Bizi bitirmek için teklif yapıyorlar

Saadet Partisi Elazığ İl Başkanı İbrahim Hacıbekiroğlu: “1 Kasım seçimleri için ittifak teklifi AKP tarafından bize geldi. Biz de Mecliste grup kurmak için ve Türkiye’nin menfaatine çalışmak için AKP’den 20 milletvekili istedik. Ancak baktık ki bunlar söylediklerinde samimi değiller. Bizi bitirmek için bu teklifleri yapıyorlar. Biz 3 tane milletvekili de kabul etseydik bunlar ittifak yapmazlardı. dedi.

SİYASET 07.10.2015, 19:29 07.10.2015, 19:29
3219
Bizi bitirmek için teklif yapıyorlar
Saadet Partisi Elazığ İl Başkanı İbrahim Hacıbekiroğlu ve Saadet Partisi Elazığ milletvekili adayları İbrahim Öcal, Hüseyin Özkan ve Dursun Gök gazetemizi ziyaret etti.
 
Ziyarette ülke gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulunan SP İl Başkanı İbrahim Hacıbekiroğlu, 7 Haziran seçimlerinin ardından mecliste 4 parti olmasına rağmen hükümetin kurulamadığını, Cumhurbaşkanı’nın yeniden ülkeyi seçime götürdüğünü söyledi.
 
7 Haziran seçimlerinin ardından yapılan koalisyon görüşmelerin sadece süreyi doldurmaktan ibaret olduğunu ifade eden Hacıbekiroğlu, “Bu süreçte bütün partiler destek verseydi dahi AK Parti kesinlikle Türkiye’de bir koalisyon hükümetinin kurulmasından yana değildi. Dolayısıyla Türkiye 1 Kasım’da seçime gidiyor. Bu seçim ülkemiz açısından son derece sakıncalı, masrafı çok yüksek, insanları tedirgin eden bir seçimdir. Fakat yine de hayırlı olsun diliyorum.”  dedi.
 
“NE OLDU DA SİLAHLAR PATLADI?”
Türkiye’nin sosyo-ekonomik ve içtimai konularda ciddi sıkıntılarla karşı karşıya olduğunu ifade eden Hacıbekiroğlu, “Dış politikada İslam dünyası ateş çemberi içerisinde. Dolayısıyla şuanda kan akıtılmaktadır ve ülkemiz de aynı durumla karşı karşıyadır. Hatta bazen endişeleniyorum; acaba Türkiye Suriye mi olacak? Çünkü Suriye’de de aniden silahlar patladı. Türkiye’de çözüm süreci adı altında belli bir süre hiçbir şey yoktu. Her şey gül gülistandı. Fakat ne oldu da 8 Haziran’dan sonra birden bire silahlar patladı ve bu memleket kan gölüne döndü. Cumhurbaşkanımız kendisi itiraf etti; dediki ; ‘biz bu  süreçte bunlara müdahale etmedik, meğer bunlarda yollara, depolara silah yığınağı yapmışlar’. Bu son derece tehlikeli bir sözdür.  Bu sözü devletin başında oturan bir insanın sarfetmesi düşündürücüdür.” dedi.
 
“ÇARE SAADET PARTİSİ’NİN İKTİDARIDIR”
Türkiye’de sorunların çözüme kavuşması için Saadet partisi’ne ihtiyaç olduğunu belirten Hacıbekiroğlu, “Biz YTL’ye geçtiğimiz zaman 1 Dolar 1. 20 Kuruştu. Şuanda dolar 3 liraya çıktı. Ülkede ahlak ve maneviyat çökmüş. AB uyum yasaları çerçevesinde bu yasaları ülkemize getirdiler. Son derece ahlak ve maneviyatta bir çöküntü var. Şuanda iktidarda olan arkadaşlarımız istikrardan bahsediyorlar. Şimdi ben soruyorum;  kan dökülürken kim iktidardaydı. Dolar 3 liraya çıkarken, bunu kim çıkardı. İslam coğrafyası tutuşup yanarken kim iktidardaydı. Bu istikrar nasıl bir istikrar? Sen iktidardasın ve istikrardan bahsediyorsun. Türkiye Cumhuriyetini tek başına 13 yıldır idare ediyorsun istikrardan bahsediyorsun. İstikrardan bahsetmek adeta 77 milyon insanla alay etmek demektir. Bu istikrarın ne olduğunu kamuoyu çok iyi biliyor. Biz milli görüşçüler olarak bu milletin asli unsuruyuz. Biz gelmişiz sürekli bu millete hizmet etmişiz. Çare biziz. Çare Saadet Partisi’nin iktidarıdır. 1 Kasım seçimlerinde vatandaşlarımızı sağduyulu düşünmelerini tavsiye ediyorum. Yapılacak bu seçimlerden mutlaka Saadet Partisi kadrolarını işbaşına getirmeleri ülke ve millet için fayda var.” diye konuştu. 
 
SP-AKP İTTİFAKININ PERDE ARKASI
SP İl Başkanı İbrahim Hacıbekiroğlu, Saadet partisi ile Ak parti arasında yapılan ittifak görüşmesinin de perde arkasını kamuoyu ile paylaştı.
Söz konusu ittifak görüşmesinin AK Parti tarafından talep edildiğini vurgulayan Hacıbekiroğlu, “Bizim her parti ile ittifak yapma düşüncemiz her zaman için vardır. Yarın da olacaktır. Kanunlar çerçevesinde meşru olarak kurulan bu ülkelerin partileri ile biz her zaman görev yapmaya hazırız. Biz rahmetli Bülent Ecevit’le 1974’te koalisyon hükümeti kurduk. Onun akabinde Süleyman Demirel başbakanlığında da hükümet kurduk. Bunun hemen arkasından MHP ile seçim ittifakı yaptık. 7 Haziran’da da BBP ile seçim ittifakı yaptık. 1 Kasım seçimleri için ittifak teklifi AKP tarafından bize geldi. Buyurun beraber olalım dediler. Biz de Mecliste grup kurmak için ve Türkiye’nin menfaatine çalışmak için AKP’den 20 milletvekili istedik. Ancak baktık ki bunlar söylediklerinde samimi değiller. Bizi bitirmek için bu teklifleri yapıyorlar. Biz 3 tane milletvekili de kabul etseydik bunlar ittifak yapmazlardı. Peki niye bize teklif ettiler? Kamuoyunda bir algı oluşturmak için bize teklif sundular.” şeklinde konuştu.
 
“MİLLİ GÖRÜŞ’ÜN HİZMETLERİNİ TARİH YAZACAK”
Saadet Partisi Elazığ 2. Sıra milletvekili adayı İbrahim Öcal ise yaptığı açıklamada, TBMM’de olmayı en çok hak eden partinin Saadet Partisi olduğunu söyledi. 
Milli Görüş partilerinin ülkenin iyiliğinden başka hiçbir şey düşünmediğini belirten Öcal, “Geçmişte yapmış olduğumuz icraatlar bunu çok iyi gösteriyor. Ağır sanayi hamlelerini biz başlattık. Ülkemizi baştan sona fabrikalarla donattık. İmam Hatip okullarının önü açıldı. Düşüncenin önünde engeller vardı. Bunlar Milli Görüş partilerinin içinde bulunduğu iktidarlar dönemlerinde kaldırıldı. D-8 dediğimiz İslam Birliğinin önünü açacak birliktelik Milli Görüş döneminde oldu. Yine 80 yıllık Cumhuriyet tarihi boyunca olmamış bir şey oldu, denk bütçe yapıldı bu ülkede. Birçok kaynak üretildi ve bu kaynaklar milli gelire eklenerek milletin yararına sunuldu. Cumhuriyet tarihi boyunca çiftçisi, emeklisi, işçisi, memuru, asgari ücretlisi görülmedik zamlarla karşılaştı. Bütün milletimiz bunlara şahit. İnşallah Milli Görüşün yaptığı hizmetler ileride yazılacak. Peki gelinin noktada ne oldu? Ülkemizin ekonomik tablosu gittikçe ağırlaşmakta. Doların 3 lira olmasının nedenini kime soralım? Elbetteki iktidara soracağız. 13 yıldır bu ülkeyi tek başına yöneten AK Parti. Ekonominin ağır tablosunu elbetteki  AK Parti’ye soracağız. Oslo’da başlayan süreç, demokratikleşme süreci, barış açılımı süreci, en sonunda Dolmabahçe’deki mutabakat. Mecliste olan hiçbir partinin bu konulardan haberi yok. Hiçbir partiye bilgi sunulmuş değil. Her şeyi yürüten kendileri. Ama sonuçlarına gelince hesabı meclisteki partiler mi verecek?  Asfaltların dibine bombalar döşenirken, şehirler silahlanırken süreç bu hale getirilirken kalkmışsın ‘bizi kandırdılar, aldattılar’ diyorsun. Japonlar bir vidayı sıkmayı unutuyor, köprü çöküyor, adam intihar ediyor. Sen bir ülkenin yönünü değiştiriyorsun, bir ülkeyi uçurumun kenarına doğru götürüyorsun ama istifa diye bir seçeneği ne yazık ki düşünmüyorsun. “ dedi.
 
