Elazığ'da imar barışına kaç kişi başvurdu?

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca uygulamaya konulan İmar Barışı için Elazığ’dan çok sayıda başvuru yapıldı.

Elazığ'da imar barışına kaç kişi başvurdu?

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca uygulamaya konulan İmar Barışı düzenlemesine yapı sahipleri, 8 Haziran tarihi itibariyle rekor düzeyde müracaat gerçekleştirdi. 
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın uygulamaya koyduğu İmar Barışı düzenlemesinde başvuru sayısı ortalama 5 Milyona ulaştı. İmar Barışı için Elazığ’dan 16 Bin 33 kişi başvuruda bulundu.

ELAZIĞ’DAN MÜRACAATLAR ARTIYOR
Elazığ’da da vatandaşların yoğun başvuru yaptığı İmar Barışı düzenlemesi 8 Haziran’da başladı. 31 Aralık 2017’den önceki ruhsatsız veya ruhsat eklerine aykırı ruhsatsız veya ruhsat eklerine aykırı yapılmış kırsal ve kentsel alanlardaki tüm yapıları kapsıyor. Düzenlemede son başvuru tarihinin 31 Ekim 2018 tarihi olarak belirlendi.
Bu tarihe kadar başvuruların rekor düzeye ulaşacağı tahmin ediliyor.
Elazığ’da da imar konusunda mağduriyet yaşayan, devletle veya belediyeyle itilafa düşen, ruhsatsız ya da evraklarında eksiği bulunan yüzlerce vatandaş İmar Barışı için 8 Haziran 2018 tarihin den itibaren PTT şubelerinden aldıkları e-Devlet şifresi ile turkiye.gow.tr adresine müracaat ettiler. Elazığ’dan da yoğun müracaatın yaşandığı İmar Barışı düzenlemesinin son günü olan 31 Ekim tarihine kadar müracaat yapan vatandaşların sayısının artarak devam edeceği belirtiliyor.

31 EKİM SON
Vatandaşların devletle ihtilaflı durumunun ortadan kaldırılması, imara aykırı, ruhsatsız veya ruhsat eklerine aykırı yapıların kayıt altına alınması yoluyla bu yapılara yasallık kazandırılması hedeflenen İmar Barışı düzenlemesi, 31 Aralık 2017'den önceki ruhsatsız veya ruhsat eklerine aykırı yapılmış kırsal ve kentsel alanlardaki tüm yapıları kapsıyor. PTT şubelerinden alınan e-Devlet şifresi ile "www.turkiye.gov.tr" adresine veya "e-Devlet" mobil uygulamasına giren vatandaşlar, burada yer alan kurumlar bölümünden Çevre ve Şehircilik Bakanlığına ait sayfaya erişebiliyor. Sayfaya giriş yapan yapı sahipleri, "İmar Barışı Başvuruları" bölümüne girdikten sonra istenilen bilgileri doldurarak başvurularını tamamlıyor. Düzenlemede son başvuru günü 31 Ekim 2018 olarak belirlendi, bedeli ise 31 Aralık 2018'e kadar ödenebilecek.

Güncelleme Tarihi: 04 Eylül 2018, 09:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER