Arslan'dan bakanlara sert eleştiri

Saadet Partisi Elazığ İl Başkanlığı, Hürriyet Caddesinde seçim bürosu açtı. Açılışa Saadet Partisi il, merkez ilçe, belde ve ilçe teşkilat üyeleriyle çok sayıda partili katıldı.

SİYASET 02.03.2014, 18:41 02.03.2014, 18:41
1917
Arslan'dan bakanlara sert eleştiri
Saadet Partisi Elazığ İl Başkanlığı, Hürriyet Caddesinde seçim bürosu açtı.  Açılışa Saadet Partisi il, merkez ilçe, belde ve ilçe teşkilat üyeleriyle çok sayıda partili katıldı.

Açılışta konuşan Saadet partisi Elazığ Belediye Başkan adayı Haluk Arslan, Elazığ’a gelen bakanları eleştirerek, “O bakanlar dün de geldiler. Gelen bakanlar 5 yılda ne yaptı ki bundan sonra ne yapacaklar. Kimi inandıracaksınız. 5 yıldır hangi hizmeti Elazığ’a yaptınız da bundan sonra yapacağız diyorsunuz.” dedi.

Elazığ Belediye Başkanı seçilmesi halinde yapacağı hizmetler hakkında bilgiler veren Arslan, şöyle konuştu:
 
“ELAZIĞ BİZE GÖNLÜNÜ AÇTI”
“Bugün büromuzu açıyoruz, ama bu seçim sürecinde gördük ki kıymetli hemşerilerimiz bizlere gönlerinizi açmışlar. Gönüllerinizde bizlere yer vermiş, bizim için önemli olan bu.
Aziz hemşerilerimi siyasetin mahalli idare seçimlerinin konuşulduğu her yerde milli görüşün tek temsilcisi Saadet Partisi ve ekibini konuşuyor. Gezdiğimiz her yerde bunu duyuyoruz. Bizler yönetimimizi ve meclis üyelerimizi ile şehrimizi ve insanımızı seviyoruz ve görüyoruz ki şehrimiz ve insanımız kadirşinastır, onlar da bizi seviyor ve takdir ediyorlar. Biz diyoruz ki Saadet kazanırsa sevgi, saygı kazanacak. Geçmişte yapmış olduğu hizmetler ile pırıl pırıl ve güvenilir milli görüşçü kadrolarla beraber işbaşına geleceğiz. İnsanlarımızın gönüllerine bu güvenle taht kurmuşuz.”
 
“KÖTÜ GİDİŞATA DUR DİYECEĞİZ”
Bizler de içerisinde bulunduğu kötü gidişatı düzeltmek ve insanımızı hak ettiği hizmet için aşk ile heyecan ile kararlılık ve azim ile çalışıyoruz. Biz inanıyoruz zafer inananlarındır ve zafer çok yakındır. Biz kötü gidişata dur demek için geliyoruz. İsrafın ve yolsuzluğun kökünü kurutmak için geliyoruz. Bozukluğu ortadan kaldırıp düzeni kurmak için geliyoruz. Halkımıza hizmet için geliyoruz.”
 
”BATAKLIKLARI KURUTMAK İÇİN GELİYORUZ”
“Fiziki olarak mamur sosyal, kültürel olarak yaşanabilir, ekonomi olarak kalkınmış bir el aziz inşa etmek için geliyoruz. Öncelikle seçtiğimiz denetle projemizle halkın denetleyebileceği  bir mekanizma kuracağız. İster beğenin ister beğenmeyin anlayışına son vermek için geliyoruz.
Önce ahlak ve maneviyat diyerek hakkı üstün tutan bir anlayışla rüşvet alan da veren de melundur yazısını belediyenin girişine asmak için geliyoruz. Yapılan kötü uygulamaların hesabını ancak biz sorarız., fırsatçılara ve menfaatçilere verilecek en büyük ceza onların bataklığını kurutmaktır. Biz bataklıkları kurutmak için geliyoruz.”
 
“KENT KONSEYİ OLUŞTURACAĞIZ”
“Belediye yönetimimiz ve teşkilatımız sürekli olarak halkımızla bir araya gelecek. Oluşturacağımız mahalle meclisleri ile kent konseyleri ile halkımızla sürekli istişare halinde olacağız. Kent konseyini çalıştıracağız. Gençlik konseyi ve kandın konseyi spor konseyi çocuk konseyi kanat önderler konseyi yatırım danışma konseyi oluşturacağız. Bunun yanında emekli yaşlılar için meclisler kuracağız ve engelli meclisleri oluşturacağız.Tüm kararlar alma mekanizmalarında insan merkezli sosyal süreçli, farkındalık içeren ve katılımcı anlayışla bir yönetim oluşturacağız.”
 
“BELEDİYE KİMSENİN BABASININ MALI DEĞİL”
“Kuralsız, sistemsiz, koordinasyondan yoksun belediye idaresini düzene sokacağız, belediyede herkese ne yapığını bilecek, sorumluluk sahibi olacak. Öncelikli olarak halkımızın belediye hizmetlerinden ucuz ve kaliteli olarak istifade etmesini sağlayacağız. İlk iş ve sembolik olarak su parasını yüzde 50 ucuzlatacağız. Böylelikle dar gelirli vatandaşımızın bütçesine katkı koyacağız.
Belediye ikbal ve saltanat yeri değildir. Belediye bu halka aittir. Kaynakları milletindir, biz şehremini anlayışı ile milletin malına sahip çıkarak belediyenin tek kuruşunu heba etmeden hizmet olarak insanlarımıza sunacağız.Belediye kamu kurumlarından bir kurumdur, kimsenin babasının çiftliği değildir, buna müsaade etmeyeceğiz. Belediye çalışanları şerefli, onurlu bir Elazığlı olarak şehrine hizmet edecek. İşe göre adam istihdam edeceğiz, çalıştıracağız ve birlikte şehrimize hizmet edeceğiz. Tüm kadrosuyla işine odaklanmış bir yönetim organizasyonu kuracağız.”
 
“KÖHNEMİŞ MAHALLELERİMİZİ YENİLEYECEĞİZ”
“Şehrimizin harita ve planlarının yenileyerek işe başlayacağız. ihalesi yapılmış olan planlama şehrimizin geleceği için çok önemlidir. Şehrimiz gelecek 20 yılını düzenli ve yaşanabilir bir kent olarak planlamak bizim işimiz. Köhnemiş mahallelerimizi yenileyeceğiz. Planlamalarımızla mahalleler arazındaki adaletsizliği ve düzensizliği ortadan kaldıracağız. Mahallelerimizde yeni ticari alanlar oluşturacağız. Mahalleler arasında trafik süriklasyonun artırmak için ulaşım planlaması yapacağız. Kentsel dönüşüm master planları hazırlayarak kontrolsüz, başı boşluk uygulamalara fırsat vermeden düzenli ve hedefi olan mekansal değişiklikler sağlayacağız. İmar planları şeffaf olacak. Kuracağızımız coğrafi tabanlı kent bilgi sistemiyle insanımız oturduğu yerden imar durumunu rahatlıkla öğrenebilecek.Planlara halkımız oturduğu yerde ve rahatlıkla internet üzerinde ulaşabilecek, parsel bilgilerini girerek durumu internette görebilecek, coğrafitabanlı kent bilgi sistemi ile planlı alanımızı ve mücavir alanımızın tamamını kuracağız, taşınmazlar ile ilgili tüm bilgilere oturduğunuz yerden internetten ulaşabileceksiniz. Hizmeti toplumumuzun ayağına getireceğiz, sistem kuracağız, her işi düzenli çalıştıracağız.”
 
“RANT BELEDİYECİLİĞİNE SON VERECEĞİZ”
Şehrimizde yaşanan tüm alt yapı sorunlarıyla uğraşıp kanalizasyon, yağmur suyu ve içme suyu şebekelerini yenileyip rehabilite edeceğiz. Gece gündüz demeden belediyenin yapması gereken asil işleri tüm teknik imkanları kullanarak bilimsel olarak yapacağız. İşi ehline vereceğiz ve hep konunun uzmanları ile çalışacağız, şehir merkezimizdeki tıkanmaları, trafik ve otopark sorununu kaldırım işgallerini ve kuralsızlıkları sağlam bir irade ile çözeceğiz. Merkezdeki nüfus yoğunluklarını oluşturacağımız yeni mahalle merkezlerine kanalize edeceğiz.  Şehirde oluşan zenginliği, şehirde yaşayan herkese adil bir şekilde ulaştıracağız. Rant belediyeciliğine son vereceğiz. Bozuk düzeni ortadan kaldırıp adil düzeni inşa edeceğiz.”
 
SORUNSUZ BİR ŞEHİR TASARLIYORUZ”
“Fiziksel olarak mahmur ve sorunsuz işleyen bir şehir tasarlıyoruz. Bunun yanımda sosyal ve kültürel merkezler ile şehrimizin irfanına hizmet edeceğiz. Biz yüzlerin insanların bir birine karşılıksız selam verdiği ve mutlu insanların yaşadığı bir Elazığ istiyoruz. Tarihi ve kültürel değerlerimize ve özellikle Harputumuza sahip çıkacağız. Olması gerektiği gibi İslam kültür merkezi şeklinde Harput’u yeniden dizayn edeceğiz. Borçla değil, gerçek kaynaklarla, faizle değil, çalışarak, üreterek, yeni kaynaklar oluşturarak hizmet edeceğiz: Zenginliği oluşturan belediyedir. Belediyeyi bir ticari işletme gibi değil, halkına hizmet eden, yatırım ve istihdamın önünü açan bütün halkının gönülden desteğini alan bir kurum olarak yöneteceğiz. Hizmet anlaşışı ön plana çıkacak ve halkımız vergilerinin karşılığını alacak. Biz kimsenin ekmeği ile oynamayacağız. İşine ortak olmayacağız. Önce insana hizmet düsturu ile kamu menfaatini ön plana çıkaracağız. Bizim kaynağımız çok, çalışan insanımız da çok. Biz zoru başarmaya talibiz. İnsanlarımızı aldatmaya hiç niyetimiz yok. Çalışacağız ve Allah’ın izni ile başaracağız.”
 
“ÇALIŞACAĞIZ, TER DÖKECEĞİZ VE BAŞARACAĞIZ.”
“Biz buradan söz veriyoruz. Hazırlayacağımız imar uygulama programı çerçevesinde her yıl en az 25 Km yeni, hiç açılmamış yol yapacağız. Dağlarımızı ağaçlandıracağız. Şehrimizin çevresinde ağaçlanmadık boş bir alan kalmayacak. Sportif aktiviteler, mahalleler arası müsabakalar düzenleyeceğiz. doğa yürüyüş alanları ve bisiklet parkurları inşa edeceğiz. Bizimle Elazığ’ın çehresi değişecek. Bütün bunları el birliği ile yapacağız. Çalışacağız, ter dökeceğiz ve başaracağız.”
 
BAKANLARA SERT ELEŞTİRİ
“Diğer siyasi partilerin yaptıkları ortada. 5 yıldır ne yaptılar ki bundan sonra ne yapacaklar. O bakanlar dün de geldiler. Gelen bakanlar 5 yılda ne yaptı ki bundan sonra ne yapacaklar. Kimi inandıracaksınız. 5 yıldır hangi hizmeti Elazığ’a yaptınız da bundan sonra yapacağız diyorsunuz. Biz geçen seçimde görmedik mi. Bir bakan geldi, diğer bakan geldi. Hepsi de taahhüt de bulundu. Bundan sonra da gelecekler. Biz diyoruz ki yok öyle yağma. Artık bu şehir ne yapacağını biliyor. İktidar belediyesinin olmasının nasıl bir şey olduğunu biz burada gördük. Bundan sonra size verecek oyumuz yok. Şehir mili görüş anlayışına muhtaç. Su yatağına varacak ve şehir aslına dönecek. Bu şehirde ne yapılması gerektiğini biz biliyoruz. Öyle cambaza bak oyunlarıyla insanları aldatamazsınız artık. Yok öyle yağma. Saadet var saadet. Saadet dururken gerçek hizmeti yapacak başka bir kapı aramıyor bu millet.”

Konuşmaların ardından Saadet partisi Seçim bürosunun açılışı yapıldı.
 
 
Yorumlar (0)
kapalı
Namaz Vakti 17 Ocak 2021
İmsak 06:06
Güneş 07:32
Öğle 12:38
İkindi 15:11
Akşam 17:33
Yatsı 18:55
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 17 35
2. Fenerbahçe 17 35
3. Gaziantep FK 18 34
4. Galatasaray 17 33
5. Alanyaspor 18 30
6. Hatayspor 17 28
7. Karagümrük 18 27
8. Trabzonspor 18 27
9. Antalyaspor 19 25
10. Sivasspor 18 23
11. Başakşehir 18 23
12. Konyaspor 18 22
13. Göztepe 18 22
14. Kasımpaşa 17 22
15. Malatyaspor 17 21
16. Rizespor 17 21
17. Gençlerbirliği 18 19
18. Kayserispor 18 16
19. Ankaragücü 17 15
20. Denizlispor 17 14
21. Erzurumspor 18 13
Takımlar O P
1. Giresunspor 17 35
2. İstanbulspor 17 34
3. Samsunspor 17 33
4. Altay 17 32
5. Adana Demirspor 17 31
6. Tuzlaspor 17 30
7. Ankara Keçiörengücü 17 28
8. Altınordu 17 28
9. Bursaspor 17 27
10. Bandırmaspor 17 24
11. Adanaspor 17 21
12. Ümraniye 17 20
13. Boluspor 17 19
14. Menemen Belediyespor 17 16
15. Balıkesirspor 17 16
16. Akhisar Bld.Spor 17 13
17. Ankaraspor 17 9
18. Eskişehirspor 17 3
Takımlar O P
1. M. United 17 36
2. Liverpool 17 33
3. Man City 16 32
4. Leicester City 17 32
5. Everton 17 32
6. Tottenham 17 30
7. Chelsea 18 29
8. Southampton 17 29
9. West Ham 18 29
10. Aston Villa 15 26
11. Arsenal 18 24
12. Leeds United 18 23
13. Crystal Palace 18 23
14. Wolverhampton 19 22
15. Newcastle 17 19
16. Brighton 19 17
17. Burnley 17 16
18. Fulham 17 12
19. West Bromwich 18 11
20. Sheffield United 18 5
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 16 41
2. Real Madrid 18 37
3. Barcelona 18 34
4. Villarreal 18 32
5. Real Sociedad 19 30
6. Sevilla 17 30
7. Granada 18 27
8. Celta de Vigo 18 23
9. Cádiz 18 23
10. Real Betis 18 23
11. Levante 17 21
12. Athletic Bilbao 18 21
13. Getafe 17 20
14. Valencia 18 19
15. Eibar 18 19
16. Deportivo Alaves 18 18
17. Real Valladolid 18 18
18. Elche 16 16
19. Osasuna 18 15
20. Huesca 18 12
Yeni Sayımız
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@