18.05.2021, 15:12 11488

SELÇUK ÖZTÜRK SEN BİLMEZ MİSİN: BİZ DÜŞENE VURMAYIZ!

Önceki gün Elazığspor Kulüp Başkanı Selçuk Öztürk’ün iki yerel televizyon kanalı tarafından canlı verilen basın toplantısını sanırım izlediniz.

Beden dilinden anlayanlar zaten ekrana çıktığı andan itibaren notunu vermişlerdir.

Canlı yayın başladığında gazetede misafirlerim vardı, birlikte izledik.

Yapılan yorumu misafirlerime saygıdan dolayı buraya almıyorum.

Konuşmasında kendi ağzıyla itiraf ettiği gibi gaza gelmişti, kuruyan ağzını zaman zaman önündeki bardaktan aldığı bir damla suyla ıslatıyor aklına kim gelmişse ona sallıyordu.

Bazen gazı kesiliyor ya da bujilerde sıkıntı yaşıyor olacaktı ki dudaklarını büzüp kendince farklı refleksler geliştirerek, hafızasını güncelleyerek, aklına gelene sarıyordu.

Sayın Zülfü Demirbağ, abla dediği Sayın Sermin Balık, hakaret ederek nitelediği eski kulüp başkanı Murat Yümlü, Belediye Başkanı Sayın Şahin Şerifoğulları ve Sayın Şerifoğulları’na akıl hocalığı yaptığımı iddia ettiği ben başrollerdeydik.

Misafirlerimizle birlikte sevgili başkanın hezeyanlarını dinlerken bir taraftan da gelen telefonlara cevap vermek zorunda kalıyordum, arayanlar canlı yayını izler misin hocam deyip gülüyorlardı.

İzliyoruz…

İflas etmiş varoş mahalle bakkalı gibi, dükkânı tahliye ederken duvardaki rafları, camdaki camekânları kırıp döküyordu.

İnsanız ya; acıma duygularımıza gem vuramadık, acıdık.

Bahse konu ettiği diğer aktörlerle alakalı fikir yürütmek haddimize değil tabi ki…

Ancak akşamdan kalma görüntü, konuşurken pelteleyen ağzıyla şahsımı da muhatap alıp ithamlarda bulunduğu için sessiz de kalamazdım.

*

Yıllardan beri başı sıkıştığında hocam bir görüşelim deyip her seferinde şahsımla fikir teatisinde bulunan sevgili başkan ekranlardan benim Şahin Başkan'ın akıl hocalığını yaptığımı iddia ederek aklınca bir taşta birkaç kuş vurmanın hesabını yapıyordu.

Yetmiyor, Günışığı Gazetesi olarak kamuoyunun duygularına tercüman oluşumuz üzerinden yürüyor, aş istedi, iş istedi vermedik de ondan üzerimize geliyor diyerek kendini gülünç durumlara düşürüyordu.

İddiaların hepsini cevaplandıracağız, sıkıntı yok, sütunlarımız büyük, sayfalarımız geniş.

*

Hakkımızdaki ilk hezeyanı; kendisiyle yazıştığımız bir yazışma ekranı.

İddiası da bu zaten; “İş istedi vermedik”

Öncelikle şunu belirteyim; basın toplantısında bahsettiği ve sosyal medya hesaplarında paylaştığı ekranda yazılanlar doğrudur ve olduğu gibidir.

Bizim kendisi gibi kolayına kaçıp inkâr yoluna gitme gibi bir lüksümüz olmaz çünkü zaten ilk şantaj yaparak mesajını yayınlarız dedirttiğinde kendisine verdiğimiz cevap şuydu:

“Selçuk Başkan bana haber gönderme. Sende olan mesaj bende aynen duruyor ve ben bunu kendim de paylaşmaktan gocunmam. Yazdıklarımın da sonuna kadar arkasındayım. Yüz yüze baş başa detaylı konuşalım sizinle ortaklaşa yapmak gibi bir düşüncemiz var. Bunu herkesin bilmesinde ne sakınca varsa. Buyur Hodri Meydan sevgili kardeşim.”

Hani arkadaş şantajcılıktan bahsediyor ya…

Peki, neden böyle bir yazışma yapıldı, anlatayım.