"5 BİN YILLIK PLAN UYGULANIYOR"
Türkiye’nin de yer aldığı coğrafyada Büyük Ortadoğu Projesinin uygulanmaya çalışıldığını anlatan Öcal, “Irak’la başlayan demokrasinin gelme mücadelesi orta doğuya Libya, Mısır ve Suriye ile devam etti. Kan, gözyaşı, zulüm coğrafyamızda yaşanmakta. Biz bu sürecin, Büyük Ortadoğu Projesi sürecinin aslında büyük İsrail süreci olduğunu ifade ettik. Yine ifade ediyoruz. Bunun son adımı da Türkiye’dir ve İran’dır. Çünkü iki nehir arasını proje kapsamaktadır. Fırat ve Nil nehirleri arasını kapsamaktadır. İsrail’in kutsal kitabında da bu vardır. Adamlar 5 bin yıllık planlarının gereğini yerine getirmektedir. Bu onların planı. Peki bizim planlarımız nedir? Ne yazık ki ortada böyle bir plan göremiyoruz.” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 12 Ağustos 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Başakşehir 1 3
2. Alanyaspor 1 3
3. Trabzonspor 1 3
4. Adana Demirspor 1 3
5. Beşiktaş 1 3
6. Galatasaray 1 3
7. Fenerbahçe 1 1
8. Ümraniye 1 1
9. Gaziantep FK 1 1
10. Sivasspor 1 1
11. Ankaragücü 1 1
12. Konyaspor 1 1
13. Hatayspor 0 0
14. Giresunspor 1 0
15. Antalyaspor 1 0
16. Kayserispor 1 0
17. Karagümrük 1 0
18. İstanbulspor 1 0
19. Kasımpaşa 1 0
Takımlar O P
1. Adanaspor 0 0
2. Altay 0 0
3. Altınordu 0 0
4. Bandırmaspor 0 0
5. Bodrumspor 0 0
6. Boluspor 0 0
7. Denizlispor 0 0
8. Erzurumspor 0 0
9. Eyüpspor 0 0
10. Gençlerbirliği 0 0
11. Göztepe 0 0
12. Keçiörengücü 0 0
13. Manisa Futbol Kulübü 0 0
14. Pendikspor 0 0
15. Rizespor 0 0
16. Sakaryaspor 0 0
17. Samsunspor 0 0
18. Tuzlaspor 0 0
19. Ö.K Yeni Malatya 0 0
Takımlar O P
1. Tottenham 1 3
2. Bournemouth 1 3
3. Arsenal 1 3
4. M.City 1 3
5. Newcastle 1 3
6. Brighton 1 3
7. Leeds United 1 3
8. Chelsea 1 3
9. Brentford 1 1
10. Fulham 1 1
11. Leicester City 1 1
12. Liverpool 1 1
13. M. United 1 0
14. Wolverhampton Wanderers 1 0
15. Everton 1 0
16. Aston Villa 1 0
17. Crystal Palace 1 0
18. Nottingham Forest 1 0
19. West Ham United 1 0
20. Southampton 1 0
Takımlar O P
1. Almeria 0 0
2. Athletic Bilbao 0 0
3. Atletico Madrid 0 0
4. Barcelona 0 0
5. Cadiz 0 0
6. Celta Vigo 0 0
7. Elche 0 0
8. Espanyol 0 0
9. Getafe 0 0
10. Girona 0 0
11. Mallorca 0 0
12. Osasuna 0 0
13. Rayo Vallecano 0 0
14. Real Betis 0 0
15. Real Madrid 0 0
16. Real Sociedad 0 0
17. Real Valladolid 0 0
18. Sevilla 0 0
19. Valencia 0 0
20. Villarreal 0 0
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@