesi, İletişim Fakültesi Dekanı

Prof. Dr. Emre Tandırlı, Abant İzzet Baysal Üniversitesi, İletişim Fakültesi Dekanı

Prof. Dr. Gül Rengin Küçükerdoğan, Hasan Kalyoncu Üniversitesi, İletişim Fakültesi Dekanı

Prof. Dr. Muzaffer Sümbül, Çukurova Üniversitesi, İletişim Fakültesi Dekanı

 

Yedek Üyeliklere ise;

Prof. Dr. Elif Asude Tunca, Lefke Avrupa Üniversitesi, İletişim Fakültesi Dekanı

Prof. Dr. Mustafa Gülmez, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi, İletişim Fakültesi Dekanı

Prof Dr. Safiye Kırlar, İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi, İletişim Fakültesi Dekanı

 

seçildiler.

Kuruculuğunu İLDEK Konseyinin yaptığı CİDA (Communication in Digital Age Symposium) Sempozyumunun dördüncü etkinliğinin 2024 yılı Ekim ayı içerisinde Kastamonu İletişim Fakültesi ev sahipliğinde Başkent Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi iletişim Fakültelerinin desteği ile Kastamonu’da yapılmasına karar verildi. 

İLDEK Konseyi toplantıları her yıl daha da güçlenmekte ve iletişim eğitimi ile ilgili ülkemizdeki süreçlere katkılar sağlamaktadır. Uluslararası bir konsey olma yolunda önemli adımları atmaya başladık bile. Bizi izlemeye lütfen devam ediniz.

 

   

 

 

     

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Asaf Varol - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Günışığı Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Günışığı Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Günışığı Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Günışığı Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.