Elazığ Valiliği tarafından kendisinin hiç bahsetmediği ve ne kadar gelir elde edilip gelirlerin nasıl muhasebeleştirildiğinin bilinmediği Polisevi yerleşkesindeki binaların yıkımıyla alakalı bilgimiz oldu kendisiyle görüştük.

Yönetim kurulu üyelerinden birkaçının da olduğu ortamda kendisine önce hayırlı olsun dedim, ardından başkanım yıkımı birilerine yaptıracaksanız bizden de teklif alırsanız sevinirim.

Neden, teklifler ne kadar çok olursa o kadar çok kazanım olur kulüp için.

Kendisi de bana; “Hocam orayı nasip olursa biz kendimiz yıkmayı düşünüyoruz. Ama siz yine de bize bir teklif hazırlayın biz onu da değerlendirelim” deyince kabul ettik ve ayrıldık.

Sabahında ben arkadaşlarımızı topladım ve kendilerine durumu izah ettikten sonra; “Arkadaşlar yarın İl Özel İdaresinden izin alarak Polisevi yerleşkesindeki yıkılacak yerleri bir gezip inceleyin. Oranın yıkım işi Elazığspor Kulübü'ne verildi, biz de Elazığspor Kulübü'ne teklif verelim” dedim.

İki gün sonra arkadaşlar ilgili yeri incelemeye gittiklerinde yıkıma başlandığını görüyorlar.

Bana bildirdiler, hayırlısı olsun dedim ve kapattım.

Elazığlı bir firmaya verilmişti ve yıkım başlanmadan parası peşin ödenmişti.

Miktarın bize söylendiğinin doğruluğunu bilmediğim için buraya yazmıyorum.

Aynı günün akşamına yakın saatlerinde Selçuk Öztürk’ün kendisi aradı ve; “Hocam hani teklif vermediniz” deyince istihzalı bir gülüşle kendisini kırmadan başkanın nasıl yani dedim, zaten yıkımı verdiğiniz firma yıkmaya başlamış” dedim.

Biraz durakladıktan sonra kendi konuşma şekliyle aynen yazıyorum şöyle dedi: “Yav yok hocam kulüpten arkadaşlar binanın çatısını söküyorlar”

Önemli değil başkanım sağlık olsun deyince; “Evet hocam sıkıntı değil, ama Elazığ Belediyesi'nden de Abdullahpaşa Mahallesi'nde birkaç yer verildi arkadaşlarınız oralara baksınlar, bir çalışma yapsınlar biz de teklifleri toplayalım topladığımız teklifleri size verelim ona göre siz de teklifinizi verin.” dedi.

Bu düpedüz bir haksızlıktı, haksızlık olduğu için de kendisini aradım cevap alamayınca whatsapp’tan yazışarak; “… sizinle ortaklaşa yapmak gibi bir düşüncemiz var” dedim.

Zira ilk yıkımda polisevinin yerleşkesini biz yıkmayı düşünüyoruz deyip de başka firmaya verdikleri görünce kulübe daha çok gelir gelmesi açısından sizinle ortaklaşa yapma düşüncemizi paylaştım.

Şimdi burada ortaya çıkan netice şu; bunlar ilk biz yıkmayı düşünüyoruz dediklerinde demek ki şahıs olarak kendileri yıkmayı düşünüyorlarmış.

Ancak biz kulüp olarak ortaklaşa yıkalım düşüncemizi paylaştık. Çünkü kulübü ortak ederek işi biz almış olsa idik, kulübün kârı en az 10 kat fazla olacaktı.

Ayrıca kulübe ne kadar gelir sağlandığı belli olacaktı. Ancak belliki kulübe giden gelire vakıf olmamız istenmedi...

Dolayısıyla o ekran paylaşıldıktan sonra sorulması gereken soru şu: Tamam ekranı paylaştın ama kulübün menfaatini düşünüyor idiysen nasıl bir teklif geldi de sen kabul etmedin?

Ya da sen bir teklif verdin de bunlar kabul etmedi de bunun için mi ters düştünüz?

Bu sorulara verilecek cevap bulamazlar.

Bulsalar zaten çıkarlar çok net bir şekilde anlatırlar ve derler ki aldığımız yıkım yerleri buralar, teklif veren firmalar şunlar ve teklifi makul olan firma şu, kulübe gelen para miktarı da bu.

Eee... bunu diyemeyince ne yapmak lazım, ortamı bulandırmak…

Nasıl bulandırmak, yok efendim şantaj, tehdit…

Yok, efendim yeni gelen valilere diş göstermek, belediye başkanına akıl hocalığı yapmak…

Sana bir şey diyeyim mi Selçuk Öztürk bizim ne valilere diş gösterme gibi bir fantezimiz olur, ne de belediye başkanlarına akıl hocalığı yapmak gibi derdimiz olur.

Ama sana akıl hocalığı yaptığımız çok oldu.

Başın sıkıştığında yahu hocam böyle bir sıkıntımız var nasıl aşabiliriz dediğin de çok oldu... Sana gösterdiğimiz yolda başarılı olduğun da çok oldu...

26 yıllık gazetecilik geçmişimiz var, şantaj yapmayı biz mesleğimizde değil ama bir gece vakti eski valiyi Sakarya’da nasıl ekran kopyalarını alıp birbirinizle restleştiğinizde siz de gördük.

Bu konuya da ayrıca geleceğim.

Hani konuşmanda demişsin ya beni vurursa özel hayatımla vurur diye…

Senin o süfli özel hayatın senle Allah’ın arasında kardeşim.

Biz adamız biz de özel hayat mahremdir ve ona dokunmak haddimiz değildir.

Biz senin gibi bir ticari teklifi bile çarpıtıp kendini aklatmaya ya da haklı çıkarmaya çalışacak kadar da bir ekrandan medet umacak kadar düşmedik, düşmeyiz de…

Çilingir sofrası imasında bulunduğumdan bahsetmişsin ya, hani benim çilingir soframa takmış diye…

Senin çilingir sofran başına çalınsın.

Çilingir sofranı evinde kur, bahçende kur, bir başka yerde kur ve o sofrada hapşırıncaya kadar tıksırıncaya kadar ye, iç tıkın…

Ben de dahil olmak üzere buna laf söylemeye kimsenin hakkı yoktur.

Ama o çilingir sofrasını daha geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden simitçi kardeşimizin bir simit parasıyla ayakta duran şehrin markası Elazığspor Tesisleri'nde her gün kurarsan ağzından burnundan getirirler.

Son olarak yüreğin yetiyorsa gel bana ateş ol demişsin, ya ekranlarda…

Allah müstehakını versin sevgili başkan!..

Sen yıllardan beridir beni tanıyorsun elini vicdanına koy cevapla; benim hiç yaralı kuşa kurşun sıktığıma şahitlik ettin mi?

Ya da sen hiç benim düşen birine bir tekme de benden deyip vurduğumu gördün mü?

Göremezsin kardeşim…

Örneği vardır, bilirsin…

Senden önceki Elazığspor yönetimiyle ne kadar mücadele ettik, Mücahit Yanılmaz’la ne kadar mücadele ettik, haykırdık susmadık.

Başımıza ne işler geldi, 100’lerce kişinin saldırısına uğradığımızda sen de vardın, erkekçe çarpıştık polislerle birlikte yaralandık, darp edildik ama haklı olduğumuz için geri adım atmadık, yönetim gidinceye kadar da haksızlıklarına karşı savaştık.

Hatırlar mısın o gün senin de bulunduğun o genel kurulda saldırılara maruz kalmama sebep olan konuşmamın ilk cümlesi neydi: Bu takımın bu hale gelmesinin müsebbibi 2 kişidir, bunlardan biri Selçuk Öztür diğeri Mücahit Yanılmaz’dır.

Noldu, makam kadıya mülk değildi ve hepsi de gittiler…

Mücahit Yanılmaz da gitti Sedat Karataş da Karahan Çelik de...

Tıpkı senin de gideceğin gibi…

Peki, elini vicdanına koy onlar gittikten bu yana onlar hakkında tek kelime yazdığımı gördün mü, hayır.

Neden, çünkü ben düşene vurmam…

Dolayısıyla korkma sana ateş olmam…

Sen de düşmüşsün, taraftarın gözünden düşmüşsün, siyasilerin gözünden düşmüşsün, her şeyden önce dostlarının gözünden düşmüş kendine yaşam alanı olarak sadece Elazığspor Tesisleri'ni layık görmüşsün…

Onun için korkma, paylaşımlarınla da tehdit ederek kendini daha fazla düşürme.

Rahat olan biz düşene zaten vurmayız.

Ha.. netice olarak şunu da söyleyeyim.

Çık ekranların karşısına gelir-gider tablolarını net bir şekilde açıkla.

Yıkımlarla ilgili irsaliye raporlarını, kantar fişlerini, teklif mektuplarını beyan et.

Her şey bir tarafa Sayın Gürsel Erol’un verdiği 270 bin lirayı neden 120 bin lira olarak açıkladığını ve de bu paraların nerelere harcandığını Elazığspor kamuoyuyla paylaş. Sana buradan söz veriyorum, her şeyi bir tarafa bırakacak en büyük destekçin ben ve gazetem olacağız.

Kulağına küpe olsun diye de sana küçük bir dost nasihati: "Başkalarını karalayarak kendini parlatmaya çalışma."

Hele hele Sayın Murat Yümlü ile alakalı sarf ettiğin o iğrenç ithamlardan dolayı tecdid-i iman etmen gerekiyor, etmiyorsan bile o adamdan af dile…

(Not: yaptığı basın toplantısından birkaç gün önce şantaj yaptırıp yazışmaları yayınlarız konusu ve bir spor programında Zülfü Aydıngöz’ün konuşmalarına bilahare yer ayıracağız)

Yorumlar (4)
Mehmet Tunç 1 yıl önce
Eline yüreğine sağlık
Cemil 1 yıl önce
Selçuk denen çocuk Elazığsporu batırdı, Allahta onu batırsın inşAllah.
Köfteci 1 yıl önce
Hocam noktasına kadar haklısın Allah yardımcın olsun
zaza 1 yıl önce
sen daha ufak eleştirimi yayınlayamıyorsun birde konuşuyormusun utanmadan, eleştirimde şu idi inanamadım sana yazdıklarına bu kadar.
Namaz Vakti 25 Haziran 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 38 81
2. Fenerbahçe 38 73
3. Konyaspor 38 68
4. Başakşehir 38 65
5. Alanyaspor 38 64
6. Beşiktaş 38 59
7. Antalyaspor 38 59
8. Karagümrük 38 57
9. Adana Demirspor 38 55
10. Sivasspor 38 54
11. Kasımpaşa 38 53
12. Hatayspor 38 53
13. Galatasaray 38 52
14. Kayserispor 38 47
15. Gaziantep FK 38 46
16. Giresunspor 38 45
17. Rizespor 38 36
18. Altay 38 34
19. Göztepe 38 28
20. Ö.K Yeni Malatya 38 20
Takımlar O P
1. Ankaragücü 36 70
2. Ümraniye 36 70
3. Bandırmaspor 36 62
4. İstanbulspor 36 60
5. Erzurumspor 36 58
6. Eyüpspor 36 57
7. Samsunspor 36 51
8. Boluspor 36 50
9. Manisa Futbol Kulübü 36 49
10. Tuzlaspor 36 49
11. Denizlispor 36 49
12. Keçiörengücü 36 48
13. Gençlerbirliği 36 48
14. Altınordu 36 45
15. Adanaspor 36 45
16. Kocaelispor 36 44
17. Bursaspor 36 44
18. Menemen Belediyespor 36 38
19. Balıkesirspor 36 12
Takımlar O P
1. M.City 38 93
2. Liverpool 38 92
3. Chelsea 38 74
4. Tottenham 38 71
5. Arsenal 38 69
6. M. United 38 58
7. West Ham United 38 56
8. Leicester City 38 52
9. Brighton 38 51
10. Wolverhampton Wanderers 38 51
11. Newcastle 38 49
12. Crystal Palace 38 48
13. Brentford 38 46
14. Aston Villa 38 45
15. Southampton 38 40
16. Everton 38 39
17. Leeds United 38 38
18. Burnley 38 35
19. Watford 38 23
20. Norwich City 38 22
Takımlar O P
1. Real Madrid 38 86
2. Barcelona 38 73
3. Atletico Madrid 38 71
4. Sevilla 38 70
5. Real Betis 38 65
6. Real Sociedad 38 62
7. Villarreal 38 59
8. Athletic Bilbao 38 55
9. Valencia 38 48
10. Osasuna 38 47
11. Celta Vigo 38 46
12. Rayo Vallecano 38 42
13. Elche 38 42
14. Espanyol 38 42
15. Getafe 38 39
16. Mallorca 38 39
17. Cadiz 38 39
18. Granada 38 38
19. Levante 38 35
20. Deportivo Alaves 38 31
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@