HERKES PAYINA DÜŞENİ ALMALIDIR

İsrail’in soy kırımına karşı Gazze’nin şanlı direnişinde, insanlık için büyük dersler ve ibretler vardır. Herkes bundan payına düşeni alır/almalıdır. Âcizane bir kısmına işaret etmek istiyorum.

Öncelikle İsrail’in, “soykırıma uğradık, biz mağdur ve masum bir milletiz” yutturmacası artık dünya kamuoyu nezdinde çöktü. Yerini, İsrail’in soykırımcılığı, ekini ve nesli ifsadı, vahşiliği ve barbarlığı aldı. İnsanlık, İsrail’in, Amerika’nın ve Siyonist destekçi liderlerin vahşi yüzünü ilk defa bu kadar yakından gördü. Bu nedenle vicdanlı her insan isyan etti.

İzzeddin Kassam mücahitleri, verdikleri şanlı cihadın karşılığını, ister şehit, isterse gazi olsun ama tam alacakları muhakkaktır. Bu, Allah’ın vaadidir. Onlar Ümmete imanın şuurunu, cihadın önemini ve onsuz ne izzetin ve ne de hürriyetin olacağını öğrettiler. Onlar, İsrail’in yenilmez efsanesini yerle yeksan ettiler. Üstelik Siyonistlerin en korkak millet olduğunu da tüm dünyaya gösterdiler.

Gazzeli ve Filistinli siviller de İsrail’in zulüm, baskı, katliam ve soykırımına, tarihin şahit olduğu en vahşi saldırıya karşı sabır ve cesaretle direnmelerinin, Allah’a olan tevekküllerinin karşılığını elbette alacaklardır. Çünkü onlar, Şüphesiz Allah, mü’minlerden canlarını ve mallarını, kendilerine vereceği cennet karşılığında satın almıştır” (Tevbe: 111) buyurularak müjdelenmişlerdir.

Dünya kamuoyu, Gazzeli ve Filistinlilerin, bu katliam ve soykırıma, yıkılan evlerine, kaybettikleri canlara, açlık, kıtlık ve susuzluğa rağmen onurlu dik duruşlarından ve “Biz şüphesiz (her şeyimizle) Allah’a aidiz ve şüphesiz O’na döneceğiz” demelerinden, sahip oldukları bu güçlü imandan ders çıkarmalıdır. Nitekim etkilenip İslam’ı ve bu yüce imanı araştıranların çoğaldığını görmekteyiz.

Ümmet de Gazzeli kardeşlerimizin imanından, tevekkülünden, direnişinden, düşmana boyun eğmeyişinden, cihada sarılışından, canını, sevdiklerini ve malını feda edişinden ama ne dininden ne vatanından ve izzetinden taviz vermeyişinden ders çıkarmalıdır. Fakat onlara gerekli yardımı yapmadığından da utanmalı ve Hesap Günü, nasıl vereceğini şimdiden düşünmelidir.

Yine Ümmet, gerek teknoloji ve gerekse savunma sanayiinde üstünlüğü düşmana kaptırdığını, önce kendisine, sonra da yöneticilerine sormalıdır. Ayrıca hala emperyalistlerin demode silahlarına tonca para veren liderlerinden bugün hesap sormayacaksa, ne zaman soracak? Zira Ümmet bugüne kadar gerçek bir sorgulama yapmadı.

Gerçekten acınacak durumdayız. Bir boykotu bile beceremedik. İnanın dünya kamuoyu bu konuda bizden çok daha hassas. Vicdanlı insanlar marketlere ellerinde İsrail ve Siyonist malları listesiyle giriyorlar ki, yanlışlıkla onların ürünlerden bir şey alıp da terörist İsrail’in katliamına ortak olmasınlar. Protestoları ise daha kalabalık ve daha ses getiriyor.

İsrail’in bu katliam, soykırım ve tarihin en vahşi saldırısına ses çıkarmayan, hava sahasını bile İsrail’in sivil uçuşlarına kapatmayan, ellerindeki en önemli silah olan petrol ambargosunu uygulamayan liderler de, bu korkak ve şerefsiz tavırlarının hesabını, önce tarih önünde, sonra da Mutlak Hâkim’in huzurunda nasıl vereceğini bugünden düşünsünler.

Terörist İsrail’in bu kadar bebe, çocuk ve masum insanı katlederek soykırım yapmasının, Allah’ın gayretine dokunduğu muhakkak olup Allah Teâlâ’nın bunda, bizce bilinmeyen çok büyük bir planı olduğuna imanım tamdır.

Ancak bizim gayret göstermemiz lazım. Çünkü pahalı şey ucuz metala alınamaz, kıymetli şey ister.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Resul Şahin - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Günışığı Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Günışığı Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Günışığı Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Günışığı Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.Anket İstikrar Değişim Hizmet Elazığlılar Siz seçime nasıl gideceksiniz?
Tüm anketler