Cumhuriyet Mahallesi'nde su sıkıntısı

Elazığ’ın Cumhuriyet Mahallesi’nde uzun süreli kesilen sular vatandaşı isyan ettirdi. İçecek ve kullanacak su olmadığını belirten mahalle sakinleri yıllardır yaşanan soruna çözüm bulunmasını istiyor.

Cumhuriyet Mahallesi'nde su sıkıntısı

Elazığ Cumhuriyet Mahallesi sakinleri özellikle yaz aylarında uzun süreli kesilen sulardan şikayetçi. Yaz aylarında kullanacak su bulamayan mahalle sakinleri isyan etti.
Elazığ’ın Cumhuriyet Mahallesi’nde su deposunun yetersiz olması gerekçesi ile sular uzun süreli olarak kesiliyor. Bazen hiç gelmeyen sular, bazen kısa süreli açılarak tekrar kesiliyor.
Gazetemize şikayetlerde bulunan vatandaşlar, içecek ve kullanacak su olmadığını belirterek konuya çözüm bulunmasını istediler.
Yaz aylarında suya daha çok ihtiyaç duyulduğunu anlatan mahalle sakinleri, su kesintisi sorununu her mevsim yaşadıklarını ancak bu sorunun yaz aylarında arttığını belirttiler.
İsyan eden mahalle sakinleri “Sular bir kesiliyor, bir daha gelmiyor. Gelse bile geldiğini bile fark edemiyoruz çünkü hemen kesiyorlar. Abdest alacak suyumuz bile yok. Sorunun ne olduğunu bilmiyoruz. Kullanacak suyumuz yok. İçecek suyumuz yok. Yıkanacak suyu da mı gidip satın alalım? Sular neden kesiliyor. Hadi kesiliyor neden tekrar açılmıyor? Hep böyle mi gidecek. Sorun neyse çözülsün. Bu kadar da olmaz. En doğal hakkımız olan suyu bile kullanamıyorsak o zaman yaşamayalım. Bir an önce çözüm bulunmasını istiyoruz.” dediler.
 

Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2018, 14:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER