Kırtasiyelerde mesai başladı

Elazığ'da 17 Eylül tarihinde başlayacak olan yeni eğitim öğretim yılı için hem kırtasiyelerde hem velilerde alışveriş hazırlığı başladı.

Kırtasiyelerde mesai başladı

Elazığ'da 17 Eylül tarihinde başlayacak olan yeni eğitim öğretim yılı için hem kırtasiyelerde hem velilerde alışveriş hazırlığı başladı.
Elazığ'da bayram tatilinin ardından yeni 2018-2019 eğitim-öğretim yılı öncesinde başlayan okul alışverişleri için kırtasiyeler defter ve kitaptan, bütün kırtasiye malzemelerine kadar müşteri taleplerini karşılayacak ürünlerini raflarına yerleştirdi.
Kırtasiye malzemeleri fiyatları hakkında bilgilendirmelerde bulunan kırtasiyeciler Elazığ’da ailelerin minimum 200-250 TL masraf ile çocukların okul malzemelerini karşılayabileceklerini söyledi.

KALİTELİ ÜRÜN TERCİH EDİLİYOR
Her gün kendilerine çok sayıda velinin ellerinde uzun ihtiyaç listesi ile geldiklerini ifade eden kırtasiye sahipleri, bu durumun ve yoğunluğun okul açıldığı gün ve ilk 15 gün artarak devam edeceğini belirttiler.
Kırtasiye sahipleri "Özellikle kolejler, velilere hazırladıkları okul ihtiyaç listesinde marka ürün isteklerini belirtiyorlar. Bu markalar doğrultusunda veliler alım gerçekleştiriyor. Eğer okulların böyle bir talebi yoksa veliler, kaliteli ve ekonomik ürünlere eğilim gösteriyorlar” şeklinde görüş belirttiler.

KIRTASİYELER ÇİN MALI SATMIYOR
Kırtasiyelere artık sağlıksız ürünlerin gelmediğini ifade eden satıcılar, “Satılan ürünler kontrollü ve sağlıklı ürünler.Gümrükten Çin malı boyalar artık geçmiyor. Alımlar velilerin bütçesine oranla değişiyor. Ancak artık velilerde bilinçli, ucuz ürün almaktan kaçınıyorlar. Okul ihtiyaç listesinin minimum maliyeti ise 250 lirayı buluyor” diye konuştular. Fiyatlar hakkında detaylı bilgilendirmelerde bulunan satıcılar, “Çantalar 70 liradan başlıyor, 200-250  liraya kadar uzanıyor. Kalemler 1 TL'den 50 TL'ye kadar mevcut. Oyun hamurları ortalama 7 lira ile 20 lira arası. Defterler ise 3 TL'den başlıyor” diye konuştular.

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2018, 11:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER