Kursiyerler donanımlarını arttırıyor

EBEGEM bünyesinde düzenlenen kurslar ile kursiyerler, sunulan eğitim desteğiyle kişisel birikimlerini ve donanımlarını artırarak, istihdam edilebilirliklerine katkı sağlıyor. 

Kursiyerler donanımlarını arttırıyor

EBEGEM, gençlerin gelişimine ve geleceğine katkı sağlamayı sürdürüyor. 
Elazığ Belediyesi Ekonomi Geliştirme Merkezi (EBEGEM) bünyesinde dil eğitiminden bilgisayar eğitimine bir çok alanda kurslar veriliyor.
Yoğun talep gören kurslarda katılan kursiyerler, sunulan eğitim desteğiyle kişisel birikimlerini ve donanımlarını artırarak, istihdam edilebilirliklerine katkı sağlıyor. 
EBEGEM bünyesinde uzman eğitmenler tarafından İlahiyat Fakültesi öğrencileri başta olmak üzere Kur-an Kursu öğreticileri ile kişisel birikimlerini yükseltmek isteyenler Arapça basma ve yazma eserleri okuyup anlamak isteyen tarihe meraklı, yeni nesillerin gelişimine katkı sağlamak amacıyla açılan kurslar düzenleniyor. Osmanlıca kurslar ile Eylül ayına girilmesi ile birlikte açılacak.
Eğitimler sonucu kurslara katılan kursiyerler, Milli Eğitim Müdürlüğü onaylı sertifika alıyor.
Bilim ve sanata değer veren bir medeniyetin mensubu olduklarını belirten Belediye Başkanı mücahit Yanılmaz, “Beşikten mezara kadar eğitim görün diyen bir neslin torunları olduğumuzu asla unutmayalım” dedi. Kişinin kendisini doğru ifade edebilmesi için EBEGEM eğitimlerinin katkısının büyük olduğunu belirten Başkan Yanılmaz, “insanların bir şeyler üretebilmesi kadar güzel ve dinlendirici bir başka duygu yoktur. Bu açıdan insana yapılan yatırım hem geleceğe hem de topluma yatırımdır.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2018, 09:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER